evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion redaktues video Prodhimi video i raporteve televizive Regjistrimi i videove të teatrit


Faqja kryesore Gama e ofertave Kërkesë për kuotim Pasqyrë e projektit Personi kontaktues

Nga referencat tona

"Partneriteti përtej kufijve: Shpëtimi i Steintorturm në Zeitz - Një...


Steintorturm am Brühl në Zeitz u shpëtua nga shoqata e partneritetit Detmold-Zeitz. Në një intervistë me video, Diana Jakob, Beate Teller, Kerstin Müller dhe Heidrun Planke raportojnë mbi historinë e Steintorturm dhe punën 30-vjeçare të shoqatës së partneritetit. Shoqata e partneritetit Detmold-Zeitz ka vite që është e angazhuar për mbrojtjen e monumenteve dhe ruajtjen e ndërtesave historike në Zeitz. Partneriteti midis Detmold dhe Zeitz e ka bërë mbrojtjen e monumenteve dhe ruajtjen kulturore si prioritet dhe mund të shikojë prapa në shumë projekte të suksesshme.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Pak mjete financiare, por pretendime të mëdha?

Zakonisht nuk është e mundur të kesh të dyja. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca me animin e motorit të programueshëm, gjë që redukton fuqinë punëtore dhe kostot.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Intervistë me kryetarin e parë të SG Chemie Zeitz - Dietmar Voigt për suksesin dhe pjesëmarrjen në garën e 26-të të qytetit të Zeitz.

Dietmar Voigt në bisedë - Si organizohet qyteti i Zeitz në parkun e ...»
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Duartrokitje për personat që mbajnë maska ​​- Letra e një banori - ... »
Intervistë me Kristin Gerth: Shtëpia romane në Bad Kösen - një portret përgjatë rrugës romane.

Raporti televiziv për Shtëpinë Romaneske në Bad Kösen - Kristin Gerth ... »
Guitar Girl - video muzikore e projektit muzikor Abacay

Abacay - video muzikore: Guitar ... »
Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis

Matthias Voss dhe Uwe Kraneis në ... »
Keni frikë nga ndryshimi i Rössuln? Reese dhe Ërnst tregojnë historinë magjepsëse të shtëpisë!

Reese & Ërnst ju ftojnë: Zhyt veten në botën e errët të ... »
Nderim për sportistët e suksesshëm në Zeitz - Raport televiziv për festën në bashkinë, ku sportistët mund të nënshkruanin librin e qytetit. Intervistat me Ulf Krause, Maria Franke, Jaschar Salmanow dhe atletë të tjerë, Burgenlandkreis.

Raport televiziv për ceremoninë e sportistëve në bashkinë e Zeitz, ... »
"Përvjetori i Shkollës së Arteve Marciale SG Friesen në Naumburg: 35 vjet pasion për Jiyu Ryu Dojo dhe Shotokan Karate" - raport televiziv me intervista me Gerold Käßler dhe Peter Bittner.

"35 vjet SG Friesen: Shkolla e arteve marciale në Naumburg mbështetet në ... »
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Mendimi i një qytetari nga ... »
Abacay - video muzikore: Luka

Video muzikore e projektit Abacay me titull ... »
"Ngjarja e vrapimit të klasit të lartë": Raport mbi vrapimin e 7-të të Himmelswege në Arche Nebra me mendime ekspertësh nga Waldemar Cierpinski dhe André Cierpinski.

"7th Himmelswege-Lauf at Arche Nebra": Përshtypjet e ngjarjes së vrapimit me ... »
Raport mbi mënyrën lozonjare me të cilën dita e projektit shkollor "SOKO Forest" përcjell rëndësinë e pyllit tek nxënësit dhe i sensibilizon ata për mbrojtjen e mjedisit, me fokus në qasjen pedagogjike të edukatores pyjore Diana Jenrich dhe intervista me nxënësit.

Raport për ditën e projektit shkollor "SOKO Forest" në ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkombëtare
עִברִית | hebrew | ebrajk
հայերեն | armenian | אַרְמֶנִי
gaeilge | irish | irsk
english | anglais | anglisht
türk | turkish | tork
português | portuguese | portugál
azərbaycan | azerbaijani | آذربایجانی
español | spanish | Шпански
lietuvių | lithuanian | литва
বাংলা | bengali | bengalski
lëtzebuergesch | luxembourgish | luksemburg
hrvatski | croatian | խորվաթերեն
bahasa indonesia | indonesian | indonesisk
íslenskur | icelandic | islandsk
қазақ | kazakh | kazajo
فارسی فارسی | persian farsia | persiska farsia
ქართული | georgian | 格鲁吉亚语
한국인 | korean | корейська
Српски | serbian | serbų
deutsch | german | german
українська | ukrainian | người ukraina
беларускі | belarusian | valgevenelane
svenska | swedish | suedeze
polski | polish | Đánh bóng
malti | maltese | مالتی
Русский | russian | rusă
čeština | czech | التشيكية
bosanski | bosnian | bosnyák
magyar | hungarian | հունգարերեն
italiano | italian | Италијан
عربي | arabic | arabies
latviski | latvian | ლატვიური
basa jawa | javanese | jaava keel
nederlands | dutch | hollenska
slovenský | slovak | スロバキア語
eesti keel | estonian | estisk
suomalainen | finnish | finlandês
Ελληνικά | greek | griichesch
français | french | francuski
Монгол | mongolian | mongolský
हिन्दी | hindi | հինդի
slovenščina | slovenian | slovence
suid afrikaans | south african | sydafrikansk
日本 | japanese | jepang
norsk | norwegian | নরওয়েজীয়
tiếng việt | vietnamese | vietnam
bugarski | bulgarian | Βούλγαρος
македонски | macedonian | מקדונית
shqiptare | albanian | albānis
dansk | danish | дански
中国人 | chinese | китайский язык
română | romanian | романски


Lapas atsvaidzināšanu veicis Alain Evans - 2024.05.29 - 13:20:23