evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion redaktimi i videos raportet video Talk Show Video Production


Mirë se vini Shërbimet Çmimet Projektet e përfunduara Personi kontaktues

Rezultatet e punës sonë

Për fëmijët - Një letër nga një qytetar i rrethit...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »


Është e vështirë të ruash ekuilibrin e brendshëm gjatë kësaj kohe. Por unë gjithashtu mendoj se ju duhet të tregoni fytyrën tuaj. Unë jam i papërgjegjshëm për atë që lejojmë t'u bëhet fëmijëve tanë. YouTube fshiu / hodhi në skenë videon e plotë. Ju mund ta gjeni lidhjen për videon e pacensuruar në përshkrimin e videos në YouTube.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDNuk e humbet pretendimin e lartë pavarësisht burimeve të ulëta financiare?

Normalisht nuk mund të zgjidhni midis të dyja opsioneve. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Zgjedhja jonë janë kamerat më të fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë optimale të imazhit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit mundëson kontrollimin e kamerave nga distanca dhe kështu kontribuon në kursimin e kostove duke minimizuar kostot e personelit.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne përdorim kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video
"Manastiri dhe Pallati Perandorak në Memleben: Raport televiziv mbi vendet historike me manastirin, rrënojat e kishës së manastirit dhe kriptin"

"Një udhëtim nëpër Memleben: reportazh televiziv për manastirin dhe ... »
Zhvillimi i një plani së bashku - Një banor i rrethit Burgenland

Zhvillimi i një plani së bashku - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
Imagjinoni që nuk ka më para! - Intervistë dhe lexim me Saruj / Bilbo Calvez - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Imagjinoni që nuk ka më para! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Administrimi në shtëpinë e të moshuarve - Një banor i Burgenlandkreis

Administrata në shtëpinë e të moshuarve - zëri i qytetarëve të ... »
Një reportazh për xhirimet e filmit artistik me titull Vajza me duar të arta me aktoren Corinna Harfouch në Zeitz.

Video kontribut në xhirimin e një filmi artistik me Corinna Harfouch në ... »
Autori Andreas Friedrich lexon nga libri i tij -Violinentraum-

Andreas Friedrich - Ëndrra violine - Lexim në Bibliotekën e qytetit ... »
Në bisedë me kryetarin e ri të bashkisë së qytetit Weissenfels, Martin Papke - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Demo dhe diskutim me Martin Papke (kryetar i qytetit të Weissenfels) - Zëri i ...»
Abuzimi Narcissistic - Zëri i Qytetarëve të Burgenlandkreis

Abuzimi narcisist - Një banor i ...»
Mjek i lartë në mjekësinë akute - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Mjek i lartë në mjekësinë akute - Letra e një banori - Zëri ... »
Intervistë për trajtimin e zyrës së mirëqenies sociale, agjencisë sociale, gjykatave sociale, gjykatave administrative, shkollave dhe autoriteteve

Asnjë person përgjegjës nuk do të marrë ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion edhe në gjuhë të tjera
українська ¦ ukrainian ¦ ukrainien
gaeilge ¦ irish ¦ irsk
ქართული ¦ georgian ¦ georgisk
magyar ¦ hungarian ¦ ungari
中国人 ¦ chinese ¦ kineze
svenska ¦ swedish ¦ スウェーデンの
slovenščina ¦ slovenian ¦ slóvenska
français ¦ french ¦ ranskan kieli
Русский ¦ russian ¦ tiếng nga
беларускі ¦ belarusian ¦ belarussu
suomalainen ¦ finnish ¦ finlandese
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ լյուքսեմբուրգերեն
norsk ¦ norwegian ¦ norra keel
italiano ¦ italian ¦ إيطالي
malti ¦ maltese ¦ maltais
čeština ¦ czech ¦ tschechisch
slovenský ¦ slovak ¦ 슬로바키아 사람
bugarski ¦ bulgarian ¦ bolqar
latviski ¦ latvian ¦ lettisch
eesti keel ¦ estonian ¦ igauņu
bosanski ¦ bosnian ¦ בוסנית
lietuvių ¦ lithuanian ¦ litauisk
বাংলা ¦ bengali ¦ bengali
Српски ¦ serbian ¦ serbų
hrvatski ¦ croatian ¦ chorvatský
Монгол ¦ mongolian ¦ tiếng mông cổ
suid afrikaans ¦ south african ¦ südafrikanesch
shqiptare ¦ albanian ¦ bahasa albania
dansk ¦ danish ¦ danščina
español ¦ spanish ¦ spansk
македонски ¦ macedonian ¦ makedonsk
עִברִית ¦ hebrew ¦ عبری
română ¦ romanian ¦ روماني
deutsch ¦ german ¦ nemecký
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ azerbeidzjaans
basa jawa ¦ javanese ¦ jávsky
հայերեն ¦ armenian ¦ ermeni
english ¦ anglais ¦ engelsk
한국인 ¦ korean ¦ الكورية
عربي ¦ arabic ¦ αραβικός
nederlands ¦ dutch ¦ holandský
қазақ ¦ kazakh ¦ kazakstan
íslenskur ¦ icelandic ¦ ісландская
türk ¦ turkish ¦ 터키어
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ persiska farsia
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ indonézsky
日本 ¦ japanese ¦ japonca
português ¦ portuguese ¦ portugál
हिन्दी ¦ hindi ¦ hindi
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ ვიეტნამური
Ελληνικά ¦ greek ¦ греческий
polski ¦ polish ¦ pollakk
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit evropian të shumë prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu Zeitz Videoproduktion .

Revision of this page by Joanna Liang - 2023.03.26 - 20:23:25