evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i videove të teatrit Prodhimi i videos me shumë kamera redaktimi i videos


Faqja e pare Shërbimet Pasqyrë e kostos Projektet e përfunduara Personi kontaktues

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »


Sot kemi Uwe Kraneis, kryebashkiak i komunitetit Droyßiger-Zeitzer Forst këtu. Komunitetet anëtare janë Gutenborn, Droyßig, Wetterzeube, Kretzschau dhe Schnaudertal. Korona duhet të jetë gjithashtu tema kryesore sot. Fakti është se rregullore të reja ose ndryshime rregulloresh vijnë këtu pothuajse çdo ditë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDBuxheti i vogël, sfidë e madhe: A i mbani standardet tuaja të larta?

Shpesh të dyja nuk mund të pajtohen. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç, ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit. Kushtet e vështira të ndriçimit nuk janë pengesë për cilësinë e imazhit të klasit të parë. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke ulur kostot duke minimizuar fuqinë punëtore.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
"Në gjurmët e shtigjeve qiellore": raport televiziv nga Shtigjet e 7-të Qiellore Run në Arche Nebra me Waldemar Cierpinski dhe André Cierpinski

"Ngjarja e vrapimit të klasit të lartë": Raport mbi vrapimin e ...»
Abacay - Bëni një kompromis dhe do të mbijetoni (Video muzikore)

Bëni një kompromis dhe do të mbijetoni nga Abacay (Video ... »
"Manastiri dhe Pallati Perandorak në Memleben: Raport televiziv mbi vendet historike me manastirin, rrënojat e kishës së manastirit dhe kriptin"

"Në gjurmët e historisë: Intervistë me Andrea Knopik MA për ... »
Koncerti i Ray Cooper unplugged drejtpërdrejt në Kishën e Kalasë Goseck (Pjesa 2)

Koncerti i 5-të i Ray Cooper në Kishën e Kalasë Goseck (pjesa ... »
Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis

Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i ... »
Koncepti i jetesës Streipert, film imazhi, dizajn i hapësirës individuale të jetesës, 4K/UHD

Koncepti i jetesës Streipert në (Stößen afër Naumburg, distrikti ...»evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Rreth botës
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vijetnamski
עִברִית ▪ hebrew ▪ basa ibrani
français ▪ french ▪ французька
shqiptare ▪ albanian ▪ albanees
eesti keel ▪ estonian ▪ eastóinis
한국인 ▪ korean ▪ coreeană
ქართული ▪ georgian ▪ gruzínský
íslenskur ▪ icelandic ▪ исландский
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ fars fars
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indonesisch
slovenščina ▪ slovenian ▪ slovensk
bosanski ▪ bosnian ▪ boisnis
বাংলা ▪ bengali ▪ bengali
suid afrikaans ▪ south african ▪ suður afrískur
svenska ▪ swedish ▪ швед
中国人 ▪ chinese ▪ چینی ها
हिन्दी ▪ hindi ▪ ჰინდი
日本 ▪ japanese ▪ japansk
Монгол ▪ mongolian ▪ mongoljan
lietuvių ▪ lithuanian ▪ litvanski
türk ▪ turkish ▪ турецька
polski ▪ polish ▪ pools
қазақ ▪ kazakh ▪ kasakhisk
magyar ▪ hungarian ▪ ungverska, ungverji, ungverskt
suomalainen ▪ finnish ▪ フィンランド語
Русский ▪ russian ▪ רוּסִי
deutsch ▪ german ▪ Немецкий
slovenský ▪ slovak ▪ slovakų
română ▪ romanian ▪ rumunský
عربي ▪ arabic ▪ arabisk
latviski ▪ latvian ▪ латвиски
basa jawa ▪ javanese ▪ jávsky
italiano ▪ italian ▪ italyan
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ لوگزامبورگی
english ▪ anglais ▪ ingilizce
հայերեն ▪ armenian ▪ arménský
español ▪ spanish ▪ Испани
Српски ▪ serbian ▪ serb
беларускі ▪ belarusian ▪ białoruski
hrvatski ▪ croatian ▪ croato
nederlands ▪ dutch ▪ ჰოლანდიური
bugarski ▪ bulgarian ▪ bulgarų
gaeilge ▪ irish ▪ irish
malti ▪ maltese ▪ maltański
português ▪ portuguese ▪ portugis
Ελληνικά ▪ greek ▪ yunan
македонски ▪ macedonian ▪ macedonisch
dansk ▪ danish ▪ danščina
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ azerbaidžani
čeština ▪ czech ▪ çeke
norsk ▪ norwegian ▪ Νορβηγός
українська ▪ ukrainian ▪ ukraiński
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit evropian të shumë prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu Erfurt Video-, TV-, Medien-Produktion .

Revizuirea paginii facuta de Hamza Kumari - 2023.03.26 - 19:13:37