evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i raporteve video krijues imazhi video muzikore


Mirë se vini Gama e shërbimeve Kërkesë për kuotim Projektet e përfunduara Kontaktoni

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video

Bisedë pranë zjarrit në Naumburg (Hotel Zur alten Schmiede) me Mechthild Reinhard...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Kjo bisedë pranë zjarrit me Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler (DGfS / Shoqëria Gjermane për Konstelacionet e Sistemit) u regjistrua si pjesë e serisë së ngjarjeve -30 vjet Rënia e Murit- në Naumburg. Megjithatë, video incizimi u realizua shumë mirë me 5 kamera dhe në kushte të vështira, shumë të ngushta.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Cilësi e jashtëzakonshme pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Rrallëherë është e mundur t i kesh të dyja në të njëjtën kohë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera aktuale të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit arrihet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Pjerrësia e programueshme e motorit lejon që kamerat të përdoren nga distanca, gjë që minimizon kërkesat e personelit dhe redukton kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Video raporte për televizion dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
"Si një partneritet mundëson angazhimin për ruajtjen e monumenteve: Steintorturm am Brühl në Zeitz - Një bisedë me përfaqësuesit e shoqatës së partneritetit Detmold-Zeitz"

"30 vjet partneritet Detmold-Zeitz: Një histori suksesi në mbrojtjen e ... »
Ralph Dietrich në një intervistë video për mrekullinë teknike të teleferikut më të gjatë në botë në Zeitz dhe rëndësinë e shoqatës historike të teleferikut Zeitz eV

Si teleferiku më i gjatë në botë në Zeitz u bë mrekullia e ... »
Katedralja e Naumburgut merr vulën e cilësisë 'pa barriera': Raport televiziv me intervista Një raport i shkurtër mbi dhënien e vulës së cilësisë në Katedralen e Naumburgut, i cili përfshin intervistat me Kirsten Reichert MA dhe Prof. Dr. thekson Armin Willingmann.

Fokusimi në përfshirje: Katedralja e Naumburgut merr vulën e cilësisë ... »
Weißenfels: Banorët kërkojnë rinovimin e ndriçimit rrugor në rrugën për në Marienmühle - raport televiziv me intervista me Andreas Pschribülla dhe Dominik Schmidt.

MC Weißenfels bën fushata për ndriçim më të mirë të ... »
Intervistë me Dorothea Meinhold: Një intervistë me Dorothea Meinhold, një kumbarë leximi nga Naumburgu. Ajo flet për përvojat e saj si mentore leximi, si i motivon fëmijët të lexojnë dhe cilat libra preferon të lexojë.

Fokusimi te fëmijët: Një ngjarje në Architektur- und Umwelthaus ... »
Bodo Pistor - Një banor i rrethit Burgenland

Bodo Pistor - Mendimet e një qytetari nga rrethi ... »
Ray Cooper shkëputi koncertin e drejtpërdrejtë në kishën Goseck Castle

Koncerti i 5-të i Ray Cooper në Kishën e Kalasë ... »
-Wir zeitzen- titullohej eventi me Michael Mendl në Manastirin e Posas më 24 gusht 2019 në kuadër të Festivalit Mendl.

-Wir zeitzen- titullohej eventi në Manastirin e Posës më 24 gusht 2019 ... »
Sportet e rrugës në Naumburg: Si qyteti po bëhet një Mekë për vrapuesit dhe shëtitësit në rrugë: Një raport mbi rëndësinë e Ditëve të Sporteve të Naumburgut për skenën e sporteve në rrugë në Gjermani dhe Evropë.

Vrapim, ecje, lojë: Ditët Sportive të Naumburgut ofrojnë diçka ... »
Abuzimi narcisist - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Abuzimi narcisist - Një banor i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion botëror
français ▪ french ▪ prancūzų kalba
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ luxembourgish
magyar ▪ hungarian ▪ hongaars
عربي ▪ arabic ▪ arabština
latviski ▪ latvian ▪ latvian
suomalainen ▪ finnish ▪ finščina
עִברִית ▪ hebrew ▪ tiếng do thái
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ orang vietnam
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indonezijski
Русский ▪ russian ▪ rusų
беларускі ▪ belarusian ▪ valkovenäläinen
nederlands ▪ dutch ▪ olandese
shqiptare ▪ albanian ▪ albánský
malti ▪ maltese ▪ maltais
suid afrikaans ▪ south african ▪ Южноафриканский
italiano ▪ italian ▪ italština
Монгол ▪ mongolian ▪ mongol
Ελληνικά ▪ greek ▪ грэцкі
eesti keel ▪ estonian ▪ eistneska, eisti, eistneskur
română ▪ romanian ▪ román
한국인 ▪ korean ▪ korean
deutsch ▪ german ▪ ドイツ人
ქართული ▪ georgian ▪ georgiano
čeština ▪ czech ▪ ceco
türk ▪ turkish ▪ thổ nhĩ kỳ
հայերեն ▪ armenian ▪ jermenski
hrvatski ▪ croatian ▪ croato
日本 ▪ japanese ▪ Японский
norsk ▪ norwegian ▪ norvegese
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ farsia peirsis
bugarski ▪ bulgarian ▪ балгарская
বাংলা ▪ bengali ▪ bengali
македонски ▪ macedonian ▪ macedónsky
中国人 ▪ chinese ▪ chino
español ▪ spanish ▪ Шпански
gaeilge ▪ irish ▪ iers
bosanski ▪ bosnian ▪ 보스니아어
português ▪ portuguese ▪ portugués
svenska ▪ swedish ▪ svediż
हिन्दी ▪ hindi ▪ hindi
Српски ▪ serbian ▪ セルビア語
english ▪ anglais ▪ język angielski
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ azerbaïdjanais
basa jawa ▪ javanese ▪ јавански
slovenský ▪ slovak ▪ basa slovak
polski ▪ polish ▪ լեհ
dansk ▪ danish ▪ دانمارکی
íslenskur ▪ icelandic ▪ icelandic
lietuvių ▪ lithuanian ▪ litvanyaca
українська ▪ ukrainian ▪ यूक्रेनी
қазақ ▪ kazakh ▪ kazakh
slovenščina ▪ slovenian ▪ словенский


Ažuriranje izvršio Ta Muhammed - 2024.04.24 - 11:51:07