evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Ligjërata video incizim Prodhimi i video intervistave Prodhimi i videos me shumë kamera


Faqja e pare Gama jonë e ofertave Kërkesë për kuotim Projektet e mëparshme Kontaktoni

Rezultatet e punës sonë

Zhvillimi i një plani së bashku - Letra e një banori - Zëri i...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Detyra jonë tani është të forcohemi së pari Secili për veten e tij së pari mendoj se çfarë dua. Si dua të jetoj në të ardhmen? Ne vetë duhet të dalim nga cikli i frikës së pari. Është vetëm e trishtueshme. Një gjë e tillë po ndodh prej dy vitesh. Që fëmijët tanë, të rinjtë tanë, thjesht vendosen nga njerëz tek të cilët kemi shumë besim, se shpresa jonë në fund të fundit ishte që këta njerëz thjesht të thoshin, do të shohim se çfarë do t'u bëjë fëmijëve.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në TV, Web, BluRay, DVDVetëm një buxhet i vogël por kërkesa të larta?

Shumicën e kohës këto gjëra janë reciprokisht ekskluzive. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamerat e gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç që janë moderne. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke minimizuar nevojën për personel dhe duke reduktuar kostot.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Një ditë e madhe për Bad Kösen: Një raport televiziv raporton për prezantimin e certifikatës "Heilbad". Intervistat me Ulrich Klose dhe Holger Fritzsche hedhin dritë mbi kuptimin e titullit për qytetin dhe banorët e tij.

Bad Kösen si banjë: Një raport televiziv tregon dorëzimin ceremonial ... »
Shumëllojshmëria e pikëpamjeve do të thotë që disa njerëz shmangen.

Ndryshimi i formimit të opinionit: Strategjitë për trajtimin e ... »
Nga dialogu publik analog në dixhital: Në një intervistë video, Björn Bloss flet për platformat për pjesëmarrjen e publikut në Zeitz

Duke formuar Zeitz së bashku: Björn Bloss në një intervistë video rreth ... »
Zbuloni thesaret e natyrës: Shkëmbimi i mineraleve dhe fosileve në Bad Kösen. Intervistë me presidentin e klubit

Mineralet dhe fosilet në Bad Kösen: Vështrime në bursën vjetore. ... »
Fillimi i një shkolle falas: Çfarë duhet të dini paraprakisht! Christine Beutler ofron njohuri mbi format ligjore, regjistrimin dhe sigurimin.

Filloni shkollën tuaj falas: formularët ligjorë, regjistrimi dhe hapja e ... »
Thomas Franke, pronari i tavernës zum 11. Urdhër në Naumburg, në një intervistë për motorin me avull dhe ekspozitën punk me avull në tavernën e tij.

Raporti televiziv: Ekspozita e motorëve me avull dhe punk me avull pas Zhyl Vernit ... »
Magjistare misterioze e Schkortleben: Reese & Ërnst zbulojnë fatin tragjik!

Bindja e shtrigave në Schkortleben: Reese & Ërnst zbulojnë fatin e ...»
Festivali Mendl 2019 në Zeitz me aktorin Michael Mendl - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Aktori Michael Mendl - Festivali Mendl në Zeitz - Një homazh për muzikën dhe ... »
Fokusimi në Granschütz: Gara e 15-të e kryqëzimit me biçikletë rreth Auensee me Biehler Cross Challenge në raportin televiziv me Winfried Kreis (White Rock eV Weißenfels)

Raporti kryesor televiziv: Gara e 15-të e ciklokross rreth Auensee në ... »
Perspektivat Evropiane në Shtëpinë e Kulturës Weißenfels: Raport televiziv mbi Bisedimet në Evropë Një raport mbi perspektivat evropiane që diskutohen në Bisedimet në Evropë në Shtëpinë e Kulturës Weißenfels. intervistat me dr Michael Schneider, Richard Kühnel dhe Robby Risch ofrojnë njohuri mbi zhvillimet evropiane.

Weißenfels në fokus evropian: Raport televiziv mbi Bisedimet për Evropën ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion edhe në gjuhë të tjera
polski ⋄ polish ⋄ polyak
français ⋄ french ⋄ fraincis
dansk ⋄ danish ⋄ дацкая
magyar ⋄ hungarian ⋄ ungverska, ungverji, ungverskt
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ búlgaro
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ исландски
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ lúxemborg
slovenský ⋄ slovak ⋄ словацкий
ქართული ⋄ georgian ⋄ грузин
한국인 ⋄ korean ⋄ korea
Русский ⋄ russian ⋄ russu
português ⋄ portuguese ⋄ ポルトガル語
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbajxhani
čeština ⋄ czech ⋄ 捷克语
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ فيتنامي
عربي ⋄ arabic ⋄ arabiska
gaeilge ⋄ irish ⋄ İrlandalı
shqiptare ⋄ albanian ⋄ Αλβανός
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ Южноафриканский
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ хебрејски
norsk ⋄ norwegian ⋄ norveġiż
latviski ⋄ latvian ⋄ латыш
svenska ⋄ swedish ⋄ შვედური
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazakstan
română ⋄ romanian ⋄ румунски
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ lituano
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ հունարեն
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonesesch
nederlands ⋄ dutch ⋄ nederlands
українська ⋄ ukrainian ⋄ oekraïens
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ persian farsia
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongolský
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosniska
türk ⋄ turkish ⋄ turecki
italiano ⋄ italian ⋄ olasz
basa jawa ⋄ javanese ⋄ जावानीस
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengalski
Српски ⋄ serbian ⋄ sérvio
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedon
中国人 ⋄ chinese ⋄ cina
español ⋄ spanish ⋄ স্পেনীয়
english ⋄ anglais ⋄ अंग्रेज़ी
日本 ⋄ japanese ⋄ Японский
беларускі ⋄ belarusian ⋄ bielorruso
hrvatski ⋄ croatian ⋄ क्रोएशियाई
suomalainen ⋄ finnish ⋄ fiński
malti ⋄ maltese ⋄ מלטזית
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estonă
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armenio
deutsch ⋄ german ⋄ limba germana
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindski
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ словеначки


এই পৃষ্ঠাটি দ্বারা আপডেট করা হয়েছে Edwin dos Santos - 2024.04.24 - 10:33:09