evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video regjistrimi i koncertit Produksion video teatrale Prodhimi i video intervistave


Mirë se vini Shërbimet Pasqyrë e kostos Referencat (përzgjedhja) Na kontaktoni

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.


Konferenca për shtyp SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospektiva Vështrime Parashikime Pjesa 1

SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospektiva Vështrime Vështrime Konferenca për shtyp Pjesa 1

Retrospektivat, njohuritë dhe perspektivat e SSC Weissenfels në sezonin 2019/2020 dhe sezonin e ardhshëm 2020/2021 ishin temat për të ... në video dhe informacione shtesë »


Unë u hodha nga pista - Një banor i rrethit Burgenland

U hodha nga pista - Mendimi i një banori - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Një bisedë me Konrad Mehlhorn Gjatë viteve të fundit, kam ndarë një sërë përvojash me të gjithë ata që tashmë ... më shumë informacion dhe video »


Demo dhe diskutim me Martin Papke (kryetar i qytetit të Weissenfels) - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Diskutim publik me Martin Papke (Kryetar i Bashkisë së Weissenfels) - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Unë nuk jam aty që ata të bëjnë thashetheme për të thënë gjëra të mira që u pëlqejnë, duhet të them edhe gjërat e ... në video dhe mësoni më shumë rreth saj »


"Prapa skenave të Katedrales së Naumburgut": raport me njohuri ekskluzive nga Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill mbi trashëgiminë dhe të ardhmen e këtij monumenti të rëndësishëm.

"Bukuroshja e Katedrales së Naumburgut": Raport mbi trashëgiminë e rëndësishme kulturore me një intervistë ekskluzive me Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill

Portret, Katedralja e Naumburgut, Vendi i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, Intervistë, Dr. Holger Kunde (Drejtori i United Domstifter), Henry Mill ... informacione shtesë dhe video »


Një reportazh për xhirimet e filmit artistik me titull Vajza me duar të arta me aktoren Corinna Harfouch në Zeitz.

Një reportazh për xhirimet e filmit artistik të titulluar Vajza me duar të arta me Corinna Harfouch në Zeitz.

Disa skena të filmit artistik "Vajza me duar të arta" janë xhiruar në qytetin Zeitz në lagjen Burgenland. Corinna Harfouch luan rolin ... në video dhe informacione shtesë »


LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Një banor i rrethit Burgenland

Unë vetë jam ai që u sigurova që në Hartz4, sanksionet, ky dënim i tepruar të dilte para Gjykatës Kushtetuese Federale. Ne duhet t'i ... per videon dhe me shume informacion »


Bisedë pranë zjarrit me Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në Naumburg

Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në një bisedë pranë zjarrit në Naumburg

Kjo bisedë pranë zjarrit me Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler (DGfS / Shoqëria Gjermane për Konstelacionet e Sistemit) u regjistrua si pjesë e serisë së ... më shumë informacion dhe video »


Video muzikore e projektit Abacay me titull Bëj një kompromis dhe do të mbijetosh

Abacay - Bëni një kompromis dhe do të mbijetoni - video muzikore

Kjo video është disa ditë më e vjetër. Ky është një videoklip për këngën Bëj një kompromis dhe do ... në video dhe informacione shtesë »


Ti je dielli im - video muzikore nga artisti Tommy Fresh

Tommy Fresh - video muzikore: Ti je dielli im

Kjo video është shumë ditë më e vjetër. Një video muzikore nga artisti Tommy Fresh me titull You are my sunshine. Xhirimi i videos u ... mësoni më shumë rreth tij dhe shikoni videon »


-Nora oder ein Puppenheim- Videoproduksion i shfaqjes nga Teatri Naumburg

Videoprodhimi i shfaqjes -Nora oder ein Puppenheim- nga Teatri Naumburg

Shfaqja -Nora oder ein Puppenheim- u shfaq në Teatrin e Naumburgut. Regjistrimi i videos është bërë me 5 kamera, të cilat kontrolloheshin nga ... në video dhe informacione shtesë »


Imagjinoni që nuk ka më para! - Intervistë dhe lexim me Saruj / Bilbo Calvez - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Intervistë dhe Leximi me Saruj / Bilbo Calvez - Imagjinoni që nuk ka më para! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Më në fund u humba në matricë. Gati 25 vjet dhe më pas në një moment vura re: Po, Autobahn është i bukur. Por sigurisht ... në video dhe mësoni më shumë rreth saj »


Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i bashkisë)

Matthias Voss dhe Uwe Kraneis në bisedë

Ne jemi këtu në Verbandsgemeinde në administratën në Droyßig. Si kryetar bashkie, ju keni shumë për të bërë tani në kohën aktuale. I drejtohem ... në video dhe informacione shtesë »


Martin Luther, BErtolt Brecht & Max Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e fundit - Mendl Festival

Festivali Zeitz Mendl - Luther, Brecht & Frisch - dhe Michael Mendl e ka fjalën e fundit - në manastirin françeskan në qytetin e Zeitz (Saksoni-Anhalt)

Kjo ngjarje u regjistrua në Zeitz më 28 gusht 2019 si pjesë e Festivalit Mendl. Aktori Michael Mendl citoi nga shkrimet e Martin Luther,... në video dhe informacione shtesë »


Aktori Michael Mendl në Zeitz - Mendl Festival - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Aktori Michael Mendl - Festivali Mendl në Zeitz - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Punonjësi i kulturës Beat Toniolo ishte organizatori i Festivalit Mendl në Zeitz në vitin 2019. Disa ngjarje u mbajtën me aktorin Michael Mendl dhe artistë të tjerë në vende... në video dhe informacione shtesë »


Bastian Harper - I pëlqen të kërcejë (video muzikore)

