evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Talk Show Video Production Prodhimi i raporteve video Prodhimi i video intervistave


Mirë se vini Gama e shërbimeve Çmimet Nga referencat tona Na kontaktoni

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit - dua të them lirinë. Kërkimi...


Video kontribut/raport për ngjarjen -30 vjet nga rënia e murit - liria dua të them. Në kërkim të gjurmëve - identiteti dhe ndryshimi - në Naumburg të Shoqatës Gjermane për Konstelacione Sistemik. Në video intervistë janë Kerstin Wille MA (Vereinigte Domstifter, Katedralja Naumburg), Madlen Tamm (mbikëqyrëse dhe organizatore e konferencës), Christine Ziepert (mbikëqyrëse dhe organizatore e konferencës), Dr. Irene Misselwitz (Për të ëndërruar dhe zgjuar - atëherë dhe tani), Valeska Riedel (Miramis - Instituti për Teori dhe Praktikë Sistemike), Beate Jaquet (mbikëqyrëse dhe organizatore e konferencës), Christopher Bodirsky (konsulent sistemik, trajner dhe psikoterapist), Rica Rechberg (psikoterapi dhe stërvitje sistemike), Mechthild Reinhard (terapist dhe mbikëqyrës sistematik i familjes), Dr. Stephan Marks (shkencëtar social, mbikëqyrës dhe autor jofiction), Ansgar Röhrbein (trajneri, mbikëqyrës dhe konsulent menaxhimi), Dr. mjekësor Albrecht Mahr (populizmi dhe rënia e murit - shpërbërja e një lidhjeje të pashëndetshme).


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Përfitoni sa më shumë nga pak para pa sakrifikuar të drejtën?

Zakonisht ju duhet të jepni përparësi sepse këto opsione janë reciprokisht ekskluzive. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë modele moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca me animin e motorit të programueshëm, gjë që redukton fuqinë punëtore dhe kostot.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimi i një qytetari nga rrethi ...»
Duhen shumë të vdekur! – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

Duhen shumë të vdekur! - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve ... »
Agjenti imobiliar - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Agjenti imobiliar - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »
Aktori Michael Mendl në Zeitz - Mendl Festival - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Festivali Mendl - Një homazh për muzikën dhe ... »
Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i bashkisë)

Matthias Voss dhe Uwe Kraneis (Kryetari i Shoqatës Droyßiger-Zeitzer Forst) në ...»
Në shtëpinë e të moshuarve - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Në shtëpinë e të moshuarve - zëri i qytetarëve të rrethit ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
română - romanian - rumänska
slovenský - slovak - slovak
slovenščina - slovenian - sloveno
español - spanish - spainnis
한국인 - korean - կորեերեն
ქართული - georgian - 조르지아 주 사람
shqiptare - albanian - albanialainen
türk - turkish - turski
עִברִית - hebrew - եբրայերեն
basa jawa - javanese - javanesisk
македонски - macedonian - macedonian
বাংলা - bengali - bengaleză
فارسی فارسی - persian farsia - farsia persa
svenska - swedish - sueco
hrvatski - croatian - xorvat
français - french - franska
bahasa indonesia - indonesian - indonēziešu
հայերեն - armenian - armene
polski - polish - polyak
português - portuguese - ポルトガル語
gaeilge - irish - İrlandalı
suid afrikaans - south african - južni afričan
中国人 - chinese - Çince
Ελληνικά - greek - grieķu valoda
azərbaycan - azerbaijani - azerbaigiano
қазақ - kazakh - kazakstan
bugarski - bulgarian - búlgarska
magyar - hungarian - հունգարերեն
suomalainen - finnish - finlandais
dansk - danish - 丹麦语
deutsch - german - גֶרמָנִיָת
čeština - czech - češki
bosanski - bosnian - ბოსნიელი
malti - maltese - malteški
íslenskur - icelandic - исландски
eesti keel - estonian - естонски
日本 - japanese - japoneze
Монгол - mongolian - 몽고 어
lietuvių - lithuanian - leedu
українська - ukrainian - ukrainisch
हिन्दी - hindi - hind
عربي - arabic - araabia keel
Русский - russian - venäjän kieli
беларускі - belarusian - beloruski
nederlands - dutch - ჰოლანდიური
tiếng việt - vietnamese - vietnam
Српски - serbian - सर्बियाई
norsk - norwegian - nórsky
italiano - italian - italienska
latviski - latvian - λετονική
english - anglais - język angielski
lëtzebuergesch - luxembourgish - luxembourgsk
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rrjetit evropian të prodhuesve të pavarur të videove. Një prodhues i tillë video është gjithashtu Naumburg Video- und Multimedia-Produktion .

Tato stránka byla aktualizována uživatelem An Jahan - 2023.03.23 - 07:57:08