evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Specialist për video 360 gradë regjisor dokumentarësh krijues i filmave


Mirë se vini Gama jonë e ofertave Çmimet Projektet e përfunduara Na kontaktoni

Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...
Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.


Muzikalet përfitojnë nga regjistrimet me shumë kamera, duke i dhënë shikuesve një përvojë kinematografike.
Regjistrimi me shumë kamera është veçanërisht i dobishëm në intervista, pasi kap reagimet e intervistuesit dhe të të anketuarit.
Kamerat robotike janë të dobishme për ngjarje të drejtpërdrejta pasi ato lejojnë kontrollin në distancë pa nevojën e një kameramani. Regjistrimi me shumë kamera mund të regjistrojë pamje nga afër dhe me kënd të gjerë të një subjekti, duke ofruar një sërë këndvështrimesh.
Regjistrimi me shumë kamera krijon një përvojë kinematografike dhe rrit zhytjen e shikuesit.
Regjistrimi me shumë kamera është veçanërisht i dobishëm për regjistrimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta dhe ofron një sërë shkrepjesh dhe këndesh. Regjistrimi me kamera të shumta kërkon planifikim dhe koordinim të kujdesshëm për të siguruar që kamerat të kapin pozat dhe këndet e duhura.
Regjistrimi me shumë kamera ofron një sërë këndvështrimesh që një aparat i vetëm nuk mund t'i arrijë.
Transmetimi i drejtpërdrejtë kërkon një lidhje të besueshme interneti për të siguruar video dhe audio me cilësi të lartë.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga referencat tona
"Artistët marcialë festojnë 35 vjetorin e tyre në Naumburg: SG Friesen shikon prapa në kohë të suksesshme" - raport televiziv me intervista me Gerold Käßler dhe Peter Bittner.

"Jubile në Naumburg: SG Friesen feston 35 vjetorin e shkollës së ... »
Mashtrimi në fshat: Reese & Ërnst kundër varrmihësit të rremë - zbulohen histori lokale

Identiteti i rremë: Zbulimi i Reese & Ërnst - Fermeri si varrmihës i ... »
Në manastirin Posa: Stadtwerke Zeitz jep një shembull për skenën kulturore - Në një bisedë me Lars Ziemann mund të mësoni më shumë për rëndësinë e sponsorizimit për klubet dhe punonjësit e kulturës në rajon. Një raport televiziv tregon fytyrat e lumtura të marrësve.

Stadtwerke Zeitz promovon kulturën dhe sportin në nivel lokal - Manastiri Posa ... »
WHV 91 lufton kundër SV Anhalt Bernburg II në Verbandsliga Süd: Regjistrimi i plotë 4K i lojës së hendbollit në Saksoni-Anhalt.

Hendbolli më i mirë në cilësinë 4K: Loja e plotë midis WHV 91 ... »
Koncert live nga dyshja muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në Goseck

Regjistrimi video i formacionit muzikor RoCoco në kishën e kështjellës në ... »
Annett Baumann në një intervistë me video: Si i trajton bujtina "Zum Dorfkrug" kufizimet e koronës dhe çfarë shprese ka për të ardhmen, si dhe marrëdhënien e saj me Zeitzer Michael.

Annett Baumann në bisedë: Si po përballet bujtina "Zum Dorfkrug" ... »
Promovimi i talenteve të rinj në futboll: Si promovon UHC Sparkasse Weißenfels talentet e rinj në sektorin U15

Raporti televiziv: Si futbolli i futbollit po bëhet gjithnjë e më i ...»
Weißenfels përkujton Luftën e Parë Botërore me një ekspozitë të re Muzeu në Kalanë Weißenfels hap një ekspozitë të re me temën "Shtëpia në Luftën 1914 1918". Në një intervistë, drejtori i muzeut Aiko Wulf jep njohuri për punën kërkimore dhe krijimin e ekspozitës.

Ekspozita e re në muzeun në Kalanë Weissenfels: "Shtëpia në ... »
SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Rishikimi Vështrime Outlook Konferenca për shtyp Pjesa 2

Konferenca për shtyp SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Rishikimi Vështrime ... »
Turneu i dyfishtë me biçikletë nëpër rrethin Burgenland: Turi MUT i Ligës Gjermane të Depresionit viziton Weißenfels. Raport televiziv me një intervistë me Andrea Rosch për pjesëmarrjen e saj dhe rëndësinë e turneut.

Turneu i dyfishtë me biçikletë si një shenjë kundër ... »
Raport televiziv për Michael Mendl, i cili eksploron historinë dhe kulturën e qytetit të Zeitz dhe kryen intervista me historianë dhe udhërrëfyes të qytetit.

Raport televiziv për Michael Mendl, i cili vepron si ambasador për qytetin e Zeitz ... »
Për të nesërmen tonë të re - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Për të nesërmen tonë të re - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion edhe në gjuhë të tjera
íslenskur ▸ icelandic ▸ islännesch
عربي ▸ arabic ▸ עֲרָבִית
հայերեն ▸ armenian ▸ अर्मेनियाई
беларускі ▸ belarusian ▸ belarus
中国人 ▸ chinese ▸ kiinalainen
malti ▸ maltese ▸ maltees
bugarski ▸ bulgarian ▸ বুলগেরিয়ান
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ víetnamska
suomalainen ▸ finnish ▸ finlandés
Монгол ▸ mongolian ▸ mongoliska
Ελληνικά ▸ greek ▸ یونانی
latviski ▸ latvian ▸ לטבית
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ luxemburský
বাংলা ▸ bengali ▸ bengalsk
bosanski ▸ bosnian ▸ bosniac
қазақ ▸ kazakh ▸ kasachesch
हिन्दी ▸ hindi ▸ tiếng hindi
türk ▸ turkish ▸ τούρκικος
magyar ▸ hungarian ▸ ungarsk
nederlands ▸ dutch ▸ Ολλανδός
ქართული ▸ georgian ▸ georgian
lietuvių ▸ lithuanian ▸ Литовский
українська ▸ ukrainian ▸ úkraínska
gaeilge ▸ irish ▸ irlandais
eesti keel ▸ estonian ▸ एस्तोनियावासी
français ▸ french ▸ Франц
svenska ▸ swedish ▸ sweeds
italiano ▸ italian ▸ ítalska
português ▸ portuguese ▸ portoghese
Српски ▸ serbian ▸ სერბული
español ▸ spanish ▸ spaans
suid afrikaans ▸ south african ▸ eteläafrikkalainen
čeština ▸ czech ▸ ceko
basa jawa ▸ javanese ▸ javiečių
Русский ▸ russian ▸ רוּסִי
македонски ▸ macedonian ▸ מקדונית
한국인 ▸ korean ▸ koreański
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ azerbaijan
slovenščina ▸ slovenian ▸ slovence
hrvatski ▸ croatian ▸ chorvatský
polski ▸ polish ▸ 抛光
norsk ▸ norwegian ▸ noruego
deutsch ▸ german ▸ জার্মান
日本 ▸ japanese ▸ اليابانية
עִברִית ▸ hebrew ▸ хебрејски
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ 印度尼西亚
slovenský ▸ slovak ▸ szlovák
shqiptare ▸ albanian ▸ albaanlane
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ Պարսկական Պարսկաստան
română ▸ romanian ▸ রোমানিয়ান
english ▸ anglais ▸ anglais
dansk ▸ danish ▸ danimarkalı


Страницата ажурирана од Hawa Lal - 2024.04.24 - 10:25:36