evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhues i Korporatës Video drejtor kreativ Prodhimi video i raporteve televizive


Faqja e pare Gama e shërbimeve Kërkesë për kuotim Projektet e përfunduara Personi kontaktues

Nga referencat tona

Koncepti i jetesës Streipert: Shëtitja e...


Masat Corona që politikanët kishin dekretuar i penguan klientët të vizitonin Wohnkonzept-Streipert. Kjo është arsyeja pse duhet të prodhohet një shëtitje virtuale e Pashkëve. Për prezencën në YouTube, Facebook dhe Instagram u prodhuan videoklipe të ndryshme në rezolucione të ndryshme. Si rezultat, klientët mund të arriheshin ende përmes mediave sociale.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
… për t'i publikuar ato në TV, internet, DVD, Blu-Ray Disc etj.Mjete të vogla financiare, por synime të mëdha?

Zakonisht njëra është reciprokisht ekskluzive. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte sfiduese ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara mundësojnë kontrollin në distancë të kamerave, duke reduktuar kështu nevojën për staf, duke rezultuar në kursime në kosto.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
Shfaqja e filmit në kinemanë Naumburg: Motrat e egra të Maya-s si një kontribut për mbrojtjen e mjedisit

Intervistat me konservatoren e natyrës Martina Hoffmann dhe mjeshtrin e bletërit ... »
Domina në Arche Nebra - Një portret me Monika Bode dhe angazhimin e saj për ruajtjen e historisë romake në distriktin Burgenland.

Një udhëtim kulinar nëpër kohë në Romën e lashtë - ... »
Mungesa e punëtorëve të kualifikuar në distriktin Burgenland: Gehring Maschinenbau paraqet statistikat e tregut të punës - Intervistë me Sascha Henze nga Agjencia e Punësimit Weißenfels.

Intervistë me Marion Zimmermann, koordinatore e grupit në Gehring Maschinenbau ... »
Tronditëse: vrasësi i lirë! E veja e mbytur dhe grabitur brutalisht!

Lajm dramatik: vrasësi në liri! E veja e mbytur dhe grabitur me ... »
Dirk Lawrenz në bisedë për origjinën dhe qëllimet e nismës qytetare përmbytja 2013 në Zeitz.

Dirk Lawrenz, themeluesi i nismës qytetare Flut 2013 në Zeitz, flet për sfidat dhe ... »
Ritualet e së dielës me Reese dhe Ernst: Sot Ernsti ynë është tërhequr në hijet e së kaluarës së Hohenmölsen, ndërsa historitë e mashtrimeve dhe intrigave janë në ajër. Tregtari i indulgjencave luajti një rol të dyshimtë dhe Ernst është i vendosur të zbulojë të vërtetën.

Kur Reese dhe Ernst takohen për të biseduar të dielave, rajoni bëhet i ... »
Përjetoni mrekullinë e 8-të të botës: Teleferiku më i gjatë në botë në Zeitz - Ralph Dietrich në një intervistë video në lidhje me ringjalljen e teleferikut dhe Verein Historische Wireseilbahn Zeitz eV

Teleferiku më i gjatë në botë në Zeitz: Një kryevepër teknike ... »
Iniciativa Die Bürgerstimme Demonstrata në tregun e Naumburgut në rrethin Burgenland

Demonstrimi i iniciativës Die Bürgerstimme Burgenlandkreis në ...»
E gjithë kjo më frikëson - një nënshtrim në distriktin Burgenland

E gjithë kjo më frikëson - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Fishekzjarret muzikore: "Alban and the Queen" frymëzon audiencën në qendrën e kulturës Weißenfels, hyrje në librin e qytetit, intervistë me Barbara Döring (kryetare e Artit Muzikor Weißenfels eV), Reinhard Seehafer (kompozitor i muzikës), Burgenlandkreis.

Lamtumirë emocionale: "Alban and the Queen" përfundon një seri të ... »
Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i Shoqatës Droyßiger-Zeitzer Forst)

Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i ... »
Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - Qytetar ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
suid afrikaans • south african • eteläafrikkalainen
svenska • swedish • स्वीडिश
Монгол • mongolian • mongol
македонски • macedonian • makedonialainen
беларускі • belarusian • bjeloruski
shqiptare • albanian • albanés
polski • polish • poljski
nederlands • dutch • flemenkçe
basa jawa • javanese • javaans
lëtzebuergesch • luxembourgish • luksemburgi keel
slovenščina • slovenian • slowenisch
eesti keel • estonian • estonski
malti • maltese • maltés
português • portuguese • portekizce
bosanski • bosnian • bosnisk
中国人 • chinese • chinese
slovenský • slovak • eslovaco
հայերեն • armenian • armene
čeština • czech • ceko
français • french • फ्रेंच
türk • turkish • turk
english • anglais • ingilizce
Ελληνικά • greek • grekisk
हिन्दी • hindi • 힌디 어
suomalainen • finnish • Финланд
عربي • arabic • अरबी
ქართული • georgian • gjeorgjiane
dansk • danish • дански
עִברִית • hebrew • hebreeuws
tiếng việt • vietnamese • wietnamski
íslenskur • icelandic • basa islandia
latviski • latvian • 라트비아 사람
bugarski • bulgarian • 保加利亚语
gaeilge • irish • iirlane
Русский • russian • russisch
español • spanish • spanska
українська • ukrainian • ukrajinski
italiano • italian • italiano
azərbaycan • azerbaijani • aserbajdsjansk
magyar • hungarian • ungverska, ungverji, ungverskt
bahasa indonesia • indonesian • индонезиялық
norsk • norwegian • norvegų
日本 • japanese • जापानी
hrvatski • croatian • Хорватська
한국인 • korean • koreai
română • romanian • румын
қазақ • kazakh • ղազախ
فارسی فارسی • persian farsia • farsia persjan
deutsch • german • גֶרמָנִיָת
lietuvių • lithuanian • Литовский
বাংলা • bengali • bengāļu
Српски • serbian • serbia


このページの改訂 Brigitte Ahmadi - 2024.04.24 - 09:53:27