evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video Produksioni i Koncertit regjisor dokumentarësh video intervistë


Faqja kryesore Shërbimet tona Çmimet Nga referencat tona Personi kontaktues

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video

Ne nuk jemi minjtë laboratorikë - Dorëzimi me mendime rreth...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Parashtresa nga distrikti Burgenland me një opinion mbi temën e vaksinimit. Politika konsiderohet se ka kaluar vijën e kuqe në fushat përkatëse të shoqërisë. Politika fyen sensin e shëndoshë. Fëmijëve dhe të rinjve iu vodhën dy vite jetë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
... për t'i publikuar në TV, internet, DVD, BluRay etj.Përvetësoni sfidat kryesore me një buxhet të kufizuar financiar?

Zakonisht duhet të përqendroheni në njërën ose tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamerat e gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara mundësojnë kontrollimin e kamerave nga distanca, duke reduktuar kështu nevojën për personel, gjë që ul kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Atletët nderohen në bashkinë e Zeitz - raport televiziv mbi festën në të cilën atletët mundën të nënshkruanin librin e qytetit. Intervistat me Ulf Krause, Maria Franke dhe Jaschar Salmanow dhe atletë të tjerë, Burgenlandkreis.

Raport televiziv për ceremoninë e sportistëve në bashkinë e ... »
Weißenfels festoi 20 vjetorin e shoqatës PonteKö. Në një reportazh televiziv, Grit Heinke, kryetarja e shoqatës, foli për formimin dhe zhvillimin e shoqatës. Maik Malguth nga menaxhmenti lokal i pjesëmarrjes në distriktin Burgenland shpjegoi gjithashtu në një intervistë se si duket mbështetja për njerëzit me aftësi të kufizuara në rajon.

Shoqata PonteKö në Weißenfels ekziston për 20 vjet dhe u njoh në ... »
"Nga Leipzig në Naumburg: Turneu me biçikletë Bach me organistin Thomas Ullrich Böhme duke përfshirë një vizitë në Kishën e Kalasë së Shën Trinitatis në Weißenfels"

Organisti i Thomas Ullrich Böhme rekomandon: Në gjurmët e Johann Sebastian Bach ... »
Ruajtja e kishës në Göthewitz është një çështje e zemrës për shumë njerëz në rajon. Ky reportazh televiziv paraqet iniciativat dhe masat e ndryshme për të shpëtuar objektin. Intervistë me Frank Leder, anëtar i këshillit të kishës së famullisë Hohenmölsener Land.

Raport televiziv mbi përpjekjet për të shpëtuar kishën në ... »
"Ndërsa mesjetare në tregun e vjeshtës në Hohenmölsen", raport televiziv për atraksionet e ndryshme të tregut, duke përfshirë luftimet me shpata, artizanat dhe kostumet historike, me intervista nga Martina Weber dhe Dirk Holzschuh.

"Hohenmölsen feston tregun e vjeshtës dhe tregun mesjetar: Një udhëtim ... »
Punonjësit në spital - Një banor i Burgenlandkreis

Punonjësit në spital - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ azerice
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ lüksemburq
norsk ⟩ norwegian ⟩ নরওয়েজীয়
basa jawa ⟩ javanese ⟩ яванский
bosanski ⟩ bosnian ⟩ bosnia keel
日本 ⟩ japanese ⟩ yapon
română ⟩ romanian ⟩ rúmenska
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ ブルガリア語
slovenský ⟩ slovak ⟩ slovacco
magyar ⟩ hungarian ⟩ المجرية
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ hebreeuws
shqiptare ⟩ albanian ⟩ албанець
deutsch ⟩ german ⟩ niemiecki
dansk ⟩ danish ⟩ δανικός
Русский ⟩ russian ⟩ russo
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ литвански
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ Хинди
suomalainen ⟩ finnish ⟩ finsk
українська ⟩ ukrainian ⟩ украјински
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ südafrikanisch
中国人 ⟩ chinese ⟩ kineski
Монгол ⟩ mongolian ⟩ mongólska
nederlands ⟩ dutch ⟩ niederländisch
македонски ⟩ macedonian ⟩ makedonski
հայերեն ⟩ armenian ⟩ arménien
čeština ⟩ czech ⟩ чех
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ 冰岛的
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ indonésio
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ 波斯语
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ grški
malti ⟩ maltese ⟩ malta
gaeilge ⟩ irish ⟩ irish
eesti keel ⟩ estonian ⟩ естонски
беларускі ⟩ belarusian ⟩ valgevenelane
latviski ⟩ latvian ⟩ latvia
한국인 ⟩ korean ⟩ koreai
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ словенська
svenska ⟩ swedish ⟩ Σουηδικά
türk ⟩ turkish ⟩ turki
português ⟩ portuguese ⟩ პორტუგალიური
عربي ⟩ arabic ⟩ арабская
қазақ ⟩ kazakh ⟩ kazahstanski
english ⟩ anglais ⟩ Ағылшын
Српски ⟩ serbian ⟩ serbneska
hrvatski ⟩ croatian ⟩ kroatisk
français ⟩ french ⟩ γαλλική γλώσσα
বাংলা ⟩ bengali ⟩ бенгальская
español ⟩ spanish ⟩ espanhol
italiano ⟩ italian ⟩ italiensk
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ vietnami
polski ⟩ polish ⟩ լեհ
ქართული ⟩ georgian ⟩ georgiano


Actualizare pagină realizată de Gary Murphy - 2024.02.23 - 11:39:47