Bastian Harper - video muzikore: Dashuria për të kërcyer

Kjo vepër është prodhuar shumë e shumë vera më parë. Kënga e artistit Bastian Harper është Love to dance. Një ide ... informacione të mëtejshme »


Video raport për këtë ngjarje të EnergieVernunft Mitteldeutschland eV në sallën e IHK-së

Racionaliteti i energjisë! Tani! - Raport video për EnergieVernunft Mitteldeutschland eV rreth ngjarjes në sallën e IHK-së

Në një intervistë: Prof Dr. Fritz Vahrenholt (SPD, ish Senator për Mjedisin). Në intervistën me video, dr. Patrick Moore nga Vankuveri. Ai ishte një nga ... vazhdoni në video dhe më shumë informacion »


Open Neuland Zeitz - në Zeitz

Open Neuland Zeitz - qytete të vogla, skena e madhe - në Zeitz

Ky është një video kontribut / një video-raport mbi ngjarjen Open Neuland të Kloster Posa eV në bibliotekën e vjetër të qytetit në Zeitz. Në video ... informacione shtesë dhe video »


Video reportazh mbi 30 vitet e rënies së murit - liria dua të them. Kërkimi për të dhëna - identiteti dhe ndryshimi

- Liria dua të them. Në kërkim të gjurmëve - identitet dhe ndryshim - 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit

Një video-raport mbi serinë e ngjarjeve që zgjasin disa ditë - 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit - dua të them lirinë. Në kërkim të ... vazhdoni në video dhe më shumë informacion »


Duhen shumë të vdekur! – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

Duhen shumë të vdekur! - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Një bisedë me Christine Beutler Ajo që po ndodh tani, mendoj se është një padrejtësi jashtëzakonisht e madhe. Ajo që po ndodh këtu ... per videon dhe me shume informacion »


Disku i qiellit të Nebras: Shfaqje bisede në Arche Nebra me Prof. Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg

Bisedë në Arche Nebra me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në botimin e librit Die Himmelsscheibe von Nebra

Prof Dr. Harald Meller (arkeolog shtetëror, Halle) dhe Christian Forberg (gazetar, Leipzig) folën për librin -Disku i qiellit të Nebras - Çelësi i një ... në video dhe informacione shtesë »


-Wir zeitzen- titullohej eventi me Michael Mendl në Manastirin e Posas më 24 gusht 2019 në kuadër të Festivalit Mendl.

Në kuadër të Festivalit Mendl, më 24 gusht 2019 në ish-manastirin e Posës u zhvillua një mbrëmje e titulluar -Wir zeitzen.

Më 24 gusht 2019, motoja ishte -Wir zeitzen jetzt Mal!- Ky ishte një tjetër event si pjesë e Festivalit Mendl me aktorin Michael Mendl. Beat Toniolo kishte ftuar shumë... mësoni më shumë dhe shikoni videon »


Si duam të jetojmë në të ardhmen?

Një zemër për njerëzit eV

Ju erdhët tek ne sot nga Magdeburgu për të na njohur me shoqatën Ein Herz für Menschen eV. Jo vetëm në dy-tre vitet e fundit, ... më tej dhe në video »


Prapa skenave të Blüchermarsch në Zeitz: Vështrime mbi stërvitjen dhe përgatitjet e rezervistëve të Bundeswehr-it për konkursin shtetëror, duke përfshirë një intervistë me Hans Thiele, kryetarin e grupit shtetëror të Shoqatës së Rezervistëve Saksoni-Anhalt.

Në rrugën drejt fitores: raport mbi Marshimin Blücher në Zeitz dhe trajnimin e rezervistëve të Bundeswehr-it për konkursin shtetëror, duke përfshirë një analizë të suksesit përmes një interviste me Hans Thiele, kryetari i grupit shtetëror të rezervistëve në Saksoni-Anhalt .

... mësoni më shumë rreth tij dhe shikoni videon »


Prodhohet një katastrofë totale - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Prodhohet një katastrofë totale - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Një intervistë me Hans-Günther Koch Unë e kam përjetuar gjithmonë se ne jemi disi të ndryshëm nga turma e madhe. Edhe si ... më shumë informacion dhe video »


Abacay - video muzikore: Guitar Girl

Guitar Girl - video muzikore e projektit muzikor Abacay

Kjo video është disa ditë më e vjetër. Kënga e projektit muzikor Abacay është Guitar Girl. Ideja bazë u zbatua me shumë spontanitet dhe fleksibilitet brenda pak ... në video dhe informacione shtesë »


Ray Cooper shkëputi koncertin e drejtpërdrejtë në kishën Goseck Castle

Ray Cooper jeton në Kishën e Kalasë Goseck

Ishte koncerti i 5-të i Ray Cooper në kishën e kështjellës së Goseck (Burgenlandkreis, Saksoni-Anhalt). Koncerti u regjistrua me 6 kamera në 4K/UHD dhe gjithashtu të prodhuara në 4K/UHD. Me kërkesë të ... në video dhe mësoni më shumë rreth saj »


Utopia - Nata e 4-të Pecha Kucha në bashkinë e Zeitz, regjistrim video, Kloster Posa eV

Tema: Utopia - Nata e 4-të Pecha Kucha në Zeitz, prodhim video, Kloster Posa eV

Organizatorët e natës së 4-të të Pecha Kucha në Zeitz ishin ndër të tjera bashkëpunëtorët e Kloster Posa eV ... informacione shtesë dhe video »


Koncepti i jetesës Streipert, dizajn individual i dhomës së ndenjes, video me imazh, 4K/UHD

Koncepti i jetesës Streipert, video me imazh, dizajn i hapësirës individuale të jetesës, 4K/UHD

