evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Raportet televizive Prodhimi i videos me shumë kamera video intervistë


Faqja kryesore Shërbimet tona Kërkesë për kuotim Referencat (përzgjedhja) Kontaktoni

Rezultatet nga mbi 20 vjet

Kryetari i qytetit të Weissenfels Martin Papke - Zëri i qytetarëve të...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Në këtë pikë dua vetëm t'ju inkurajoj të dëgjoni. Ky qëndrim personal ndaj detyrimit individual të vaksinimit i referohet prezantimit tim se si e imagjinoj atë. Por kufizimi është se unë jam gjithashtu një laik dhe nuk mund ta vlerësoj këtë. Vetëm atëherë duhet të jemi të vetëdijshëm se vitin e ardhshëm nuk do të ketë vend, asnjë klub, as mbështetje nga atdheu. Atëherë nuk ka asgjë këtu. Sigurisht qe ke te drejte. Nëse nuk ke para për të bërë pazar, edhe qendra më e bukur e qytetit është e kotë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në TV, Web, BluRay, DVDCilësi e jashtëzakonshme pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Shumicën e kohës ju duhet të vendosni midis këtyre opsioneve. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Zgjedhja jonë janë kamerat më të fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi optimale të imazhit edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kësaj i shtohen kokat rrotulluese të programueshme, telekomanda ... kjo minimizon përpjekjet e personelit dhe redukton ndjeshëm kostot.


Nga gama e shërbimeve tona

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Duartrokitje për personat që mbajnë maska ​​- Letra e një banori - ... »
Kërkesë për politikën lokale - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Kërkesë për politikën lokale - mendimi i një banori në ... »
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Pamja e një banori ... »
Të gjithë vendosin vetë - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - zëri i qytetarëve të distriktit ... »
"Bukuroshja e Katedrales së Naumburgut": Raport mbi trashëgiminë e rëndësishme kulturore me një intervistë ekskluzive me Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill

Portreti i Katedrales së Naumburgut, Vendi i Trashëgimisë Botërore ...»
Psikologjia e fëmijëve në fokus: intervistë me ekspertin Dr. mjekësor Karina Hinzmann nga klinika Asklepios në Weissenfels

Sfidat në rritjen e fëmijëve: Një intervistë me psikologun e ... »
Të dëgjosh në vend që të jesh i bindur - Një banor i rrethit Burgenland

Të dëgjosh në vend që të jesh i bindur - zëri i ... »
Mjek i lartë në mjekësinë akute - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Mjeku i lartë në mjekësinë akute - mendimet e një qytetari - ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhë të tjera
română ⋄ romanian ⋄ rumen
hrvatski ⋄ croatian ⋄ kroasia
polski ⋄ polish ⋄ polacco
latviski ⋄ latvian ⋄ lettneska
ქართული ⋄ georgian ⋄ georgesch
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ basa slovenia
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estonski
magyar ⋄ hungarian ⋄ ungeriż
беларускі ⋄ belarusian ⋄ белоруски
қазақ ⋄ kazakh ⋄ cazaque
shqiptare ⋄ albanian ⋄ албанець
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosnisk
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ אינדונזית
中国人 ⋄ chinese ⋄ chinese
한국인 ⋄ korean ⋄ coréen
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ 希伯来语
українська ⋄ ukrainian ⋄ украин
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ icelandic
español ⋄ spanish ⋄ Іспанская
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ բուլղարերեն
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ farsia persan
gaeilge ⋄ irish ⋄ ирски
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finlandese
português ⋄ portuguese ⋄ партугальская
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ sudafricano
македонски ⋄ macedonian ⋄ 마케도니아 어
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbaidžani
deutsch ⋄ german ⋄ jerman
հայերեն ⋄ armenian ⋄ Јерменски
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovak
Српски ⋄ serbian ⋄ srpski
svenska ⋄ swedish ⋄ Шведски
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ lituano
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ הינדי
čeština ⋄ czech ⋄ चेक
dansk ⋄ danish ⋄ danska
nederlands ⋄ dutch ⋄ hollänesch
türk ⋄ turkish ⋄ তুর্কি
italiano ⋄ italian ⋄ italialainen
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongolsk
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengalesch
basa jawa ⋄ javanese ⋄ javanska
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamesiska
français ⋄ french ⋄ ফরাসি
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luxembourgsk
malti ⋄ maltese ⋄ wong malta
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ grego
日本 ⋄ japanese ⋄ japannese
norsk ⋄ norwegian ⋄ noors
عربي ⋄ arabic ⋄ αραβικός
Русский ⋄ russian ⋄ ruso
english ⋄ anglais ⋄ język angielski
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rëndësishëm i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është Die Bremer Videonauten - Die Videoproduzenten .

Page update made by Isabel Muhammed - 2023.03.24 - 12:12:58