evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video muzikore Regjistrimi i Videos së Talk Show Raportet televizive


Faqja kryesore Gama jonë e ofertave Pasqyrë e kostos Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues

Rezultatet nga mbi 20 vjet

Një reportazh për xhirimet e filmit artistik me titull Vajza me duar të arta...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »


Disa skena të filmit artistik The Girl with the Golden Hands janë filmuar në qytetin Zeitz. Corinna Harfouch luan rolin kryesor. Intervista me producentin Ingo Fliess, IFProductions, u realizua nga Reiner Eckel, zeitzonline.de. Filmi artistik The Girl with the Golden Hands u shfaq në kinematë në të gjithë Gjermaninë më 17 shkurt 2022.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
për publikim në ueb, TV, në disk Blu-ray, DVDKërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Shpesh të dyja nuk mund të pajtohen. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamera moderne të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit, gjë që redukton fuqinë punëtore dhe kursen kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video
Një vrasës? - Mendimi i një punonjësi në shërbimin infermieror - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Një vrasës? - Mendimi i një punonjësi në sektorin e kujdesit në ... »
Unë dënoj thellësisht luftën - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Dënoj thellësisht luftën - letra e një banori - zëri i ... »
Pjesa 2 SSC Saalesportclub Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime Vështrime

Konferenca për shtyp SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e pjesës ... »
Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

Pse njerëzit po dalin në rrugë? - Një banor i rrethit ... »
Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - Një banor i Burgenlandkreis

Administrata në shtëpinë e të moshuarve - zëri i qytetarëve ... »
nuk ju intereson - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

nuk ju intereson – Mendimi i një banori në lagjen ... »
Demonstrimi i iniciativës Die Bürgerstimme Burgenlandkreis në Naumburg

Iniciativa Demonstrata e Zërit të Qytetarëve në treg në Naumburg në ... »
Matthias Voss dhe Uwe Kraneis (Kryetari i Shoqatës Droyßiger-Zeitzer Forst) në bisedë

Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i Shoqatës ... »
Ne nuk jemi minj laboratori - një parashtrim për distriktin Burgenland

Ne nuk jemi minj laboratori - Letra nga distrikti ... »
Altmarkt në Zeitz është vendi i duatlonit të 19-të për fëmijë, në të cilin pjesëmarrësit vrapojnë dhe ngasin skuter. Verkehrswacht Zeitz dhe SG Chemie Zeitz Department of Cycle Ball janë organizatorët dhe kryebashkiakët Christian Thieme dhe Carola Höfer do të mbështesin ngjarjen. Një raport televiziv do të prezantojë momentet kryesore të ngjarjes.

Duatloni i 19-të për fëmijë, në të cilin ... »
Ky është nxitim! – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Ky është nxitim! – Mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Open Neuland Zeitz - në Zeitz

Video raport: Open Neuland Zeitz - në ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Rreth botës
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ եբրայերեն
ქართული ⋄ georgian ⋄ ジョージア語
latviski ⋄ latvian ⋄ լատվիերեն
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albanac
日本 ⋄ japanese ⋄ japán
eesti keel ⋄ estonian ⋄ এস্তোনিয়ান
Русский ⋄ russian ⋄ russe
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ græsk
中国人 ⋄ chinese ⋄ chinesisch
basa jawa ⋄ javanese ⋄ javanese
hrvatski ⋄ croatian ⋄ kroatisch
bosanski ⋄ bosnian ⋄ ბოსნიელი
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ lucemburský
عربي ⋄ arabic ⋄ араб
deutsch ⋄ german ⋄ vācu
malti ⋄ maltese ⋄ мальталық
svenska ⋄ swedish ⋄ svensk
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ búlgarska
հայերեն ⋄ armenian ⋄ arménien
беларускі ⋄ belarusian ⋄ valkovenäläinen
english ⋄ anglais ⋄ inglês
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandais
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazahstan
dansk ⋄ danish ⋄ دانمارکی
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrainsk
Српски ⋄ serbian ⋄ serb
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengāļu
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ هندي
Монгол ⋄ mongolian ⋄ Մոնղոլական
polski ⋄ polish ⋄ польський
español ⋄ spanish ⋄ İspanyol
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonésien
türk ⋄ turkish ⋄ turc
gaeilge ⋄ irish ⋄ irski
suomalainen ⋄ finnish ⋄ финский
română ⋄ romanian ⋄ романски
nederlands ⋄ dutch ⋄ ডাচ
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ lituanien
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ दक्षिण अफ़्रीकी
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ víetnamska
slovenský ⋄ slovak ⋄ 슬로바키아 사람
magyar ⋄ hungarian ⋄ ungaresch
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonsk
português ⋄ portuguese ⋄ portugalski
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ перська фарсія
čeština ⋄ czech ⋄ ceh
한국인 ⋄ korean ⋄ korean
italiano ⋄ italian ⋄ ιταλικός
français ⋄ french ⋄ fransk
norsk ⋄ norwegian ⋄ norvég
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ Αζερμπαϊτζάν
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ словенечки
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është anëtar i rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është GERA, Bad Köstritz Film-, Medien-, Videoproduktion .

Uppfærsla á þessari síðu fyrir Guoqiang Banda - 2023.03.24 - 12:20:05