Ky është një film imazh për kompaninë -Wohnkonzept Streipert- (Stößen pranë Naumburg) Detyra ishte të portretizonte dhomat e ekspozitës dhe paradrekën... më shumë informacion dhe video »


Ky është nxitim! – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

Ky është nxitim! - Një banor i rrethit Burgenland

Intervistë me Beate van der Meer Mos e fshihni, mos u ankoni, por shprehni kritikat dhe tregoni fytyrën tuaj. Kjo është më e lehtë për disa sesa më e vështirë ... më tej dhe në video »


Dyshja muzikore RoCoco live dhe e shkëputur në koncert në kishën e kështjellës në Goseck

Regjistrimi video i formacionit muzikor RoCoco në kishën e kështjellës në Goseck

Ky është një regjistrim i koncertit të dyshes RoCoco në kishën e kështjellës së Goseck (Burgenlandkreis, Saksoni-Anhalt). Ky koncert është regjistruar dhe ... mësoni më shumë rreth tij dhe shikoni videon »


Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert

Video e imazhit: Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert

Për shkak të masave kundër koronës të dekretuara nga politikanët, asnjë klient nuk mund të lejohej në Wohnkonzept-Streipert. Kjo është arsyeja pse duhet të ... vazhdoni në video dhe më shumë informacion »


Koncerti i Ray Cooper pa prizë në Kishën e Kalasë Goseck (pjesa 2)

Koncerti i Ray Cooper unplugged drejtpërdrejt në Kishën e Kalasë Goseck (Pjesa 2)

Pjesa 2 e koncertit të 5-të të Ray Cooper në Kishën e Kalasë së Goseck (Burgenlandkreis, Saksoni-Anhalt). Edhe kjo pjesë është xhiruar me 6 kamera në 4K/UHD dhe është prodhuar në 4K/UHD. ... informacione të mëtejshme »


Angazhimi kulturor i Stadtwerke Zeitz - Manastirit Posa si një pikë takimi për klubet dhe punonjësit e kulturës: Lars Ziemann shpjegon në një intervistë pse sponsorizimi është kaq i rëndësishëm. Një raport televiziv dokumenton dorëzimin ceremonial të kontratave.

Stadtwerke Zeitz janë të përkushtuar ndaj skenës lokale - Manastiri Posa si vendi për dorëzimin e kontratave të sponsorizimit: Lars Ziemann jep një pasqyrë të sfondit në një intervistë. Një raport televiziv tregon se sa e rëndësishme është mbështetja për marrësit.

... më shumë informacion dhe video »


Një festival për të rinj dhe të vjetër: Parada përrallore e Bad Bibra frymëzon vizitorët nga afër dhe larg

Intervistë me organizatorët e paradës së përrallave në Bad Bibra: një vështrim në prapaskenë

Gjermani, parada më e madhe e përrallave, Bad Bibra, reportere e re, Annica Sonderhoff, Burgenlandkreis ... më shumë informacion dhe video »


Duke folur me Nijan për derdhjen: Rrezik për të pavaksinuarit? - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Shedding: A është ky një kërcënim për të pavaksinuarit? - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Intervistë me Ninja. YouTube e ka fshirë/censuruar këtë video. Videoja dyshohet se ka shkelur rregullat e komunitetit. Në ... më shumë informacion dhe video »


Asnjë mirëqenie e fëmijës pa vullnetin e fëmijës - Marrëdhënie toksike - Grupi i vetëndihmës - Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Abuzimi narcisist - asnjë mirëqenie e fëmijës pa vullnetin e fëmijës - grupi i vetëndihmës - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Anja dhe Kristin në një intervistë. Ne jemi këtu për të raportuar në lidhje me grupet tona mbështetëse. Fëmijët kanë ... informacione shtesë dhe video »


Yann Song King - Kënga: Engjëlli i Paqes Stanislaw Jewgrafowitsch Petrov - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Engjëlli i Paqes Stanislaw Jewgrafowitsch Petrow - Yann Song King - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Yann Song King prezantoi këngën e tij Friedensengel Stanislaw Jewgrafowitsch Petrow në një miting në Höhenmölsen, Burgenlandkreis. ... më shumë informacion dhe video »


Gara emocionuese dhe shumë argëtim për fëmijët në garën e 15-të të rosave të gomës Zeitz në Mühlgraben në Zeitz

Gara e 15-të e rosave të gomës Zeitz në Mühlgraben në Zeitz për fëmijë nga shkollat ​​fillore dhe kopshtet, raporti televiziv nga Annica Sonderhoff, intervistë me Stafan Pöschel (zot i rosave të gomës Zeitz)

Gara e 15-të e rosave të gomës Zeitz, Mühlgraben, Schlosspark, Zeitz, shkollat ​​fillore, kopshtet, raporti televiziv, Annica Sonderhoff, intervista, Stafan Pöschel (Zoti i rosave të ... vazhdoni në video dhe më shumë informacion »


Burgwerben ishte dëshmitar i një koncerti të jashtëzakonshëm live nga fituesi i çmimit Indian Summer Music Award Wade Fernandez!

Wade Fernandez mahniti audiencën në Burgwerben me muzikën e tij të vlerësuar me çmime në një koncert live.

