evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i video teatrit Specialist i videove promovuese prodhim video


Mirë se vini Gama jonë e ofertave Çmimet Projektet e përfunduara Kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Lauterbach në një shëtitje të së hënës - mendimet e një...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Gjithçka në fakt është thënë për këtë fantazmë. Në Pfizer, të dhënat për miratimin e vaksinimit përmbanin gjithçka që fshihej, mohohej dhe që tashmë dihet. Një situatë e ngjashme ishte edhe në Gjermani. Dinjiteti i njeriut është i pacenueshëm. Respektimi dhe mbrojtja e tyre është detyrim i të gjithë pushtetit shtetëror.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
për publikim në TV, Web, BluRay, DVDVetëm një buxhet i vogël, por ende standarde të larta?

Këto dy gjëra zakonisht janë të papajtueshme. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Kamerat që ne përdorim kanë sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç dhe janë të të njëjtit lloj si gjenerata e fundit. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke minimizuar nevojën për personel dhe duke reduktuar kostot.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
"Leximi dhe dëgjimi" në Bibliotekën e Qytetit Naumburg: Intervistë me Sabine Matzner dhe Friderike Harder.

Lexoni dhe dëgjoni së bashku: Biblioteka e qytetit të Naumburgut organizon ... »
Idetë utopike në Zeitz - raport televiziv për natën e 4-të të Pecha Kucha me Kathrin Weber dhe Philipp Baumgarten.

Nata e Pecha Kucha në Zeitz - raport televiziv me kryebashkiakun Kathrin Weber dhe Philipp ... »
Shkollat ​​falas në fokus: Doreen Hoffmann në një intervistë rreth metodave të provuara dhe qasjeve të reja në kohë pasigurie.

Shtigjet pedagogjike nëpër kohë të stuhishme: Doreen Hoffmann mbi ... »
Pritja e Vitit të Ri të AOK Saxony-Anhalt: Një fillim i suksesshëm i vitit të ri në qendrën e klientëve në Halle

Raportim televiziv: Pritja e Vitit të Ri të AOK Saksoni-Anhalt në ... »
Magjistare misterioze e Schkortleben: Reese & Ërnst zbulojnë fatin tragjik!

Historia e frikshme e shtrigave: Reese & Ërnst hedhin dritë mbi fundin tragjik ... »
I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - një banor i rrethit Burgenland

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - perceptimi i një banori të ... »
Histori misterioze: Përmbytja në 1342 - zbulojnë Reese & Ërnst! - Histori Atdheu Histori Atdheu

Histori e patreguar: Reese & Ërnst eksplorojnë katastrofën klimatike të ... »
"Ngjarja e vrapimit të klasit të lartë": Raport mbi vrapimin e 7-të të Himmelswege në Arche Nebra me mendime ekspertësh nga Waldemar Cierpinski dhe André Cierpinski.

"Ethet e vrapuara në Saksoni-Anhalt": raporti televiziv mbi ecurinë e ... »
Alarmuese: vrasësi në liri! E veja e mbytur dhe e grabitur mizorisht!

Tronditëse: vrasësi i lirë! E veja e mbytur dhe grabitur ... »
Po shkoj për shëtitje - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Unë jam duke shkuar për një shëtitje - mendimi i një banori të ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Rreth botës
deutsch | german | גֶרמָנִיָת
slovenščina | slovenian | slóivéinis
Ελληνικά | greek | görög
한국인 | korean | coreano
azərbaycan | azerbaijani | azerbaijani
ქართული | georgian | georgesch
magyar | hungarian | hongaars
malti | maltese | malteški
suid afrikaans | south african | სამხრეთ აფრიკელი
íslenskur | icelandic | islandia
македонски | macedonian | makedoonlane
bugarski | bulgarian | ბულგარული
slovenský | slovak | basa slovak
hrvatski | croatian | kroaties
svenska | swedish | orang swedia
bosanski | bosnian | bosnies
हिन्दी | hindi | হিন্দি
հայերեն | armenian | আর্মেনিয়ান
português | portuguese | portugis
čeština | czech | التشيكية
suomalainen | finnish | finnisch
eesti keel | estonian | eastóinis
français | french | французскі
عربي | arabic | არაბული
basa jawa | javanese | jawa
中国人 | chinese | صينى
Српски | serbian | serbisch
Монгол | mongolian | mongolialainen
nederlands | dutch | ollainnis
қазақ | kazakh | kazak
italiano | italian | итальян
shqiptare | albanian | albanialainen
norsk | norwegian | норвешки
lëtzebuergesch | luxembourgish | luksemburški
română | romanian | rumania
gaeilge | irish | irish
tiếng việt | vietnamese | vietnamesisk
dansk | danish | दानिश
polski | polish | polish
українська | ukrainian | ucranio
বাংলা | bengali | бенгал
türk | turkish | թուրքական
lietuvių | lithuanian | lituano
bahasa indonesia | indonesian | индонезийский
english | anglais | engleză
فارسی فارسی | persian farsia | perzijska farzija
español | spanish | स्पैनिश
беларускі | belarusian | Λευκορωσική
Русский | russian | ruski
日本 | japanese | seapánach
latviski | latvian | letton
עִברִית | hebrew | heebrea keel


გვერდის განახლება დამზადებულია Fred Shehu - 2024.04.24 - 09:36:04