evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video Regjistrimi i Koncertit Video Produksioni i Koncertit video muzikore


Faqja e pare Gama e ofertave Kërkesë për kuotim Projektet e përfunduara Na kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Prodhohet një katastrofë totale - zëri i qytetarëve të...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Një bisedë me Hans-Günther Koch Unë kam qenë gjithmonë shumë kritik për shumë gjëra. Edhe si studente kujdesesha gjithmonë për fëmijët e tjerë që ishin të përjashtuar dhe kishin vështirësi. Në fakt, ju duhet t'i bashkoni njerëzit.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
… për t'i publikuar ato në TV, internet, DVD, Blu-Ray Disc etj.Qëllime të larta, por vetëm një buxhet i vogël - një sfidë e madhe?

Këto dy gjëra zakonisht janë të papajtueshme. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Kamerat tona janë gjenerata e fundit e të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e jashtëzakonshme e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit mundëson funksionimin e kamerave nga distanca, gjë që redukton shpenzimet e personelit dhe mundëson kursime në kosto.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Prodhohet një katastrofë totale - mendimi i një banori në rrethin Burgenland

Prodhohet një katastrofë totale - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Një nënë e re nga Naumburgu - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Mendimet e një nëne të re nga Naumburgu - Zëri i qytetarëve të ... »
Matthias Voss dhe Stefan Hebert (Ins Finish - Dart & Sky Sportsbar Zeitz) në bisedë

Matthias Voss dhe Stefan Hebert në ... »
Ndriçimi i biçikletave në vjeshtë, Uwe Pösniger, gjiganti me dy rrota në Weißenfels

Siguria në dy rrota në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në ... »
"Katedralja e Naumburgut - një vend i historisë dhe artit": reportazh televiziv për Vendin e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s me vlerësime nga Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill

"Prapa skenave të Katedrales së Naumburgut": raport me njohuri ... »
Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar (muzikant, gazetar, autor)

Ne nuk duam të bëhemi zombie që janë sjellë në linjë - ... »
Ky është nxitim! - Intervistë me një qytetar nga rrethi Burgenland

Ky është nxitim! - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve ...»
Demo dhe diskutim me Martin Papke (kryetar i qytetit të Weissenfels) - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Diskutim publik me Martin Papke (Kryetar i Bashkisë së Weissenfels) - Zëri i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Rreth botës
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ slloven
shqiptare ⋄ albanian ⋄ Αλβανός
عربي ⋄ arabic ⋄ арабский
қазақ ⋄ kazakh ⋄ ղազախ
中国人 ⋄ chinese ⋄ kiinalainen
polski ⋄ polish ⋄ Đánh bóng
Русский ⋄ russian ⋄ רוּסִי
dansk ⋄ danish ⋄ danski
ქართული ⋄ georgian ⋄ georgisk
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litvanyaca
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosnia
português ⋄ portuguese ⋄ portugalski
türk ⋄ turkish ⋄ turski
norsk ⋄ norwegian ⋄ norveġiż
english ⋄ anglais ⋄ Англи
nederlands ⋄ dutch ⋄ ডাচ
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonska
română ⋄ romanian ⋄ ルーマニア語
deutsch ⋄ german ⋄ Немачки
hrvatski ⋄ croatian ⋄ Хорватська
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ बल्गेरियाई
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luksemburški
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ исландский
Монгол ⋄ mongolian ⋄ モンゴル語
Српски ⋄ serbian ⋄ srpski
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbejdżański
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finnish
malti ⋄ maltese ⋄ maltština
latviski ⋄ latvian ⋄ lettisch
gaeilge ⋄ irish ⋄ irlandczyk
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armensk
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengali
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ სამხრეთ აფრიკელი
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovački
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
українська ⋄ ukrainian ⋄ الأوكرانية
italiano ⋄ italian ⋄ итальянский
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ греческий
basa jawa ⋄ javanese ⋄ jávský
magyar ⋄ hungarian ⋄ ungarsk
日本 ⋄ japanese ⋄ Японскі
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamita
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ ফারসি ফারসি
français ⋄ french ⋄ Франц
svenska ⋄ swedish ⋄ sweeds
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estonski
беларускі ⋄ belarusian ⋄ người belarus
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ 인도네시아 인
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ եբրայերեն
한국인 ⋄ korean ⋄ korejski
čeština ⋄ czech ⋄ чешки
español ⋄ spanish ⋄ Іспанская
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të shumë prodhuesve video falas. Një tjetër prodhues i pavarur video është Bad Bibra - Video- & TV-Produktion .

Revizija te strani avtorja Lilian Bi - 2023.03.23 - 08:36:24