Wade Fernandez, Burgwerben, Fitues i Çmimit Indian Summer Music, Menominee Wisconsin, arkiv, Burgenlandkreis, ... per videon dhe me shume informacion »


Leximi - Ëndrra e violinës - Andreas Friedrich - në Bibliotekën e qytetit Hohenmölsen

Lexim -Ëndrra e violinës- nga autori Andreas Friedrich - në Bibliotekën e qytetit Hohenmölsen

Ky është video regjistrimi i një leximi të autorit Andreas Friedrich. Pavarësisht se ishte vetëm një lexim i shkurtër, ai u filmua në mënyrë profesionale. ... mësoni më shumë rreth tij dhe shikoni videon »


Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Në bisedë me Ronald Knoll - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Matthias, ai më pyeti në atë kohë: A e dini se çfarë janë paratë? Kjo ishte pyetja përfundimtare. Realiteti është ... më tej dhe në video »


Demonstrata e zërit të qytetarëve të rrethit Burgenland në Naumburg për dorëzimin e katalogut të kërkesave

Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstrim në tregun e Naumburgut në distriktin Burgenland për të dorëzuar katalogun e kërkesave

Iniciativa në distriktin Burgenland Die Bürgerstsimme organizoi një demonstratë më 29 janar 2022 në Naumburg. Synimi i iniciativës Die ... informacione shtesë dhe video »


Elke Simon-Kuch (Anëtare e Parlamentit Shtetëror të Saksonisë-Anhalt) mbajti një fjalim në demonstratën e kritikëve të qeverisë më 19 shtator 2022

Demonstratë/shëtitje kritike ndaj qeverisë në Weissenfels me një fjalim nga Elke Simon-Kuch (Anëtare e Parlamentit të Shtetit Saksoni-Anhalt) më 19 shtator 2022

Gjithashtu të hënën, më 19 shtator 2022, u zhvillua një demonstrim / një shëtitje e së hënës në ... klikoni këtu për videon dhe informacione shtesë »


3200 nevojtarë dhe të varfër, Matthias Voss në bisedë me Mathias Gröbner nga tryeza në Naumburg

Të varfërit dhe varfëria në pleqëri, Matthias Voss në bisedë me Matthias Gröbner, Naumburger Tafel

Kjo është një intervistë tjetër nga seriali Matthias Voss në bisedë. Temat e diskutuara përfshinin rritjen e varfërisë në ... më tej dhe në video »


"Ngjarja e vrapimit të klasit të lartë": Raport mbi vrapimin e 7-të të Himmelswege në Arche Nebra me mendime ekspertësh nga Waldemar Cierpinski dhe André Cierpinski.

"Midis sportit dhe kulturës": Një ditë në vrapimin Himmelswege me Waldemar dhe André Cierpinski në Arche Nebra

... per videon dhe me shume informacion »


Si i shkatërroni njerëzit? - Intervista e Bürgerstimme Burgenlandkreis me Grit Wagner

Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis - Intervistë me Grit Wagner - Si i shkatërroni njerëzit?

Unë nuk duhet të bëj të njëjtën gjë që bëjnë njerëzit e tjerë! Kjo është ajo që ju quani vetëm të jeni vetvetja! Kur kuptova se ... klikoni këtu për videon dhe informacione shtesë »


Mjeku - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Mjeku - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Për më shumë se dy vjet jam fyer thellë në inteligjencën time nga politikanët e këtij vendi - Gjermania më e mirë që kemi pasur ndonjëherë! ... më shumë informacion dhe video »


Abacay - Luka - video muzikore

Abacay - Luka (Video muzikore)

Kjo është një punë tjetër pak më e vjetër. Ky është videoklipi i këngës Luka nga projekti muzikor ... informacione shtesë dhe video »


Kurt Tucholsky, shëtitje / demo, kritika mediatike, Weissenfels, Dita e Unitetit Gjerman

Demonstrata / shëtitje, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, Weissenfels, 3 tetor 2022

Gjithashtu të hënën, 3 tetor 2022, u zhvillua një demonstrim / një shëtitje e së hënës në Weißenfels (Saale). Edhe një herë ... mësoni më shumë rreth tij dhe shikoni videon »


Të dëgjosh në vend që të jesh i bindur - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Të dëgjosh në vend që të jesh i bindur - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Në të vërtetë, kurrë më parë nuk ka pasur kaq shumë në të cilat një zë ka fjetur. Ne duhet t'i themi ... në video dhe informacione shtesë »


Ndërtuesi i oxhakut - Një banor i rrethit Burgenland

Ndërtuesi i oxhakut - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Zejtarët kanë një dasmë të vërtetë në këtë kohë. Në një moment - të cilët tani janë klientët tanë ... per videon dhe me shume informacion »


Kryetari i bashkisë së Lützen dhe administratori i qarkut Götz Urlich nënshkruajnë marrëveshjen për zgjerimin e Muzeut Lützen për varrin masiv dhe memorialin e Gustav Adolf - fokus në financimin dhe kontributin personal. Intervistë me Katja Rosenbaum.

Intervistë me Katja Rosenbaum: Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i bashkisë së Lützen nënshkruajnë një marrëveshje për zgjerimin e Muzeut Lützen për një varr masiv dhe memorialin e Gustav Adolf me financim dhe kontribute personale.

... per videon dhe me shume informacion »


Magjia e ardhjes në oborret e Naumburgut: Gazetarja e re Annica Sonderhoff raporton për Krishtlindjet e oborrit - intervistë me kryebashkiakun Bernward Küper

Gazetarja e re Annica Sonderhoff raporton për Krishtlindjet e oborrit në oborret e Naumburg - Intervistë me kryebashkiakun Bernward Küper

... vazhdoni në video dhe më shumë informacion »


Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështimin! - The Citizens' Voice of Burgenlandkreis - Intervistë me Gunter Walther, Bündnis 90, Die Grünen

Intervistë me Gunter Walther, Alliance 90, The Greens - Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështim!

