evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion producent mediatik Prodhues i Korporatës Video producent i filmit me imazhe


Faqja kryesore Gama e ofertave Çmimet Nga referencat tona Kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështimin! - The Citizens'...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Unë isha në Leipzig nga viti 1989 dhe jetoja në Leipzig në atë kohë. Vajza ime e parë lindi në Leipzig. Motra ime drejtoi një rekord botëror për Gjermaninë Lindore dhe ishte pjesë e skuadrës olimpike. Unë vetë kam qëndruar i përulur. Unë isha tashmë baba atëherë, partneri im i parë, gruaja ime e parë vdiq një vit pas lindjes. Nuk mund të merrja diplomën e shkollës së mesme, nuk mund të studioja e kështu me radhë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
... për t'i publikuar në TV, internet, DVD, BluRay etj.Do të filloni një projekt të suksesshëm me pak para, por me standarde të larta?

Shumicën e kohës këto gjëra janë reciprokisht ekskluzive. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Zgjedhja jonë janë kamerat më të fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet pavarësisht kushteve të vështira të ndriçimit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit lejon që kamerat të kontrollohen nga distanca dhe minimizon fuqinë punëtore, gjë që redukton kostot.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për televizion dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Video muzikore e projektit Abacay me titull Bëj një kompromis dhe do të mbijetosh

Abacay - Bëni një kompromis dhe do të mbijetoni - video ... »
Krijimi i një shkolle falas: Udhëzimet e Christine Beutler për lumturinë në mësim, natyrën dhe ndjeshmërinë!

Direkt nga mentori: Çlirohuni nga brenda dhe arrini qëllimet tuaja me ... »
Ekspozita e re në muzeun në Kalanë Weissenfels: "Shtëpia në Luftën 1914 1918" Muzeu në Kalanë Weissenfels prezanton një ekspozitë të re mbi Luftën e Parë Botërore. Në një intervistë me drejtorin e muzeut Aiko Wulf, mund të mësoni më shumë për përmbajtjen e ekspozitës dhe rëndësinë e temës për rajonin.

"Heimat im Krieg 1914 1918" - Ekspozitë e re në muzeun në ... »
Fokusi i pritjes së Vitit të Ri të kryebashkiakut Robby Risch në Weißenfels është prezantimi i simboleve të nderit dhe programi kulturor. Muzikali i Goethegymnasium "Robin Hood" emocionoi publikun. Në fjalën e saj ministrja e Saksoni-Anhalt, Claudia Dalbert, theksoi rëndësinë e përkushtimit dhe solidaritetit.

Pritja e Vitit të Ri nga kryetari i bashkisë së Weißenfels, Robby ... »
Në një konferencë shtypi më 12 korrik 2021 në Hohenmölsen, u prezantua zgjerimi i suksesshëm i brezit të gjerë të internetit në rrethin Burgenland dhe Hohenmölsen. Pothuajse të gjitha familjet tani kanë akses në një shpejtësi minimale prej 50 Mbps, ndërsa disa mund të arrijnë edhe shpejtësi prej 100 Mbps deri në 250 Mbps.

Më 12 korrik 2021, një konferencë shtypi në Hohenmölsen raportoi ... »
Thesaret arkeologjike të gërmuara nga toka: Intervistë me Peter Hiptmair nga Zyra e Shtetit Saksoni-Anhalt për Arkeologjinë dhe Ruajtjen e Monumenteve

Raport televiziv: Gërmimet arkeologjike në zonën e vjetër në ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në vende të tjera
hrvatski · croatian · croata
türk · turkish · türkisch
dansk · danish · danska
lietuvių · lithuanian · litháískur
slovenščina · slovenian · словенский
português · portuguese · portugees
қазақ · kazakh · kazak
magyar · hungarian · הוּנגָרִי
Ελληνικά · greek · greco
bahasa indonesia · indonesian · الأندونيسية
slovenský · slovak · słowacki
suomalainen · finnish · finnska
français · french · 法语
বাংলা · bengali · bengalska
Русский · russian · rus
bosanski · bosnian · bosnisch
italiano · italian · 이탈리아 사람
lëtzebuergesch · luxembourgish · luxemburský
română · romanian · 罗马尼亚语
íslenskur · icelandic · islandais
malti · maltese · 몰티즈
norsk · norwegian · norwegian
հայերեն · armenian · armenesch
čeština · czech · التشيكية
azərbaycan · azerbaijani · aserbajdsjansk
nederlands · dutch · голландська
polski · polish · lehçe
한국인 · korean · koreane
gaeilge · irish · irlandiż
македонски · macedonian · makedonský
basa jawa · javanese · javanesiska
suid afrikaans · south african · آفریقای جنوبی
español · spanish · اسپانیایی
Српски · serbian · serbe
deutsch · german · gjermanisht
shqiptare · albanian · albanac
bugarski · bulgarian · bulgarian
عربي · arabic · アラビア語
latviski · latvian · летонски
עִברִית · hebrew · եբրայերեն
tiếng việt · vietnamese · vietnamesisch
беларускі · belarusian · bjellorusisht
українська · ukrainian · úkraínska
english · anglais · tiếng anh
हिन्दी · hindi · hindi
eesti keel · estonian · estonă
中国人 · chinese · kínverska
Монгол · mongolian · მონღოლური
ქართული · georgian · грузијски
svenska · swedish · шведски
فارسی فارسی · persian farsia · perzsa perzsa
日本 · japanese · japonês


Revision Rodolfo Kelly - 2024.02.23 - 10:23:52