evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion prodhim video muzikore Video Produksioni i Koncertit video intervistë


Faqja e pare Gama e shërbimeve Çmimet Projektet e mëparshme Personi kontaktues

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Koncerti i Ray Cooper unplugged drejtpërdrejt në Kishën e Kalasë Goseck (Pjesa...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Pjesa 2 e koncertit të 5-të të Ray Cooper në Kishën e Kalasë së Goseck (Burgenlandkreis, Saksoni-Anhalt). Edhe pjesa e dytë e koncertit është regjistruar dhe prodhuar me 6 kamera në 4K/UHD. Me kërkesë të Ray Cooper, koncerti u publikua në dy pjesë në një javë larg.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
... për t'i publikuar në TV, ueb, në disk Blu-Ray, DVD.Standarde të larta me liri veprimi të kufizuar financiar?

Zakonisht duhet të përqendroheni në njërën ose tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim të njëjtin lloj kamerash të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë e shkëlqyer të imazhit. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorizuara, duke reduktuar kostot e punës dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar

Ne nuk duam të bëhemi zombie të përshtatur - Intervistë me Elmar ... »
Bashkim, drejtësi dhe liri? - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Bashkim, drejtësi dhe liri? - Një banor i rrethit ... »
Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstratë në Naumburg në distriktin Burgenland për të dorëzuar listën e kërkesave

Iniciativa The Burgenland District Citizens' Voice, demonstratë në Naumburg për ... »
Valixhe Saale-Unstrut 2018/2019: fotosesion me kompaninë e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt - intervistë me Thomas Böhm, kreu i Zyrës Ekonomike Burgenlandkreis.

Intervistë me Thomas Böhm: Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut ... »
Prapa skenave të Blüchermarsch në Zeitz: Vështrime mbi stërvitjen dhe përgatitjet e rezervistëve të Bundeswehr-it për konkursin shtetëror, duke përfshirë një intervistë me Hans Thiele, kryetarin e grupit shtetëror të Shoqatës së Rezervistëve Saksoni-Anhalt.

Raport televiziv mbi Marshimin Blücher në Zeitz: përshtypjet e rrugës dhe ... »
Konferenca për shtyp SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Rishikimi Vështrime Outlook Pjesa 2

SSC Saalesportclub Weissenfels Rishikimi i Vështrimeve Outlook Konferenca e shtypit Pjesa ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
беларускі • belarusian • biélorusse
हिन्दी • hindi • hindi
nederlands • dutch • hollandi keel
suomalainen • finnish • フィンランド語
tiếng việt • vietnamese • vietnamesisk
latviski • latvian • lettisch
suid afrikaans • south african • Південноафриканський
日本 • japanese • japonês
한국인 • korean • κορεάτης
english • anglais • 英语
Русский • russian • ruse
basa jawa • javanese • javiečių
slovenščina • slovenian • סלובנית
español • spanish • španjolski
עִברִית • hebrew • hebreeuws
lëtzebuergesch • luxembourgish • liuksemburgiečių
português • portuguese • người bồ Đào nha
dansk • danish • датська
bosanski • bosnian • bosnian
lietuvių • lithuanian • litewski
عربي • arabic • arabski
magyar • hungarian • hongaars
svenska • swedish • sualainnis
shqiptare • albanian • bahasa albania
فارسی فارسی • persian farsia • 페르시아 페르시아
қазақ • kazakh • kazake
বাংলা • bengali • Бенгальська
bahasa indonesia • indonesian • indonezijski
中国人 • chinese • kínverska
türk • turkish • 터키어
հայերեն • armenian • armenjan
polski • polish • polnisch
français • french • francuski
română • romanian • roemeense
Ελληνικά • greek • грчки
hrvatski • croatian • hrvaško
deutsch • german • däitsch
slovenský • slovak • স্লোভাক
македонски • macedonian • makedónska
čeština • czech • ჩეხური
Српски • serbian • الصربية
bugarski • bulgarian • bulgaru
ქართული • georgian • Гүрж
norsk • norwegian • norveški
italiano • italian • taliansky
malti • maltese • malteze
Монгол • mongolian • mongolian
azərbaycan • azerbaijani • azerbajxhani
eesti keel • estonian • estonyaca
gaeilge • irish • irish
українська • ukrainian • ukrainesch
íslenskur • icelandic • islännesch
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit evropian të shumë prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu Lützen Produktion Video und Medien .

Актуализацията на страницата е направена от Zhiping Paredes - 2023.03.24 - 13:19:29