Unë kam lindur këtu në Weißenfels, 58 vjet më parë në Saalstrasse, pastaj në Klara-Zetkin-Strasse, dhe e njoh Weißenfels. Motra ime drejtoi një rekord botëror ... informacione shtesë dhe video »


Iniciativa Demonstrata e Zërit të Qytetarëve të Distriktit Burgenland në Naumburg

Demonstrimi i iniciativës Die Bürgerstimme Burgenlandkreis në Naumburg

Iniciativa Die Bürgerstsimme organizoi një Domensration më 22 janar 2022 në Naumburg në treg. Një nga synimet e nismës Zëri i Qytetarëve është ... mësoni më shumë rreth tij dhe shikoni videon »


Corona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss në bisedë me Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham nga SSC Weissenfels

Koronavirusi, futbolli dhe klubet sportive, Matthias Voss në bisedë me Uwe Abraham dhe Maik Zimmermann nga SSC, Saalesportclub Weissenfels

Kjo është një intervistë tjetër nga seriali Matthias Voss në bisedë. Matthias Voss foli me Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham nga SSC Weissenfels për Corona, Saale Sport ... vazhdoni në video dhe më shumë informacion »


Ne nuk duam të bëhemi zombie që janë sjellë në linjë - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar (gazetar, autor, muzikant)

Për dy vjet e një çerek të vetëpunësuarit nuk e kanë pasur kaq të lehtë. Çfarë po ndodh në të vërtetë këtu ... per videon dhe me shume informacion »


Siguria në dy rrota në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels jep këshilla për dritat e biçikletave

Çiklizmi në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels shpjegon pse dritat e biçikletave janë veçanërisht të rëndësishme tani

ZweiradRiese Weißenfels, dritat e biçikletave në vjeshtë, Uwe Pösniger, Burgenlandkreis, Saksoni-Anhalt ... informacione të mëtejshme »


Vështrime në praktikën e psikologjisë së fëmijëve: Intervistë me Dr. mjekësor Karina Hinzmann nga klinika Asklepios në Weissenfels

Psikologjia e Fëmijëve - Si mund t'i ndihmojnë prindërit fëmijët e tyre: Intervistë me Dr. mjekësor Karina Hinzmann nga klinika Asklepios në Weissenfels

Psikologjia e Fëmijëve, Intervistë, Dr. mjekësor Karina Hinzmann, Asklepios Klinik, Weissenfels, distrikti Burgenland, Saksoni-Anhalt ... në video dhe informacione shtesë »


Arkëtari në supermarket - një opinion - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Mendimi i një arkëtari nga distrikti Burgenland

Në kuadër të votës së qytetarëve, një arkëtare kishte dërguar mendimin e saj për masat kundër Korona. Ky mendim i arkëtarit në supermarket lexohet ... klikoni këtu për videon dhe informacione shtesë »


Në shtëpinë e të moshuarve - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Në shtëpinë e të moshuarve - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Grit lexon një letër nga një qytetar. Prej 20 vitesh punoj në një shtëpi pleqsh që, sipas internetit, dëshiron të jetë aty për ... më shumë informacion dhe video »


FC Rot-Weiß Weißenfels organizon një turne tradicional të futbollit të brendshëm Nikolaus për lojtarët e vegjël të E-Jugend dhe G-Jugend

Turneu i futbollit të brendshëm FC Rot-Weiß Weißenfels për lojtarë të rinj: Nikolaus Cup për E-Youth dhe G-Youth

... mësoni më shumë dhe shikoni videon »


Një vrasës? - Mendimi i një punonjësi në shërbimin infermieror - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Një vrasës? - Një punonjës nga sektori i kujdesit në distriktin Burgenland

jam inatosur! Unë jam parukier! Unë jam pastor! Askush nuk u interesua kur shkuat tetë fundjavë me ... mësoni më shumë rreth tij dhe shikoni videon »


Gjyshja - Një mendim - Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Gjyshja - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Në kuadër të votës së qytetarëve, një gjyshe kishte paraqitur mendimin e saj për efektet e masave të koronës. Mendimi i gjyshes lexohet nga ... në video dhe informacione shtesë »


Në çfarë epoke po jetojmë? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Në çfarë epoke po jetojmë? – Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Kur miqtë bëhen armiq. duan të shohin më shumë. Kur të moshuarit vdesin nga vetmia edhe pse janë të shëndetshëm. Kur një person inteligjent tani ... klikoni këtu për videon dhe informacione shtesë »


Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Si pajtohen e drejta e punës dhe e drejta e lirisë së vendosjes sipas ligjit themelor gjerman me ndalimin profesional ose mbylljen e detyruar të praktikave mjekësore dhe dentare për ... në video dhe mësoni më shumë rreth saj »


Raport televiziv për shtëpinë romane në Bad Kösen në rrugën romane - intervistë me Kristin Gerth, asistente kërkimore në Muzeun e Naumburgut.

Fokusohuni në shtëpinë romane në Bad Kösen në rrugën romane - Intervistë me Kristin Gerth, asistente kërkimore në Muzeun e Naumburgut.

