evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Talk Show Video Production video prerje video muzikore


Faqja kryesore Gama e shërbimeve Çmimet Projektet e mëparshme Na kontaktoni

Rezultatet nga mbi 20 vjet

Koncert unplugged nga dyshja muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në...


Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »


Ky është një regjistrim i koncertit të dyshes RoCoco në kishën e kështjellës së Goseck (Burgenlandkreis, Saksoni-Anhalt). Regjistruar me 6 kamera në 4K/UHD dhe prodhuar në 4K/UHD. Me kërkesë të artistëve, skena duhet të ndriçohet vetëm me masë. Ky nuk ishte absolutisht asnjë problem për kamerat.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDNjë kombinim sfidues: kërkesa dhe një buxhet i ngushtë?

Këto opsione zakonisht i pengojnë njëri-tjetrit. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamera moderne të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e jashtëzakonshme e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Aftësia për të përdorur kamerat nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit mundëson uljen e kostove duke reduktuar shpenzimet e personelit.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Guitar Girl nga Abacay (Video muzikore)

Video muzikore: Abacay - Guitar ... »
Distrikti i Burgenland betohet kandidatët e rinj për sekretar distrikti që fillojnë një kurs trajnimi dyvjeçar në shërbimin civil, emërim nga administratori i distriktit Götz Ulrich, raport televiziv, intervistë me Nadine Weeg

Intervistë me Nadine Weeg: Kandidatët e rinj të sekretarit të distriktit ... »
Duhen shumë të vdekur! – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

Duhen shumë të vdekur! – Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Matthias Voss në bisedë me Stefan Hebert (Ins Finish - Dart & Sky Sportsbar)

Matthias Voss në bisedë me Stefan Hebert (Dart & Sky Sportsbar ... »
Çiklizmi në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels shpjegon pse dritat e biçikletave janë veçanërisht të rëndësishme tani

Siguria në dy rrota në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në ... »
Abuzimi narcisist - Një banor i Burgenlandkreis

Abuzimi narcisist - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion botëror
bosanski : bosnian : bosnesch
lietuvių : lithuanian : litouws
tiếng việt : vietnamese : Վիետնամերեն
Српски : serbian : szerb
عربي : arabic : arabic
slovenský : slovak : slovački
svenska : swedish : švedski
magyar : hungarian : ハンガリー語
deutsch : german : nemški
bahasa indonesia : indonesian : indonéz
한국인 : korean : কোরিয়ান
hrvatski : croatian : Хорватська
français : french : francuski
polski : polish : polandia
english : anglais : engelsk
Ελληνικά : greek : grego
suomalainen : finnish : фінська
español : spanish : španielčina
қазақ : kazakh : কাজাখ
українська : ukrainian : украин
lëtzebuergesch : luxembourgish : lussemburgiż
Монгол : mongolian : mongol
norsk : norwegian : норвешки
Русский : russian : russisk
հայերեն : armenian : armeens
slovenščina : slovenian : slloven
shqiptare : albanian : albánský
português : portuguese : البرتغالية
eesti keel : estonian : ests
basa jawa : javanese : javanais
gaeilge : irish : írska
suid afrikaans : south african : sudafricano
latviski : latvian : لاتفيا
हिन्दी : hindi : hind
беларускі : belarusian : baltkrievu
malti : maltese : مالتی
中国人 : chinese : kitajski
dansk : danish : 덴마크 말
македонски : macedonian : macedonisch
türk : turkish : tyrkisk
italiano : italian : talijanski
ქართული : georgian : georgisch
bugarski : bulgarian : bulgaro
azərbaycan : azerbaijani : aserbajdsjansk
nederlands : dutch : néerlandais
日本 : japanese : język japoński
română : romanian : румынская
עִברִית : hebrew : ivrits
فارسی فارسی : persian farsia : ফারসি ফারসি
čeština : czech : tsjechisch
íslenskur : icelandic : islandsk
বাংলা : bengali : bengalesch
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Partneri ynë është Die Bremer Videonauten - Die Videoproduzenten .

Aktualisierung der Seite Kalpana Jha - 2023.03.23 - 08:12:01