evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i video teatrit Prodhimi i videos me shumë kamera redaktimi i videos


Faqja kryesore Shërbimet Çmimet Nga referencat tona Na kontaktoni

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
... për t'i publikuar në TV, ueb, në disk Blu-Ray, DVD.Cilësi e jashtëzakonshme pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Zakonisht ju duhet të jepni përparësi sepse këto opsione janë reciprokisht ekskluzive. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Kamerat tona janë gjenerata e fundit e të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të përdorur. Cilësia e shkëlqyer e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të përdoren nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit, gjë që minimizon shpenzimet e personelit dhe redukton kostot.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Në çfarë epoke po jetojmë? - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Në çfarë epoke po jetojmë? - Një letër nga një qytetar i ... »
Unë u hodha nga pista - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

U hodha nga pista - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »
Diskutim publik me Martin Papke (Kryetar i Bashkisë së Weissenfels) - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Demo dhe diskutim me Martin Papke (kryetar i qytetit të Weissenfels) - Zëri i ... »
Përfaqësuesi i shitjeve - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Përfaqësuesi i shitjeve - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - Këngëtar-Këngëtar - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Përzierja e energjisë dhe lëndëve të para - Yann Song King - nga ... »
Zhvillimi i një plani së bashku - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Zhvillimi i një plani së bashku - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Matthias Voss në bisedë me Stefan Hebert (Dart & Sky Sportsbar Zeitz)

Matthias Voss dhe Stefan Hebert (Ins Finish - Dart & Sky Sportsbar Zeitz) në ... »
Marrëveshja e nënshkruar për zgjerimin e Muzeut Lützen për një varr masiv dhe memorialin e Gustav Adolf: Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i bashkisë së Lützen mbështeten në financimin dhe kontributin e tyre - Intervistë me Katja Rosenbaum.

Zgjerimi i Muzeut Lützen për varrezat masive, memoriali i Gustav Adolf, financimi dhe ... »
Intervistë me Gunter Walther, Alliance 90, The Greens - Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështim!

Të gjithë fajësojnë tjetrin për ... »
Duhet të biem shumë më thellë! – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Duhet të biem shumë më thellë! - Një banor i rrethit ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në vende të tjera
қазақ » kazakh » kazašský
italiano » italian » basa italia
Монгол » mongolian » mongol
ქართული » georgian » জর্জিয়ান
বাংলা » bengali » bengalski
bugarski » bulgarian » búlgaro
english » anglais » 영어
polski » polish » পোলিশ
norsk » norwegian » נורבגית
español » spanish » spagnolo
slovenščina » slovenian » esloveno
беларускі » belarusian » wit-russies
azərbaycan » azerbaijani » azerbaiyano
türk » turkish » түрік
shqiptare » albanian » 阿尔巴尼亚语
suid afrikaans » south african » sydafrikansk
lietuvių » lithuanian » litauesch
فارسی فارسی » persian farsia » farsça farsça
中国人 » chinese » cinese
magyar » hungarian » maghiară
عربي » arabic » arabesch
bosanski » bosnian » boshnjake
nederlands » dutch » olandiż
한국인 » korean » coreano
hrvatski » croatian » խորվաթերեն
Ελληνικά » greek » görög
čeština » czech » чэшскі
íslenskur » icelandic » yslands
eesti keel » estonian » эстонскі
français » french » francuski
dansk » danish » danish
Русский » russian » russu
gaeilge » irish » ایرلندی
українська » ukrainian » украински
slovenský » slovak » Σλοβάκος
basa jawa » javanese » jaava keel
suomalainen » finnish » Финланд
հայերեն » armenian » أرميني
Српски » serbian » serb
svenska » swedish » sænsku
română » romanian » rumunski
deutsch » german » 德语
македонски » macedonian » مقدونی
português » portuguese » portugalčina
日本 » japanese » japanski
bahasa indonesia » indonesian » indinéisis
latviski » latvian » lettone
tiếng việt » vietnamese » vyetnamlı
lëtzebuergesch » luxembourgish » լյուքսեմբուրգերեն
עִברִית » hebrew » héber
malti » maltese » cây nho
हिन्दी » hindi » hindi
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rrjetit evropian të prodhuesve të pavarur të videove. Një prodhues i tillë video është gjithashtu Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg .

Ενημερώθηκε από Marcelo Thanh - 2023.03.23 - 09:39:32