... per videon dhe me shume informacion »


Unë dënoj thellësisht luftën - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Dënoj thellësisht luftën - letra e një banori - zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Jam i sigurt se njerëzit e Jemenit, Arabisë Saudite dhe Katarit nuk duan luftë. Unë jam i sigurt se njerëzit në Ukrainë dhe Rusi nuk duan luftë. Kush i... më tej dhe në video »


Pse njerëzit po dalin në rrugë? - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Media dhe politikanët në rastin më të mirë e kanë injoruar këtë, por fatkeqësisht më së shumti e kanë ... informacione shtesë dhe video »


E gjithë kjo më tremb - një mendim - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

E gjithë kjo më frikëson - Mendime për vaksinimin - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Dorëzimi nga distrikti Burgenland me një opinion për problemin e masave të Korona. Pse nuk jemi marrë seriozisht nga shumë njerëz këtu në rrugë? ... mësoni më shumë dhe shikoni videon »


Kërkesë për politikën lokale - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Kërkesë për politikën lokale - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Një letër nga një qytetar lexohet nga Peggy. Politikanët vendas duhet të flasin në lidhje me masat e papërshtatshme të koronës. Në të kaluarën e ... informacione shtesë dhe video »


Duhet të biem shumë më thellë! – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Duhet të biem shumë më thellë! - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Intervistë me Grit Wagner. Unë jam rritur nga tre breza, nga stërgjyshërit, gjyshërit dhe prindërit. Mendoj se kam mundur të marr ... informacione të mëtejshme »


Distrikti i Burgenland betohet kandidatët e rinj për sekretar distrikti që fillojnë një kurs trajnimi dyvjeçar në shërbimin civil, emërim nga administratori i distriktit Götz Ulrich, raport televiziv, intervistë me Nadine Weeg

Raport televiziv në lidhje me emërimin e kandidatëve të rinj për sekretar distrikti në distriktin Burgenland nga administratori i distriktit Götz Ulrich - fillimi i kursit dyvjeçar të trajnimit për një karrierë në shërbimin civil. Intervistë me Nadine Weeg.

... vazhdoni në video dhe më shumë informacion »


Vrapimi dhe ngasja me skuter janë fokusi i duatlonit të 19-të të fëmijëve Zeitz, i cili zhvillohet në Altmarkt në Zeitz. Policia e trafikut Zeitz dhe departamenti i çiklizmit SG Chemie Zeitz mbështesin ngjarjen. Kryebashkiaku Christian Thieme dhe Carola Höfer janë gjithashtu atje, dhe një raport televiziv do të raportojë për të.

Duatloni i 19-të për fëmijë, në të cilin pjesëmarrësit vrapojnë dhe ngasin skuter, zhvillohet në Altmarkt në Zeitz. Policia e trafikut në Zeitz dhe departamenti SG Chemie Zeitz për çiklizëm organizojnë veprimtarinë, e cila mbështetet nga kryebashkiaku Christian Thieme dhe Carola Höfer. Një raport televiziv do të tregojë momentet kryesore të ngjarjes.

... vazhdoni në video dhe më shumë informacion »


Ne nuk jemi minj laboratori - një parashtrim për distriktin Burgenland

Ne nuk jemi minj laboratori - Mendime për vaksinimin - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Parashtresa nga distrikti Burgenland me një opinion mbi temën e vaksinimit. Shprehet mendimi se politika e ka kaluar vijën e kuqe në fushat ... informacione të mëtejshme »


Agjenti imobiliar - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Agjenti imobiliar - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Emri im është Ute. Unë kam qenë një agjent imobiliar i vetëpunësuar për 15 vjet. Kjo ka të bëjë me faktin se politikanët, nëse nuk mund ... mësoni më shumë rreth tij dhe shikoni videon »


Corona hits medley - Yann Song King - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Corona Hits Medley - Yann Song King - Opinionet nga distrikti Burgenland.

Një nënë i ka fishkëllyer 3 fjalët e famshme të Andy Bord me vete. Për fat të mirë e gjithë gjëja ... klikoni këtu për videon dhe informacione shtesë »


nuk ju intereson – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

nuk ju intereson - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Jemi në luftë kundër njerëzimit. A ju intereson nëse njerëzit që kanë nevojë për kujdes shtrihen në pelena për ditë të tëra pa u ... më shumë informacion dhe video »


Përzierja e Energjisë dhe Mallrave - Yann Song King - Pamja e një banori

Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - Qytetar i rrethit Burgenland

Një përzierje energjie dhe mallrash nga Yann Song King. ... informacione shtesë dhe video »


Leutzscher Welle - Handball Talk - mu në mes

Biseda për hendbollin - mu në mes - valë Leutzscher

Pikërisht në mes, biseda e hendbollit në Gasthof Stadt Weissenfels me Lutz Walter (Leutzscher Welle), Dr. Jürgen Hahn (ish hendbollisti SC progress Weissenfels), Maik Wolf (ish ... vazhdoni në video dhe më shumë informacion »


Mjek i lartë në mjekësinë akute - Një banor i Burgenlandkreis

Mjek i lartë në mjekësinë akute - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Një letër nga një qytetar lexohet nga Strudel. Unë jam një mjek i lartë në mjekësinë akute dhe jam i habitur nga situata në ... klikoni këtu për videon dhe informacione shtesë »


Operatori i akullores - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Operatori i sallonit të akullores - Një banor i rrethit Burgenland

Korona më ka veshur që nga fillimi që kam ardhur në ekzistencë. Si rezultat i faktit që na vijnë shumë të ftuar të moshuar, unë vetë kam ... më shumë informacion dhe video »


Lauterbach në një shëtitje të së hënës - letra nga një banor - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Lauterbach në një shëtitje të së hënës - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Gjithçka në fakt është thënë për këtë fantazmë. Në Pfizer, të dhënat për miratimin e vaksinimit përmbanin ... per videon dhe me shume informacion »


Shoqëruesi i shkollës - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Shoqëruesi i shkollës - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Unë punoj në një shkollë me nevoja të veçanta për fëmijë me çrregullime emocionale dhe të sjelljes. Është shumë rraskapitëse ... më tej dhe në video »


I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - një banor i rrethit Burgenland

Meqenëse jam nënë e tre fëmijëve, e di që nuk është e nevojshme të shkoni menjëherë te mjeku. Ne shkuam te mjeku - për shkak të shënimit ... mësoni më shumë rreth tij dhe shikoni videon »


Zëri i Qytetarëve të Burgenlandkreis - Askush përgjegjës nuk do të marrë përgjegjësi

Intervistë për mënyrën se si zyra e mirëqenies sociale, agjencia sociale, gjykatat sociale, gjykatat administrative, shkollat ​​dhe autoritetet merren me një fëmijë me aftësi të kufizuara dhe veprimet e gjyqësorit dhe paralelet me pandeminë.

