evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video regjistrimi i koncertit redaktimi i videos video muzikore


Faqja kryesore Shërbimet tona Kërkesë për kuotim Projektet e përfunduara Personi kontaktues

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Ronald Knoll në bisedë - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Matthias, ai më pyeti në atë kohë: A e dini se çfarë janë paratë? Kjo ishte pyetja përfundimtare. Kjo është një përmbysje e plotë e realitetit dhe kjo është ajo që raportojnë gazetat dhe kjo nuk është mirë. Normalisht, njerëzit që e shkaktojnë këtë duhet të ndëshkohen. Fizika thotë gjithmonë: Energjia nuk mund të krijohet përsëri, as nuk mund të shkatërrohet, ajo vetëm mund të transformohet. Pra, parimi bazë nuk shkelet.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
për publikim në ueb, TV, në disk Blu-ray, DVDAmbicioz pavarësisht mundësive të kufizuara financiare?

Shpesh këto gjëra nuk mund të arrihen njëkohësisht. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat tona me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç janë të të njëjtit lloj, të gjeneratës së fundit dhe shumë moderne. Cilësia e jashtëzakonshme e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Me pjerrësi të programueshme të motorizuara, kamerat mund të kontrollohen nga distanca, duke minimizuar fuqinë punëtore dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për televizion dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga referencat tona
Operatori i sallonit të akullores - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Operatori i sallonit të akullores - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Prodhohet një katastrofë totale - mendimi i një banori në rrethin Burgenland

Prodhohet një katastrofë totale - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Corona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss në bisedë me Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham nga SSC Weissenfels

Virusi korona kundër klubeve të futbollit dhe sportit, Matthias Voss në ... »
Bodo Pistor - Mendimet e një qytetari nga rrethi Burgenland

Bodo Pistor - Mendimi i një banori në rrethin ... »
Psikologjia e Fëmijëve, Intervistë me Dr. mjekësor Karina Hinzmann, Klinika Asklepios në Weissenfels

Vështrime në praktikën e psikologjisë së fëmijëve: ... »
Stefan Pöschel, zoti i rosave të gomës Zeitz, në një intervistë për garën popullore për fëmijë

Annica Sonderhoff raporton në TV për garën e 15-të të rosave ... »
Shoqëruesi i shkollës - Një letër nga një qytetar i distriktit Burgenland

Shoqëruesi i shkollës - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve ... »
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Duartrokitje për mbajtësit e maskave - Një banor i rrethit ... »
Video reportazh për xhirimet e filmit artistik The Girl with the Golden Hands me Corinna Harfouch në Zeitz.

Video kontribut në xhirimin e filmit artistik The Girl with the Golden Hands me Corinna ... »
Parada më e madhe e përrallave në Gjermani në Bad Bibra e prezantuar nga reporterja e re Annica Sonderhoff

Një festival për të rinj dhe të vjetër: Parada përrallore e Bad ... »
Video incizim i natës së 4-të Pecha Kucha në bashkinë e Zeitz, tema: utopi, manastiri Posa, hapësirë ​​e hapur

Nata e 4-të Pecha Kucha në bashkinë e Zeitz, tema: utopi, organizator: Manastiri ... »
Fokusohuni në shtëpinë romane në Bad Kösen në rrugën romane - Intervistë me Kristin Gerth, asistente kërkimore në Muzeun e Naumburgut.

Portreti i shtëpisë romane në Bad Kösen përgjatë rrugës romane ...»evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhën tuaj
svenska • swedish • スウェーデンの
հայերեն • armenian • armenska
íslenskur • icelandic • islandski
فارسی فارسی • persian farsia • Персиан Фарсиа
中国人 • chinese • չինական
עִברִית • hebrew • hebrejski
latviski • latvian • latvian
português • portuguese • portugisisk
한국인 • korean • κορεάτης
ქართული • georgian • الجورجية
basa jawa • javanese • яванський
हिन्दी • hindi • hindi
lëtzebuergesch • luxembourgish • luksemburgi keel
slovenský • slovak • slovak
română • romanian • rumunský
suomalainen • finnish • fin
Русский • russian • ruština
bugarski • bulgarian • bułgarski
türk • turkish • तुर्की
español • spanish • spagnolo
nederlands • dutch • holenderski
українська • ukrainian • ukrajinski
polski • polish • полски
gaeilge • irish • আইরিশ
bahasa indonesia • indonesian • ইন্দোনেশিয়ান
shqiptare • albanian • albanais
english • anglais • Αγγλικά
hrvatski • croatian • hrvatski
বাংলা • bengali • bengalisht
italiano • italian • italiensk
azərbaycan • azerbaijani • azerbeidjans
македонски • macedonian • người macedonian
عربي • arabic • арабська
Српски • serbian • serbesch
беларускі • belarusian • người belarus
eesti keel • estonian • estnisch
français • french • perancis
suid afrikaans • south african • dél-afrikai
magyar • hungarian • hungaria
slovenščina • slovenian • словенська
deutsch • german • þýska, Þjóðverji, þýskur
қазақ • kazakh • kazakh
日本 • japanese • 일본어
tiếng việt • vietnamese • vjetnamietis
Ελληνικά • greek • grísku
norsk • norwegian • норвешки
čeština • czech • чех
lietuvių • lithuanian • litauisk
Монгол • mongolian • mongoljan
dansk • danish • danski
malti • maltese • maltneska
bosanski • bosnian • boşnakça
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është anëtar i rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është Zeitz Videoproduktion .

بازبینی این صفحه توسط Hussein Vega - 2023.03.24 - 13:15:00