evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i video intervistës projektuesi i lëvizjes operatori i kamerës


Mirë se vini Shërbimet tona Pasqyrë e kostos Pasqyrë e projektit Personi kontaktues

Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.
Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.


Qëllimi i këtyre prodhimeve është të kapin biseda tërheqëse dhe të krijojnë përmbajtje që është informuese dhe argëtuese.
Ekipi i prodhimit mund të përfshijë një regjisor, producent, operatorë kamerash dhe teknikë audio.
Planifikimi i para-prodhimit është thelbësor për të siguruar që diskutimi të rrjedhë pa probleme dhe që të gjithë pjesëmarrësit të jenë të përgatitur.

Talk-show-et mund të përfshijnë një përzierje intervistash dhe diskutimesh në tryeza të rrumbullakëta, shpesh me të ftuar të famshëm.
Përdorimi i këndeve të ndryshme të kamerës mund të jetë veçanërisht efektiv në krijimin e një përvoje shikimi më dinamike për diskutimet në tryezë të rrumbullakët.
Intervistat, tryezat e rrumbullakëta dhe shfaqjet e bisedave mund të regjistrohen në një ambient studioje ose në vendndodhje.

Përdorimi i kamerave dhe lenteve me cilësi të lartë është i rëndësishëm për të siguruar që pamjet video të jenë të qarta dhe të qarta.
Ekipi i prodhimit duhet të jetë në gjendje të punojë shpejt dhe me efikasitet, veçanërisht kur kemi të bëjmë me afate të ngushta.
Ekipi i prodhimit duhet të jetë në gjendje të punojë në mënyrë efektive me një sërë pajisjesh dhe softuerësh të ndryshëm, duke përfshirë softuerin e redaktimit të videove dhe transmetimin.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga referencat tona
SHTIMI I FAJËSISË SI MANOVË POLITIKE: BISEDA ME GUNTER WALTHER - Këshilli Bashkiak Weissenfels, Aleanca 90/The Greens, në qendër të vëmendjes së Die Bürgerstimme Burgenlandkreis

LE HIHIM NJË VËSHTRIM FAJIN: BISEDA ME GUNTER WALTHER - Këshilli Bashkiak ... »
Raport televiziv mbi efektet pozitive të mediave sociale në qytetin e Weißenfels, intervistë me Katharina Vokoun (zyra e shtypit e qytetit të Weißenfels)

Raport televiziv mbi avantazhet e një pranie në Facebook për qytetin e ... »
Foto të reja për valixhen Saale-Unstrut 2018/2019: Kompania e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt organizon një fotosesion - intervistë me Thomas Böhm.

Valixhe Saale-Unstrut 2018/2019: fotosesion me kompaninë e marketingut bujqësor ... »
intervistë me dr Holger Kunde: Rëndësia e Katedrales së Naumburgut si një vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s për rajonin dhe puna e Donatorëve të Katedrales së Bashkuar Merseburg, Naumburg dhe Zeitz.

Raport televiziv: Katedralja e Naumburgut në distriktin Burgenland bëhet një ...»
Weißenfelser Handballverein 91 (WHV 91) mban epërsinë kundër SV 07 Apollensdorf në Burgenlandkreis: Intervistë me trajnerin Björn Weniger për taktikat dhe strategjinë e ekipit të tij.

WHV 91 kundër SV 07 Apollensdorf në Burgenlandkreis: Klubi i hendbollit Weißenfels ... »
Agjenti imobiliar - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Agjenti imobiliar - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Administratori i qarkut të Burgenlandkreis Götz Ulrich organizon pritjen e Vitit të Ri për herë të 17-të - të pranishëm janë mysafirë të shumtë nga politika dhe biznesi. Sieghard Burggraf merr çmimin për Sipërmarrësin e Vitit.

Politika dhe biznesi në pritjen e Vitit të Ri të distriktit Burgenland: ... »
Intervistë me Götz Ulrich (Administrator i Qarkut Burgenlandkreis) mbi sfidat e integrimit të refugjatëve dhe emigrantëve në rajon

Intervistë me Götz Ulrich (Administrator i Qarkut Burgenlandkreis) mbi progresin e ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në vende të tjera
қазақ ▪ kazakh ▪ Казак
한국인 ▪ korean ▪ קוריאנית
latviski ▪ latvian ▪ latvialainen
中国人 ▪ chinese ▪ кинески
română ▪ romanian ▪ rumensk
english ▪ anglais ▪ angličtina
Русский ▪ russian ▪ russies
日本 ▪ japanese ▪ japanisch
nederlands ▪ dutch ▪ dutch
português ▪ portuguese ▪ portugees
українська ▪ ukrainian ▪ 우크라이나 인
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ вьетнамский
bosanski ▪ bosnian ▪ البوسنية
slovenský ▪ slovak ▪ słowacki
Монгол ▪ mongolian ▪ Мангольская
čeština ▪ czech ▪ чешки
ქართული ▪ georgian ▪ gruzīnu
íslenskur ▪ icelandic ▪ islandiešu
עִברִית ▪ hebrew ▪ Εβραϊκά
polski ▪ polish ▪ polnisch
shqiptare ▪ albanian ▪ albanees
বাংলা ▪ bengali ▪ ბენგალური
हिन्दी ▪ hindi ▪ hindština
italiano ▪ italian ▪ Италијан
français ▪ french ▪ frëngjisht
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ persiese farsia
suid afrikaans ▪ south african ▪ afrika e jugut
беларускі ▪ belarusian ▪ wit-russies
dansk ▪ danish ▪ دانمارکی
basa jawa ▪ javanese ▪ Ġavaniż
македонски ▪ macedonian ▪ macedonisch
norsk ▪ norwegian ▪ norveški
deutsch ▪ german ▪ njemački
gaeilge ▪ irish ▪ irština
türk ▪ turkish ▪ turski
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indoneziečių
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ aserbajdsjansk
eesti keel ▪ estonian ▪ estonă
slovenščina ▪ slovenian ▪ 斯洛文尼亚语
հայերեն ▪ armenian ▪ armênio
lietuvių ▪ lithuanian ▪ litauiska
malti ▪ maltese ▪ Мальтийский
magyar ▪ hungarian ▪ ハンガリー語
svenska ▪ swedish ▪ swedish
Српски ▪ serbian ▪ serbia
suomalainen ▪ finnish ▪ somu
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ ლუქსემბურგული
عربي ▪ arabic ▪ arabisk
bugarski ▪ bulgarian ▪ ბულგარული
Ελληνικά ▪ greek ▪ грчки
español ▪ spanish ▪ ესპანური
hrvatski ▪ croatian ▪ kroatesch


Opdatering udført af Yvan Ismail - 2024.02.23 - 11:14:12