Unë në parim kam mbi 12 vjet që luftoj për të drejtat që supozohet të kenë personat me aftësi të kufizuara sipas ... më shumë informacion dhe video »


Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - Një banor i Burgenlandkreis

Detyrimi për të vaksinuar më 15 mars na prek neve. Ajo që ne aktualisht e quajmë punë në fakt mund të shihet vetëm si drejtimi i dorës. Kjo ... më shumë informacion dhe video »


Punonjësit në spital - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Punonjësit në spital - Një banor i Burgenlandkreis

Një letër nga një qytetar lexohet nga Strudel. Meqenëse kjo histeri për vaksinimin dhe dikotomia e nxitur nga politika dhe media, po përkeqësohet nga dita në ... informacione shtesë dhe video »


Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Duartrokitje për mbajtësit e maskave - Një banor i rrethit Burgenland

Maska FFP2. Për dy vjet ata janë lavdëruar sikur do të shërojnë dhe shpëtojnë botën. E keqja është se ... informacione shtesë dhe video »


Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 me kompaninë e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt, në një intervistë: Thomas Böhm (Shef i Zyrës së Qarkut Burgenland për Çështjet Ekonomike), raport televiziv

Intervistë me Thomas Böhm (Shef i Zyrës Ekonomike të Qarkut Burgenland): Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 me kompaninë e marketingut bujqësor Saksoni-Anhalt.

... më shumë informacion dhe video »


Diskriminimi në shkolla - Një banor i Burgenlandkreis

Diskriminimi në shkolla - mendimi i një qytetari nga distrikti Burgenland.

Bëhet fjalë për fëmijët tanë. Kështu që unë di mesazhe të tjera. Bëhet fjalë për një shkollë tjetër në distriktin Burgenland, ... mësoni më shumë dhe shikoni videon »


Për të nesërmen tonë të re - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Për të nesërmen tonë të re - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Filloi shkëlqyeshëm. Ne nuk do të dorëzohemi. Sepse ajo që vjen nga qeveria jonë nga këtu po bëhet çdo ditë më absurde. Ekonomia botërore, ... në video dhe informacione shtesë »


Matthias Voss dhe Stefan Hebert (Dart & Sky Sportsbar Zeitz) në bisedë

Matthias Voss dhe Stefan Hebert në bisedë

Jemi në fillim, për premierën, në kafenenë e shigjetave Ins, përfundon në zeitz. Kafeja Darts tingëllon si një zhytje e mykur dhe e mykur në ... më shumë informacion dhe video »


Mendimet dhe kërkesat e një sipërmarrësi - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Një paraqitje nga një sipërmarrës nga distrikti Burgenland

Paraqitja e një sipërmarrësi nga distrikti Burgenland me mendimin dhe kërkesat e tij specifike. Ai bën thirrje për t'i dhënë fund ... informacione të mëtejshme »


Bodo Pistor - Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Bodo Pistor - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Bodo Pistor paraqet opinionin e tij për situatën në vend. Në atë kohë ai ishte 56 vjeç dhe tashmë kishte dy nipër e mbesa. Pranojeni popullsinë si të rritur ... vazhdoni në video dhe më shumë informacion »


Stërvitje futbolli për fëmijë: SV Blau Weiß Muschwitz Zorbau Göthewitz organizon kampe stërvitore për fëmijë

SV Blau Weiß Muschwitz Zorbau Göthewitz organizon turne futbolli për fëmijë dhe të rinj

Futboll, kamp trajnimi për fëmijë, turne për fëmijë dhe të rinj, SV Blau Weiß, Muschwitz, Zorbau, Göthewitz, intervistë, Sidney ... per videon dhe me shume informacion »


Abuzimi narcisist - Intervistë me një qytetar nga rrethi Burgenland

Abuzimi Narcissistic - Zëri i Qytetarëve të Burgenlandkreis

Një intervistë me Anja Bruncke Fillimisht e shikova këtë temë dhe u trondita shumë. Më pas kisha një rrugë të ... informacione të mëtejshme »


Shëndeti dhe guximi - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Shëndeti dhe guximi - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Këto rreshta ua dërgoj të gjithë njerëzve që të përdorin zërin tim kundër ndarjes së shoqërisë dhe për një bashkëjetesë ... informacione shtesë dhe video »


Në shkollë - një kërkesë nga distrikti Burgenland

Në shkollë - një mendim - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Do të doja t'ju inkurajoja të dërgoni një letër dhe t'ju bëj të ditur se edhe ju do të thoni fjalën tuaj. ... informacione të mëtejshme »


Një nënë e re nga Naumburgu - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland

Një nënë e re nga Naumburgu - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Një parashtrim nga distrikti Burgenland me mendimin e një nëne të re. Ajo dëshiron që miqtë të jenë në gjendje të ... më shumë informacion dhe video »


Unë jam duke shkuar për një shëtitje - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Unë po shkoj për një shëtitje - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Unë shkoj në shëtitje për një jetë të vetëvendosur në liri. Unë shkoj për shëtitje në ... më tej dhe në video »


Të gjithë vendosin vetë - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Një qytetar ka dërguar një letër, të cilën Kristina do ta lexojë. Vaksinat janë të reja dhe rreziqet e tyre nuk ... më shumë informacion dhe video »


Konferenca për shtyp SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e pjesës 3

