evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i video teatrit Video Regjistrimi i Koncertit prodhim video muzikore


Faqja kryesore Gama jonë e ofertave Kërkesë për kuotim Projektet e mëparshme Na kontaktoni

Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio
Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.


Pamjet e jashtme shpesh përdoren në redaktimin e videos për të plotësuar ose plotësuar pamjet origjinale.

Zgjedhja e kujdesshme e pamjeve të jashtme është e rëndësishme për t'u siguruar që ato përputhen me stilin dhe tonin e filmimit origjinal.
Pamjet me rezolucion të lartë, përmbajtje të provave të së ardhmes, ndërsa kërkesa për cilësi dhe rezolucion më të lartë vazhdon të rritet.
Njohja e kodekëve dhe formateve të skedarëve është e rëndësishme për të siguruar përputhshmërinë me platformën e synuar të shpërndarjes.

Pamjet me rezolucion të lartë ofrojnë fleksibilitet në postproduksion, duke mundësuar eksperimentimin me teknika dhe stile të ndryshme redaktimi.
Pamjet me rezolucion të lartë minimizojnë humbjen e cilësisë gjatë post-prodhimit, duke siguruar rezultatin përfundimtar të cilësisë më të lartë.
Pamjet me rezolucion të lartë krijojnë pamje ajrore mahnitëse, të tilla si ato të kapura me dron.

Pamjet me rezolucion të lartë krijojnë video 360 gradë për përvoja shikimi plotësisht zhytëse.
Pamjet e jashtme mund të klasifikohen me ngjyra dhe të rregullohen për t'iu përshtatur stilit të pamjes origjinale.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Video raporte për televizion dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Bisedë pranë zjarrit me Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler

Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në një bisedë pranë zjarrit në ... »
Dorëzimi i një arkëtari nga distrikti Burgenland

Arkëtarët në supermarket - mendimi i tyre - Zëri i qytetarëve ... »
Pse njerëzit po dalin në rrugë? - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Pse njerëzit po dalin në rrugë? - Një letër nga një qytetar i ... »
Virusi korona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss foli me Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham nga SSC Weissenfels

Corona virus kundër klubeve të futbollit dhe sportit, Matthias Voss në bisedë ... »
Matthias Voss në bisedë me Stefan Hebert (Ins Finish - Dart & Sky Sportsbar)

Matthias Voss dhe Stefan Hebert në ... »
Psikologjia e fëmijëve në fokus: intervistë me ekspertin Dr. mjekësor Karina Hinzmann nga klinika Asklepios në Weissenfels

Sfidat në rritjen e fëmijëve: Një intervistë me psikologun e ... »
Nata e 4-të Pecha Kucha në Zeitz, utopia e temës, manastiri Posa, hapësira e hapur

Utopia - Nata e 4-të Pecha Kucha në bashkinë e Zeitz, regjistrim video, Kloster Posa ... »
Zhvillimi i një plani së bashku - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Zhvillimi i një plani së bashku - Letra e një banori - Zëri i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
ქართული ⋄ georgian ⋄ Ġorġjan
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ اسلوونیایی
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ ісландская
italiano ⋄ italian ⋄ italų
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litaus
deutsch ⋄ german ⋄ vokiečių kalba
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebrajski
gaeilge ⋄ irish ⋄ irlandez
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ južnoafrikanac
español ⋄ spanish ⋄ 西班牙语
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ 힌디 어
čeština ⋄ czech ⋄ češki
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albanski
hrvatski ⋄ croatian ⋄ 크로아티아어
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovak
malti ⋄ maltese ⋄ maltański
nederlands ⋄ dutch ⋄ dutch
english ⋄ anglais ⋄ engleză
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosnia
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ viëtnamees
suomalainen ⋄ finnish ⋄ basa finlandia
türk ⋄ turkish ⋄ түрік
norsk ⋄ norwegian ⋄ Νορβηγός
latviski ⋄ latvian ⋄ Латви
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengáli
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armēņu
português ⋄ portuguese ⋄ portugiż
عربي ⋄ arabic ⋄ अरबी
dansk ⋄ danish ⋄ ড্যানিশ
magyar ⋄ hungarian ⋄ венгр
українська ⋄ ukrainian ⋄ người ukraina
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ grieķu valoda
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbajdzjanska
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indoneesia
basa jawa ⋄ javanese ⋄ яванскі
français ⋄ french ⋄ فرانسوی
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bugarski
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ ルクセンブルク語
Русский ⋄ russian ⋄ ruski
日本 ⋄ japanese ⋄ japanski
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estone
Монгол ⋄ mongolian ⋄ מוֹנגוֹלִי
svenska ⋄ swedish ⋄ svéd
română ⋄ romanian ⋄ rumania
беларускі ⋄ belarusian ⋄ belarussu
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonca
polski ⋄ polish ⋄ poľský
қазақ ⋄ kazakh ⋄ ყაზახური
中国人 ⋄ chinese ⋄ китайський
한국인 ⋄ korean ⋄ koreański
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ 페르시아 페르시아
Српски ⋄ serbian ⋄ srbština
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është KAISER Video- & TV-Produktion .

Pagina actualizată de Timothy Aziz - 2023.03.23 - 09:33:22