evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Raportet televizive Video regjistrimi i koncertit Regjistrimi i Videos së Talk Show


Faqja e pare Gama e ofertave Çmimet Projektet e mëparshme Personi kontaktues

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Ky është nxitim! – Zëri i Qytetarëve të Distriktit...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Intervistë me Beate van der Meer. Kjo ishte motoja që nga fillimi i vitit 2020, trego fytyrën. Pra kritikoni hapur. Unë jam shumë i vetëdijshëm për të drejtat e mia themelore dhe është gjithashtu e qartë për mua se duhet të bëhet një peshim. Besimi është ndjenja ime. Kjo bazohet në përvojën. Dhe nëse besimi im shkatërrohet, atëherë nuk keni pse të më shpifni se nuk kam më besim, por ndoshta është koha për të rindërtuar besimin me informacion të qartë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDNjë kërkesë e lartë, por vetëm një buxhet i vogël?

Zakonisht kjo përjashton një mundësi. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamerat e gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç që janë moderne. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar, edhe në kushte të vështira ndriçimi. Për më tepër, në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kështu, kontrolli në distancë është i mundur. Kjo minimizon shpenzimet e personelit dhe redukton ndjeshëm kostot.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Punonjësit në spital - Një banor i Burgenlandkreis

Punonjësit në spital - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Koncepti i jetesës Streipert: Shëtitja e Pashkëve (video me imazh)

Video e imazhit: Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së ... »
Bashkim, drejtësi dhe liri? - Një banor i rrethit Burgenland

Bashkim, drejtësi dhe liri? - Një letër nga një qytetar i rrethit ...»
Lidhja midis klubeve, themelimi, sfondi, qëllimet dhe veprimet

Intervistë dhe bisedë me Andreas Martin nga shoqata Ein Herz für ... »
Bisedë pranë zjarrit me Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në Naumburg

Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në një bisedë pranë zjarrit në ...»
Video incizim i koncertit të dyshes muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në Goseck

Dyshja muzikore RoCoco live dhe e shkëputur në koncert në kishën e kështjellës në ... »
Stadtwerke Zeitz promovon kulturën dhe sportin në nivel lokal - Manastiri Posa si një simbol për angazhimin e Stadtwerke Zeitz: Lars Ziemann shpjegon rëndësinë e kontratave sponsorizuese për skenën lokale. Një raport televiziv nxjerr në pah projektet e ndryshme.

Në manastirin Posa: Stadtwerke Zeitz jep një shembull për skenën kulturore - ... »
Distrikti i Burgenland betohet kandidatët e rinj për sekretar distrikti që fillojnë një kurs trajnimi dyvjeçar në shërbimin civil, emërim nga administratori i distriktit Götz Ulrich, raport televiziv, intervistë me Nadine Weeg

Intervistë me Nadine Weeg: Administratori i qarkut Götz Ulrich betohet për ... »
Një nënë e re nga Naumburgu - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland

Një mendim i një nëne të re nga Naumburg - Zëri i qytetarëve ... »
Asnjë person përgjegjës nuk do të marrë përgjegjësi

Intervistë për trajtimin e zyrës së mirëqenies sociale, ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion botëror
eesti keel   estonian   estonjan
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxembourgsk
english   anglais   béarla
বাংলা   bengali   ბენგალური
Русский   russian   ruski
қазақ   kazakh   kazahstanski
ქართული   georgian   seoirseach
čeština   czech   tchèque
беларускі   belarusian   wit-russies
dansk   danish   danez
lietuvių   lithuanian   litouws
português   portuguese   portekizce
عربي   arabic   arabiska
suid afrikaans   south african   África do sul
deutsch   german   जर्मन
basa jawa   javanese   javaans
slovenščina   slovenian   sloveno
hrvatski   croatian   hırvat
Ελληνικά   greek   gresk
norsk   norwegian   nauy
bahasa indonesia   indonesian   indonéz
українська   ukrainian   orang ukraina
español   spanish   الأسبانية
français   french   ranskan kieli
latviski   latvian   letonisht
svenska   swedish   suedez
polski   polish   polacco
bosanski   bosnian   בוסנית
हिन्दी   hindi   hindi
malti   maltese   wong malta
slovenský   slovak   slowaaks
nederlands   dutch   nizozemščina
한국인   korean   koreanska
հայերեն   armenian   armēņu
bugarski   bulgarian   bulgaro
македонски   macedonian   mazedonisch
Српски   serbian   serbisch
日本   japanese   japanski
فارسی فارسی   persian farsia   persų persų
română   romanian   rumunský
íslenskur   icelandic   island
עִברִית   hebrew   hebräesch
gaeilge   irish   իռլանդական
türk   turkish   tyrkneska
suomalainen   finnish   fionlainnis
magyar   hungarian   ungerska
tiếng việt   vietnamese   vyetnamlı
中国人   chinese   кітайскі
italiano   italian   イタリアの
shqiptare   albanian   albanac
Монгол   mongolian   mongolesch
azərbaycan   azerbaijani   азербејџански
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Partneri ynë është Erfurt Video- und Medien-Produktion .

Ažuriranje stranice izvršio Darya Zheng - 2023.03.26 - 19:41:47