evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Produksion video teatrale Regjistrim video me shumë kamera Regjistrimi i videove të teatrit


Faqja kryesore Gama e ofertave Çmimet Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues

CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla
Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.


DVD-të u prezantuan në fund të viteve 1990, ndërsa disqet Blu-ray u prezantuan në mesin e viteve 2000. Kapaciteti më i madh i ruajtjes së disqeve Blu-ray lejon shpejtësi më të lartë të biteve, duke rezultuar në riprodhim më të butë dhe më të detajuar të videos. DVD-të dhe disqet Blu-ray janë të pajtueshëm me shumicën e luajtësve DVD dhe Blu-ray, duke i bërë ato të aksesueshme për një gamë të gjerë shikuesish. DVD-të dhe disqet Blu-ray mund të personalizohen me vepra arti, paketim dhe përmbajtje shtesë, të tilla si pamjet ose komentet nga prapaskenat. DVD-të dhe disqet Blu-ray mund të përdoren për qëllime arkivore, duke siguruar një kopje rezervë fizike të përmbajtjes së rëndësishme. DVD-të dhe disqet Blu-ray mund të përdoren për të gjeneruar të ardhura përmes shitjeve direkte ose partneriteteve me shpërndarësit. DVD dhe disqe Blu-ray mund të përdoren për të krijuar një artikull koleksionist për fansat e një artisti ose marke të caktuar. Blu-ray ofron siguri të pashembullt të të dhënave në krahasim me disqet e ngurtë dhe ruajtjen e resë kompjuterike pasi nuk mund të hakohet ose të aksesohet nga distanca, duke siguruar që të dhënat tuaja të mbeten të sigurta dhe të sigurta. Blu-ray ofron akses më të madh në krahasim me ruajtjen e resë kompjuterike, e cila kërkon një lidhje interneti për të hyrë në të dhënat tuaja. Me Blu-ray, ju mund të përdorni të dhënat tuaja jashtë linje, në çdo kohë, kudo, pa u shqetësuar për lidhjen me internetin ose çështjet e sigurisë.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet e punës sonë
Mendimi i një zjarrfikësi nga rrethi Burgenland

Pamja e një zjarrfikësi nga rrethi ... »
I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - Letra e një banori - Zëri i ... »
SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospektiva Vështrime Vështrime Konferenca për shtyp Pjesa 1

Pjesa 1 SSC Saalesportclub Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime Vështrime ... »
Mjeku i lartë në mjekësinë akute - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Mjek i lartë në mjekësinë akute - Letra e një banori - Zëri i ... »
Operatori i akullores - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Operatori i akullores - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »
Kryetari i bashkisë së Lützen dhe administratori i qarkut Götz Urlich nënshkruajnë marrëveshjen për zgjerimin e Muzeut Lützen për varrin masiv dhe memorialin e Gustav Adolf - fokus në financimin dhe kontributin personal. Intervistë me Katja Rosenbaum.

Intervistë me Katja Rosenbaum: Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i ... »
Për fëmijët - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Për fëmijët - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve të ... »
Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - mendimi i një banori ... »
Në shkollë - një mendim - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Në shkollë – Parashtrimi me mendime për situatën në ... »
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Pamja e një banori në lagjen Burgenland

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Letra nga një banor - ... »
Dukshmëria e vjeshtës në një biçikletë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels rekomandon dritat e duhura të biçikletës

Të sigurt në lëvizje në errësirë: Uwe Pösniger nga ... »
Duatloni i 19-të i Zeitz për fëmijë zhvillohet në Altmarkt në Zeitz, i organizuar nga policia e trafikut Zeitz dhe departamenti i çiklizmit SG Chemie Zeitz. Kryetari i Bashkisë, Christian Thieme dhe Carola Höfer do të jenë të pranishëm dhe një reportazh televiziv do të mbulojë ngjarjen.

Duatloni i 19-të për fëmijë, në të cilin ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në vende të tjera
қазақ   kazakh   kazajo
english   anglais   béarla
dansk   danish   danimarkalı
فارسی فارسی   persian farsia   fars fars
中国人   chinese   ķīniešu
basa jawa   javanese   javanesiska
latviski   latvian   latvisk
polski   polish   полски
svenska   swedish   svedese
eesti keel   estonian   estonština
한국인   korean   Корейский
українська   ukrainian   ukrajinski
Ελληνικά   greek   грэцкі
עִברִית   hebrew   hebräisch
ქართული   georgian   грузијски
deutsch   german   nemški
türk   turkish   türk
română   romanian   rumın
magyar   hungarian   ungaresch
español   spanish   իսպաներեն
norsk   norwegian   нарвежская
հայերեն   armenian   Јерменски
suomalainen   finnish   finski
عربي   arabic   tiếng Ả rập
shqiptare   albanian   bahasa albania
suid afrikaans   south african   afraic theas
bahasa indonesia   indonesian   indonéština
বাংলা   bengali   bengali
nederlands   dutch   hollandi keel
hrvatski   croatian   ხორვატული
čeština   czech   czech
Русский   russian   rus
tiếng việt   vietnamese   ვიეტნამური
беларускі   belarusian   ベラルーシ語
Српски   serbian   srbština
gaeilge   irish   irish
azərbaycan   azerbaijani   әзірбайжан
português   portuguese   portugisiska
italiano   italian   इतालवी
bosanski   bosnian   bosnisk
Монгол   mongolian   mongolisht
bugarski   bulgarian   불가리아 사람
македонски   macedonian   macedónio
français   french   frëngjisht
slovenščina   slovenian   スロベニア語
lietuvių   lithuanian   litvanyaca
हिन्दी   hindi   هندي
lëtzebuergesch   luxembourgish   luksemburški
íslenskur   icelandic   islandzki
日本   japanese   일본어
malti   maltese   مالتی
slovenský   slovak   slovakk
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga anëtarët e shumtë të rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Një tjetër anëtar dhe partner është STUTTGART VIDEOPRODUKTION .

Revisioun vun der Säit gemaach vun Sofia An - 2023.03.23 - 08:56:27