evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i Videos së Talk Show video gazetare Prodhimi i video intervistave


Faqja e pare Gama e shërbimeve Çmimet Pasqyrë e projektit Personi kontaktues

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Mendimet dhe kërkesat e një sipërmarrësi - zëri i qytetarëve të...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Paraqitja e një sipërmarrësi nga distrikti Burgenland me mendimin dhe kërkesat e tij specifike. Ai bën thirrje për t'i dhënë fund testimit të detyrueshëm dhe vetëvendosjes në lidhje me vaksinimin. Më tej, ai bën thirrje për mbrojtjen e fëmijëve nga patronizimi dhe përjashtimi nga mësuesit. Ai kërkon rivendosjen e menjëhershme të të drejtave themelore dhe të të drejtave të njeriut.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDPak mjete financiare, por pretendime të mëdha?

Shumicën e kohës ju duhet të merrni një vendim sepse këto gjëra përjashtojnë njëra-tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorit, duke minimizuar kështu shpenzimet e personelit, gjë që çon në kursime të kostos.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
Wade Fernandez (Fituesi i Çmimit Indian Summer Music Award) koncert live në Burgwerben

Burgwerben ishte dëshmitar i një koncerti të jashtëzakonshëm live nga ... »
Raport televiziv për kampin e tretë të të rinjve të AOK-ut në Weißenfels në MBC (Klubi i Basketbollit Qendror Gjerman) me fokus në metodat e stërvitjes, intervistat me të rinjtë dhe trajnerët dhe njohuritë mbi aktivitetet e kohës së lirë.

Raport televiziv për kampin e 3-të të të rinjve të AOK-ut në ... »
"Çfarë ka më tej për mbrojtjen nga zhurma në A9 në Zorbau? Takimi i qytetarëve me ekspertë nga Autoriteti Shtetëror i Rrugëve Saksoni-Anhalt dhe kryebashkiaku Uwe Weiß"

"Kryetari Uwe Weiß dhe Peter Lotze nga autoriteti i ndërtimit të rrugëve ...»
"Jubile në Naumburg: SG Friesen feston 35 vjetorin e shkollës së arteve marciale me demonstrata mbresëlënëse" - raport televiziv me intervista me Gerold Käßler dhe Peter Bittner.

"35 vjet SG Friesen: Shkolla e arteve marciale në Naumburg mbështetet ... »
Konferenca për shtyp SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Rishikimi Vështrime Outlook Pjesa 2

Konferenca për shtyp SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e pjesës ... »
"Lojë emocionuese e futbollit në Bundesligë: Raport televiziv nga UHC Sparkasse Weißenfels kundër DJK Holzbüttgen" Raporti televiziv jep një pasqyrë të lojës emocionuese të futbollit të futbollit midis UHC Sparkasse Weißenfels dhe DJK Holzbüttgen në Bundesligë. Në intervistë, Martin Brückner nga UHC Sparkasse Weißenfels thotë fjalën e tij dhe shpjegon taktikat dhe strategjinë e ekipit të tij.

"Ethet e Floorball në Weißenfels: Raport televiziv nga ndeshja e ... »
Përmirësimi i kushteve të stërvitjes: Një raport mbi ndërtesën e re të stërvitjes së klubit të kanotazhit Weißenfels në 1884, i cili synon të përmirësojë kushtet e stërvitjes për vozitësit. Raporti tregon se si është planifikuar ndërtesa dhe çfarë përfitimesh ka për sportistët.

Një raport televiziv për Klubin e Rowing Weißenfels 1884 dhe atletët e ... »
Këngëtarët Carol sjellin traditën e krishterë në zyrën e qarkut të Burgenlandkreis Një raport se si këngëtarët e këngëve në zyrën e qarkut të Burgenlandkreis vazhdojnë një traditë të krishterë dhe si kontribuojnë në forcimin e rëndësisë së besimit në jetën e përditshme.

Fushata Carolinger në zyrën e qarkut të Burgenlandkreis: Një shenjë ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion globale
norsk ⟩ norwegian ⟩ nórsky
Српски ⟩ serbian ⟩ serbio
Русский ⟩ russian ⟩ russu
english ⟩ anglais ⟩ inglês
magyar ⟩ hungarian ⟩ maďarský
беларускі ⟩ belarusian ⟩ baltkrievu
shqiptare ⟩ albanian ⟩ albán
svenska ⟩ swedish ⟩ ruotsin kieli
bosanski ⟩ bosnian ⟩ bosnian
latviski ⟩ latvian ⟩ łotewski
malti ⟩ maltese ⟩ малтешки
română ⟩ romanian ⟩ rumın
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ исландский
한국인 ⟩ korean ⟩ koreański
eesti keel ⟩ estonian ⟩ 爱沙尼亚语
basa jawa ⟩ javanese ⟩ jávský
українська ⟩ ukrainian ⟩ ukrajinski
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ 베트남어
dansk ⟩ danish ⟩ deens
hrvatski ⟩ croatian ⟩ hrvatski
nederlands ⟩ dutch ⟩ オランダの
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ liuksemburgiečių
suomalainen ⟩ finnish ⟩ finščina
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ azerbaidžāņu
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ словеначки
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ južnoafrikanac
ქართული ⟩ georgian ⟩ georgian
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ endonezya dili
polski ⟩ polish ⟩ pools
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ heebrea keel
中国人 ⟩ chinese ⟩ kínverska
čeština ⟩ czech ⟩ チェコ語
বাংলা ⟩ bengali ⟩ bengalski
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ բուլղարերեն
македонски ⟩ macedonian ⟩ makedónska
عربي ⟩ arabic ⟩ arābu
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ грчки
қазақ ⟩ kazakh ⟩ kazakh
español ⟩ spanish ⟩ hiszpański
gaeilge ⟩ irish ⟩ iresch
slovenský ⟩ slovak ⟩ словак
français ⟩ french ⟩ fransk
日本 ⟩ japanese ⟩ 일본어
Монгол ⟩ mongolian ⟩ mongolialainen
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ farsia persa
deutsch ⟩ german ⟩ þýska, Þjóðverji, þýskur
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ litewski
հայերեն ⟩ armenian ⟩ arménien
türk ⟩ turkish ⟩ թուրքական
italiano ⟩ italian ⟩ italų
português ⟩ portuguese ⟩ portugisisk
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ հինդի


оновлення Jacob Pawar - 2024.02.23 - 11:50:15