evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i video intervistës Video Produksioni i Koncertit Talk Show Video Production


Faqja e pare Shërbimet Pasqyrë e kostos Referencat (përzgjedhja) Kontaktoni

Video raporte për TV, transmetim dhe internet
Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.


Procesi i krijimit të një raporti video fillon me kërkimin e një teme dhe mbledhjen e informacionit.
Një raport video mund të përfshijë intervista me ekspertë, dëshmitarë okularë ose me ata që preken nga historia.
Cilësia e zërit është po aq e rëndësishme në prodhimin e videove, dhe gazetarët e videove duhet të jenë të aftë në regjistrimin dhe redaktimin e audios.

Video gazetarët duhet të jenë në gjendje të përshtaten me rrethanat në ndryshim dhe të rregullojnë planet e tyre sipas nevojës.
Video gazetarët duhet të jenë në gjendje të kapin dhe të përcjellin emocionet e një historie në punën e tyre.
Përdorimi i grafikëve dhe animacioneve mund të ndihmojë në përmirësimin vizual të një raporti video.

Përdorimi i kamerave 360 ​​gradë dhe teknologjisë së realitetit virtual është një prirje në zhvillim në prodhimin e videove.
Raportet video mund të kenë një ndikim të rëndësishëm në opinionin publik dhe vendimet politike.
Video gazetarët duhet të jenë në gjendje të punojnë në mënyrë të pavarur, por edhe të bashkëpunojnë në mënyrë efektive me të tjerët.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
- Liria dua të them. Në kërkim të gjurmëve - identitet dhe ndryshim - 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit

- Liria dua të them. Në kërkim të gjurmëve - 30 vjet nga ... »
Autori Andreas Friedrich lexon nga libri i tij -Violinentraum-

Leximi - Ëndrra e violinës - Andreas Friedrich - në Bibliotekën e qytetit ... »
Raport televiziv mbi Marshimin Blücher në Zeitz, trajnim dhe konkurs shtetëror për rezervistët në Bundeswehr, intervistë me Hans Thiele (kryetar i grupit shtetëror për rezervistët në Saksoni-Anhalt)

Prapa skenave të Blüchermarsch në Zeitz: Vështrime mbi stërvitjen ... »
Një vështrim prapa skenave të SV Blau Weiß Muschwitz Zorbau Göthewitz me një intervistë ekskluzive me Sidney Rönnburg

Fëmijët e tërbuar nga futbolli marrin pjesë në kampin ... »
Ndriçimi i biçikletave në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels shpjegon se çfarë është e rëndësishme kur zgjedh ndriçimin e duhur

Siguria në dy rrota në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në ... »
Demonstratë / shëtitje në Weissenfels me një fjalim nga Elke Simon-Kuch (Anëtare e Parlamentit Shtetëror të Saksonisë-Anhalt) më 19 shtator 2022

Demonstratë / shëtitje në Weissenfels kundër qeverisë, duke ...»
Video prodhimi i natës së 4-të Pecha Kucha në bashkinë e Zeitz, titull: Utopia, Manastiri Posa, Hapësira e Hapur

Nata e 4-të Pecha Kucha në Zeitz, utopia e temës, manastiri Posa, hapësira e ... »
Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert (video me imazhe për mediat sociale)

Video e imazhit: Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së ... »
Një homazh për muzikën dhe këndimin - ky ishte titulli i këtij eventi si pjesë e Festivalit Mendl në Zeitz 2019

Aktori Michael Mendl - Festivali Mendl në Zeitz - Një homazh për muzikën dhe ... »
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Duartrokitje për mbajtësit e maskave - Një banor i rrethit ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhë të tjera
қазақ : kazakh : kazachų
ქართული : georgian : грузинский
english : anglais : inglés
basa jawa : javanese : giavanese
lëtzebuergesch : luxembourgish : lussemburgiż
nederlands : dutch : هلندی
slovenský : slovak : slóvakíu
日本 : japanese : Ġappuniż
italiano : italian : 意大利语
malti : maltese : maltezer
українська : ukrainian : ukrajinski
Српски : serbian : сербский
íslenskur : icelandic : islandia
slovenščina : slovenian : slovinský
čeština : czech : tschechesch
Монгол : mongolian : mongol
bahasa indonesia : indonesian : indonesesch
svenska : swedish : швед
हिन्दी : hindi : tiếng hindi
tiếng việt : vietnamese : в'етнамская
Ελληνικά : greek : 그리스 어
беларускі : belarusian : wit-russisch
türk : turkish : turski
español : spanish : spāņu valoda
norsk : norwegian : норвег
hrvatski : croatian : хрватски
suomalainen : finnish : finščina
magyar : hungarian : ungarsk
عربي : arabic : Араб
עִברִית : hebrew : hebrajų
dansk : danish : danish
shqiptare : albanian : alban
中国人 : chinese : қытай
lietuvių : lithuanian : ליטאית
فارسی فارسی : persian farsia : ペルシア語
deutsch : german : 德语
bosanski : bosnian : bosnien
Русский : russian : ruski
română : romanian : rumeenlane
eesti keel : estonian : eistneska, eisti, eistneskur
bugarski : bulgarian : болгар
gaeilge : irish : người ailen
latviski : latvian : letão
português : portuguese : portugali keel
հայերեն : armenian : армянская
বাংলা : bengali : bengalese
한국인 : korean : coreano
français : french : frans
македонски : macedonian : 마케도니아 어
suid afrikaans : south african : südafrikanisch
azərbaycan : azerbaijani : azerbaidžani
polski : polish : lehçe
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është anëtar i rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është STUTTGART VIDEOPRODUKTION .

Uppdatering av sidan gjord av Aleksey Kone - 2023.03.24 - 13:50:51