evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video intervistë Regjistrimi i videove të teatrit Prodhimi i raporteve video


Faqja e pare Gama jonë e ofertave Çmimet Pasqyrë e projektit Personi kontaktues

Nga gama e shërbimeve tonaProdhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. ...
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur...
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë...
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit,...
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos...
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, ...Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Ne përdorim kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video
Ardhja në oborret e Naumburgut, reporterja e re Annica Sonderhoff raporton për Krishtlindjet e oborrit, në një intervistë me kryetarin e qytetit të Naumburgut, Bernward Küper

Naumburg në Ardhje: Krishtlindjet me oborr në oborre me një raport nga gazetarja e ... »
Guitar Girl nga Abacay (Video muzikore)

Abacay - Guitar Girl - video ... »
Zhvillimi i një plani së bashku - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Zhvillimi i një plani së bashku - Zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Psikologjia e fëmijëve në fokus: intervistë me ekspertin Dr. mjekësor Karina Hinzmann nga klinika Asklepios në Weissenfels

Vështrime në praktikën e psikologjisë së fëmijëve: ... »
Dorëzimi i një zjarrfikësi nga rrethi Burgenland

Zjarrfikësi - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Një reportazh për xhirimet e filmit artistik të titulluar Vajza me duar të arta me Corinna Harfouch në Zeitz.

Video reportazh për xhirimet e një filmi artistik me Corinna Harfouch në ...»
Siguria në dy rrota në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels jep këshilla për dritat e biçikletave

Çiklizmi në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në ... »
Shoqëruesi i shkollës - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Shoqëruesi i shkollës - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkufitare
polski ▪ polish ▪ 研磨
বাংলা ▪ bengali ▪ 벵골 사람
lietuvių ▪ lithuanian ▪ लिथुआनियाई
basa jawa ▪ javanese ▪ Яван
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vietnameze
čeština ▪ czech ▪ tjeckiska
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ Азербайджанский
हिन्दी ▪ hindi ▪ hinduski
українська ▪ ukrainian ▪ אוקראינית
eesti keel ▪ estonian ▪ eston
日本 ▪ japanese ▪ japanesch
dansk ▪ danish ▪ датский
italiano ▪ italian ▪ italiano
latviski ▪ latvian ▪ ラトビア語
беларускі ▪ belarusian ▪ белорус
malti ▪ maltese ▪ maltesisk
español ▪ spanish ▪ španski
türk ▪ turkish ▪ turkiska
shqiptare ▪ albanian ▪ albanees
français ▪ french ▪ franċiż
hrvatski ▪ croatian ▪ kroat
հայերեն ▪ armenian ▪ armeens
nederlands ▪ dutch ▪ belanda
қазақ ▪ kazakh ▪ kazahstan
svenska ▪ swedish ▪ orang swedia
english ▪ anglais ▪ engelsk
македонски ▪ macedonian ▪ masedonies
slovenský ▪ slovak ▪ slovaki
عربي ▪ arabic ▪ arabo
Ελληνικά ▪ greek ▪ греческий
slovenščina ▪ slovenian ▪ 슬로베니아
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ luxemburgisch
português ▪ portuguese ▪ portugalčina
suomalainen ▪ finnish ▪ finlandia
ქართული ▪ georgian ▪ ジョージア語
română ▪ romanian ▪ rumen
íslenskur ▪ icelandic ▪ islandsk
한국인 ▪ korean ▪ korealainen
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indonesisk
Српски ▪ serbian ▪ serbe
中国人 ▪ chinese ▪ người trung quốc
עִברִית ▪ hebrew ▪ hebreeuws
magyar ▪ hungarian ▪ húngaro
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ perzijska farzija
deutsch ▪ german ▪ duits
gaeilge ▪ irish ▪ إيرلندي
Русский ▪ russian ▪ rosyjski
suid afrikaans ▪ south african ▪ juhoafrický
norsk ▪ norwegian ▪ norveški
Монгол ▪ mongolian ▪ मंगोलियन
bugarski ▪ bulgarian ▪ bulgaaria keel
bosanski ▪ bosnian ▪ bosnia
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga anëtarët e shumtë të rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Një tjetër anëtar dhe partner është SKY DISC VIDEO .

Aktualizacja wykonana przez Lal Che - 2023.03.24 - 14:19:40