evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i video intervistës Prodhimi i videos me shumë kamera Raportet televizive


Faqja kryesore Gama e ofertave Kërkesë për kuotim Pasqyrë e projektit Personi kontaktues

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.


Ai lejon një produkt përfundimtar më dinamik dhe vizualisht interesant.
Kjo mundëson mbulim më të madh dhe mund të thjeshtojë redaktimin dhe postprodhimin.
Prodhimi me shumë kamera mund të përdoret gjithashtu për përmbajtje të regjistruar paraprakisht.

Prodhimet me shumë kamera mund të jenë të vështira për t'u drejtuar pasi regjisori duhet të mbajë shënime në burime të shumta në të njëjtën kohë.
Këto kamera mund të jenë veçanërisht të dobishme gjatë ngjarjeve të drejtpërdrejta pasi ato mund të përdoren pa kameraman.
Prodhimet me shumë kamera shpesh kërkojnë përdorimin e një ndërruesi video që lejon regjisorin të kalojë ndërmjet burimeve të kamerës në kohë reale.

Prodhimet me shumë kamera mund të përdoren për të kapur pamje nga afër dhe me kënd të gjerë të një subjekti.
Prodhimi me shumë kamera mund të përdoret për të kapur ngjarje të jashtme dhe të brendshme.
Prodhimi me shumë kamera është një mjet thelbësor për prodhimin modern të videos dhe mund të krijojë një përvojë më tërheqëse dhe zhytëse për shikuesit.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Mendimi i një banori në ... »
Mendimet dhe kërkesat e një sipërmarrësi - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Një mendim i një sipërmarrësi - zëri i qytetarëve të ... »
Koncerti i Ray Cooper unplugged drejtpërdrejt në kishën Goseck Castle

Koncert i drejtpërdrejtë i Ray Cooper në Kishën e Kalasë ... »
Për fëmijët - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Për fëmijët - një banor i rrethit ... »
Konferenca për shtyp SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e pjesës 2

Konferenca për shtyp e SSC Saale-Sport-Club Weissenfels rishikon pikëpamjet e ... »
Të gjithë vendosin vetë - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - Letra e një banori - Zëri i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
Русский ⋄ russian ⋄ rusça
shqiptare ⋄ albanian ⋄ ალბანური
polski ⋄ polish ⋄ pools
français ⋄ french ⋄ francês
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estonski
türk ⋄ turkish ⋄ トルコ語
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbajdžanski
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ јужноафрички
gaeilge ⋄ irish ⋄ orang irlandia
english ⋄ anglais ⋄ bahasa inggris
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ heprealainen
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrajinski
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ grieg
português ⋄ portuguese ⋄ պորտուգալերեն
hrvatski ⋄ croatian ⋄ क्रोएशियाई
čeština ⋄ czech ⋄ 捷克语
nederlands ⋄ dutch ⋄ holenderski
عربي ⋄ arabic ⋄ arabština
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bolgár
malti ⋄ maltese ⋄ Мальтийский
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ ისლანდიური
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamština
svenska ⋄ swedish ⋄ schweedesch
Српски ⋄ serbian ⋄ srpski
Монгол ⋄ mongolian ⋄ 蒙
日本 ⋄ japanese ⋄ tiếng nhật
беларускі ⋄ belarusian ⋄ բելառուս
norsk ⋄ norwegian ⋄ ioruais
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengalese
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ ליטאית
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ інданезійскі
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ 斯洛文尼亚语
basa jawa ⋄ javanese ⋄ javanés
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ Хінді
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finlandais
slovenský ⋄ slovak ⋄ tiếng slovak
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedónska
ქართული ⋄ georgian ⋄ Γεωργιανή
中国人 ⋄ chinese ⋄ चीनी
deutsch ⋄ german ⋄ нямецкі
italiano ⋄ italian ⋄ אִיטַלְקִית
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armensk
magyar ⋄ hungarian ⋄ hongrois
română ⋄ romanian ⋄ rumunski
latviski ⋄ latvian ⋄ lettneska
español ⋄ spanish ⋄ Іспанська
bosanski ⋄ bosnian ⋄ босански
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ 페르시아 페르시아
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luksemburg
한국인 ⋄ korean ⋄ kórejský
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazakiska
dansk ⋄ danish ⋄ دانمارکی
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të shumë prodhuesve video falas. Një tjetër prodhues i pavarur video është Die Bremer Videonauten - Die Videoproduzenten .

によって行われたページの改訂 Ai António - 2023.03.23 - 09:41:19