evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Raportet televizive Prodhimi i video intervistës redaktimi i videos


Mirë se vini Shërbimet tona Kërkesë për kuotim Referencat (përzgjedhja) Kontaktoni

Kërkesa për kuotim
Sa kushton një prodhim video? Kjo pyetje nuk mund të përgjigjet menjëherë këtu në faqen e internetit. Ju lutemi na kontaktoni që të mund t'i përgjigjemi kësaj pyetjeje. Nëse i dimë idetë dhe dëshirat tuaja, ne mund t'ju bëjmë një ofertë të përshtatshme. Ne gjithmonë përpiqemi të gjejmë një zgjidhje adekuate për çdo buxhet.


Duke ofruar çmime individuale, ne sigurojmë që klientët tanë të paguajnë vetëm për shërbimet që kërkojnë dhe të mos paguajnë për asgjë të panevojshme.

Ne besojmë në ofrimin e një modeli çmimi transparent, ku klientët mund të shohin vlerën e shërbimeve për të cilat po paguajnë. Çmimi ynë bazohet në nivelin e ekspertizës së kërkuar për projektin, kështu që ne mund të ofrojmë një kosto të saktë për shërbimet e nevojshme.

Çmimi ynë merr parasysh gjithashtu madhësinë, shtrirjen dhe kornizën kohore të projektit, në mënyrë që klientët të mund të marrin një kosto të saktë për projektin e tyre.

Konsumatorët shpesh vlerësojnë prekjen personale të çmimeve individuale, pasi kjo tregon se ne vlerësojmë kërkesat e tyre unike. Duke ofruar çmime individuale, ne mund të kuptojmë më mirë nevojat e klientit dhe të ofrojmë shërbime që plotësojnë kërkesat e tyre specifike.

Modeli ynë individual i çmimeve na lejon gjithashtu të jemi më fleksibël në shërbimet që ofrojmë, të cilat mund të përfitojnë klientët me kërkesa unike.

Ekipi ynë mund të punojë me klientët për të identifikuar zgjidhjet me kosto më efektive për nevojat e tyre të prodhimit të videove, të cilat mund të ndihmojnë në minimizimin e kostove. Çmimi ynë individual siguron që ne mund të ofrojmë një kosto të saktë për këto shërbime shtesë pa e mbingarkuar klientin.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga referencat tona
Abacay - Luka - video muzikore

Video muzikore e projektit Abacay me titull ... »
Një video-raport mbi xhirimet e filmit artistik me titull The Girl with the Golden Hands me Corinna Harfouch në Zeitz.

Video kontribut në xhirimin e filmit artistik The Girl with the Golden Hands me Corinna ... »
Ndërtuesi i oxhakut - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Ndërtuesi i oxhakut - Një banor i rrethit ... »
Intervistë me Thomas Böhm: Sesioni fotografik për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 në bashkëpunim me kompaninë e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt.

Intervistë me Thomas Böhm (Shef i Zyrës Ekonomike të Qarkut Burgenland): ... »
Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - Opinionet ... »
Demoja e Weissenfels të hënën, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, 3 tetor 2022

Shëtitje (demonstratë) në Weissenfels, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, Dita e ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
suomalainen ⋄ finnish ⋄ фінська
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ yunan
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ slowenesch
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebraishtja
عربي ⋄ arabic ⋄ arab
日本 ⋄ japanese ⋄ język japoński
한국인 ⋄ korean ⋄ hàn quốc
türk ⋄ turkish ⋄ thổ nhĩ kỳ
magyar ⋄ hungarian ⋄ مجارستانی
Монгол ⋄ mongolian ⋄ مغولی
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ ایسلندی
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ вијетнамски
english ⋄ anglais ⋄ 영어
беларускі ⋄ belarusian ⋄ بلاروسی
dansk ⋄ danish ⋄ ড্যানিশ
français ⋄ french ⋄ французька
中国人 ⋄ chinese ⋄ китайський
eesti keel ⋄ estonian ⋄ эстон
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bugarski
basa jawa ⋄ javanese ⋄ jaavalainen
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosanski
gaeilge ⋄ irish ⋄ ιρλανδικός
svenska ⋄ swedish ⋄ swedia
українська ⋄ ukrainian ⋄ ウクライナ語
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litouws
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albansk
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengalisch
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbejdžanski
norsk ⋄ norwegian ⋄ norvég
português ⋄ portuguese ⋄ portaingéilis
malti ⋄ maltese ⋄ maltezer
deutsch ⋄ german ⋄ duits
Русский ⋄ russian ⋄ ռուսերեն
Српски ⋄ serbian ⋄ serbneska
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonesisch
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazakiska
română ⋄ romanian ⋄ روماني
latviski ⋄ latvian ⋄ lotyšský
slovenský ⋄ slovak ⋄ словачки
hrvatski ⋄ croatian ⋄ croata
nederlands ⋄ dutch ⋄ olandiż
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ 룩셈부르크어
čeština ⋄ czech ⋄ ceh
polski ⋄ polish ⋄ polish
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armenesch
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ güney afrikalı
македонски ⋄ macedonian ⋄ मेसीडोनियन
español ⋄ spanish ⋄ Шпански
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ farsia persa
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
ქართული ⋄ georgian ⋄ ジョージア語
italiano ⋄ italian ⋄ talijanski
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është Hildesheim Videoproduktionen .

Ревизия Ravindra Maung - 2023.03.23 - 07:59:28