evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion raportet video Regjistrimi i video teatrit Prodhimi i videos me shumë kamera


Faqja e pare Gama jonë e ofertave Pasqyrë e kostos Pasqyrë e projektit Personi kontaktues

Nga referencat tona

Në Burgwerben, Wade Fernandez dha një performancë...


Menominee Wisconsin, Burgenlandkreis, arkiv, , Burgwerben, Wade Fernandez, Fitues i Çmimit Indian Summer Music


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDBuxheti i vogël, sfidë e madhe: A i mbani standardet tuaja të larta?

Këto dy gjëra zakonisht nuk janë të mundshme në të njëjtën kohë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Përdoret gjenerata jonë e fundit e kamerave moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit arrihet edhe në kushte të pafavorshme ndriçimi. Kamerat mund të përdoren nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit, gjë që redukton shpenzimet dhe kostot e personelit.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për televizion dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Pse njerëzit po dalin në rrugë? - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Pse njerëzit po dalin në rrugë? - Një banor i rrethit ... »
Video incizim i shfaqjes -Nora oder ein Puppenheim- në Teatrin Naumburg

Teatri Naumburg, shfaqje -Nora ose shtëpi kukulle- video ... »
Abuzimi narcisist - Intervistë me një qytetar nga rrethi Burgenland

Abuzimi narcisist - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »
Për fëmijët - letra e një banori - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Për fëmijët - zëri i qytetarëve të distriktit ... »
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimi i një banori në rrethin Burgenland

Duartrokitje për personat që mbajnë maska ​​- Letra e një banori - ... »
U hodha nga pista - Mendimi i një banori - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

U hodha nga pista - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »
A i kuptojmë vërtet fëmijët tanë? Një bisedë me psikologun e fëmijëve Dr. mjekësor Karina Hinzmann nga klinika Asklepios në Weissenfels

Psikologjia e Fëmijëve - Si mund t'i ndihmojnë prindërit ... »
Konferenca për shtyp SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospektiva Vështrime Parashikime Pjesa 1

Konferenca për shtyp e SSC Saale-Sport-Club Weissenfels rishikon pikëpamjet e ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion edhe në gjuhë të tjera
lietuvių   lithuanian   লিথুয়ানিয়ান
македонски   macedonian   makedonia
Русский   russian   ruský
norsk   norwegian   norveġiż
türk   turkish   török
Српски   serbian   serb
Ελληνικά   greek   görög
қазақ   kazakh   kazachų
فارسی فارسی   persian farsia   persisch farsie
suomalainen   finnish   фінская
azərbaycan   azerbaijani   азербејџански
latviski   latvian   لاتفيا
dansk   danish   датська
italiano   italian   итальян
বাংলা   bengali   bengalesch
polski   polish   pools
português   portuguese   португал
عربي   arabic   αραβικός
slovenščina   slovenian   sloven
日本   japanese   japönsku
magyar   hungarian   hongaars
bosanski   bosnian   বসনিয়ান
हिन्दी   hindi   ჰინდი
eesti keel   estonian   ესტონური
română   romanian   루마니아 사람
english   anglais   engleski
中国人   chinese   صينى
shqiptare   albanian   албанец
Монгол   mongolian   mongolian
lëtzebuergesch   luxembourgish   ルクセンブルク語
한국인   korean   korejiešu
slovenský   slovak   slowaaks
ქართული   georgian   georgisch
íslenskur   icelandic   iżlandiż
deutsch   german   Ġermaniż
hrvatski   croatian   króatíska
čeština   czech   чешки
svenska   swedish   ruotsin kieli
nederlands   dutch   nizozemščina
français   french   французька
tiếng việt   vietnamese   vietnamien
հայերեն   armenian   örmény
gaeilge   irish   irlandczyk
bugarski   bulgarian   bugarski
українська   ukrainian   người ukraina
беларускі   belarusian   belarusça
suid afrikaans   south african   južnoafrikanac
bahasa indonesia   indonesian   індонезійська
malti   maltese   malteză
עִברִית   hebrew   иврит
español   spanish   hiszpański
basa jawa   javanese   yava dili
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rëndësishëm i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është Erfurt Video-, TV-, Medien-Produktion .

Revisioun vun der Säit gemaach vun An Su - 2023.03.26 - 20:37:29