Konferenca e shtypit SSC Saalesportclub Weissenfels Rishikimi i Vështrimeve Outlook Pjesa 3

Kjo është pjesa 3: Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham flasin për rishikimet, njohuritë dhe perspektivat e SSC Weissenfels në sezonin 2019/2020 dhe sezonin e ardhshëm 2020/2021. Kjo... mësoni më shumë dhe shikoni videon »


Zhvillimi i një plani së bashku - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Zhvillimi i një plani së bashku - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Po, po kalojmë keq dhe po, tani po na kthehet pak liria në taktikat e sallamit. Para së gjithash, kjo është ajo që çliron ... per videon dhe me shume informacion »


Përfaqësuesi i shitjeve - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Përfaqësuesi i shitjeve - Një banor i rrethit Burgenland

Mendimi personal i një punonjësi në terren. Ato janë të miat dhe gruas sime dhe janë edhe kërkesat tona. Distancohemi qartë nga radikalët e ... më shumë informacion dhe video »


Konferenca e shtypit SSC Saalesportclub Weissenfels Rishikimi i Vështrimeve Outlook Pjesa 2

Konferenca për shtyp e SSC Saale-Sport-Club Weissenfels rishikon pikëpamjet e opinioneve pjesa 2

Kjo është pjesa 2: Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham flasin për rishikimet, njohuritë dhe perspektivat e SSC Weissenfels në sezonin ... në video dhe mësoni më shumë rreth saj »


Mendimi i një zjarrfikësi nga rrethi Burgenland

Letra nga një zjarrfikës nga distrikti Burgenland

Dorëzimi i një zjarrfikësi nga distrikti Burgenland me mendimin e tij për masat e Korona. Ky mendim lexohet në video. Zjarrfikësja ka pak kuptim për masat dhe për ... mësoni më shumë rreth tij dhe shikoni videon »


Bashkim, drejtësi dhe liri? - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Bashkim, drejtësi dhe liri? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Jacqueline lexon një letër nga një qytetar i Naumburgut. Një letër nga një qytetar i Naumburgut lexohet nga Jacqueline. Një qytetar i Naumburgut ka dërguar një letër,... mësoni më shumë rreth tij dhe shikoni videon »


Për fëmijët - një banor i rrethit Burgenland

Për fëmijët - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Unë jam për dritën, dashurinë dhe harmoninë, gjë që është shumë e vështirë për momentin. Por unë gjithashtu mendoj ... mësoni më shumë dhe shikoni videon »


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga referencat tona
Bisedë pranë zjarrit në Naumburg me Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler

Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në një bisedë pranë zjarrit ... »
Të gjithë vendosin vetë - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - zëri i qytetarëve të distriktit ... »
Video muzikore: Tommy Fresh - You are my sunshine

Tommy Fresh - video muzikore: Ti je dielli ... »
Teatri Naumburg, video incizim i shfaqjes -Nora ose shtëpi kukulle-

Teatri Naumburg, shfaqje -Nora ose shtëpi kukulle- video ... »
Yann Song King - Engjëlli i Paqes Stanislaw Jewgrafowitsch Petrow (këngë) - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Engjëlli i Paqes Stanislaw Jewgrafowitsch Petrow - Yann Song King - Zëri i ... »
Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar

Ne nuk duam të bëhemi zombie që janë sjellë në linjë - ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkombëtare
日本 ⋄ japanese ⋄ জাপানিজ
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ یونانی
eesti keel ⋄ estonian ⋄ 에스토니아 사람
latviski ⋄ latvian ⋄ ლატვიური
қазақ ⋄ kazakh ⋄ казахстански
ქართული ⋄ georgian ⋄ грузијски
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finlandia
Српски ⋄ serbian ⋄ serbesch
中国人 ⋄ chinese ⋄ chino
Русский ⋄ russian ⋄ rusă
македонски ⋄ macedonian ⋄ Μακεδόνας
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ 印度尼西亚
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luxemburgs
español ⋄ spanish ⋄ spansk
english ⋄ anglais ⋄ engelsk
hrvatski ⋄ croatian ⋄ croata
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ 冰岛的
беларускі ⋄ belarusian ⋄ bjellorusisht
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ Болгар
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebräisch
nederlands ⋄ dutch ⋄ ডাচ
magyar ⋄ hungarian ⋄ مجارستانی
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ 남아프리카
polski ⋄ polish ⋄ Польш
türk ⋄ turkish ⋄ turecki
dansk ⋄ danish ⋄ duński
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ словенский
français ⋄ french ⋄ Французский
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovački
deutsch ⋄ german ⋄ нямецкі
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ لیتوانیایی
malti ⋄ maltese ⋄ maltees
română ⋄ romanian ⋄ rumunský
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbeidzjaans
norsk ⋄ norwegian ⋄ ioruais
basa jawa ⋄ javanese ⋄ javanese
bosanski ⋄ bosnian ⋄ বসনিয়ান
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrajinština
svenska ⋄ swedish ⋄ 瑞典
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ виетнамски
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongol
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armensk
বাংলা ⋄ bengali ⋄ бенгалски
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ ba tư farsia
italiano ⋄ italian ⋄ італьянскі
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
čeština ⋄ czech ⋄ 捷克语
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albaanlane
português ⋄ portuguese ⋄ portugais
عربي ⋄ arabic ⋄ अरबी
gaeilge ⋄ irish ⋄ irland
한국인 ⋄ korean ⋄ korėjiečių
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove në Evropë. Këta prodhues video përfshijnë gjithashtu Medien- und Videoproduktion Frankfurt am Main .

Η ενημέρωση της σελίδας έγινε από Mohan Aslam - 2023.03.23 - 08:53:37