evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video muzikore Ligjërata video incizim krijues i filmave


Mirë se vini Shërbimet Kërkesë për kuotim Nga referencat tona Kontaktoni

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video

Arbitri Kerstin Weber mbi rëndësinë e lojës së ndershme dhe...


të rinj, Kampionati Gjerman i Ecjes Rrugore, të gjitha grupmoshat, turne i futbollit në rrugë, turne i basketbollit në rrugë, Gara e 18-të e Stafetave të Shkollës , grupmosha U14, Duathlon i 13-të i Kopshtit të Fëmijëve, Heike Börner (Organizator Naumburg Sports Days), Kampionati Shtetëror i Vrapimit në Rrugë, intervistë, 49-të Ndërkombëtare e Ecjes Rrugore, Kerstin Weber (arbitri i Ditëve Sportive Naumburg) , Vrapimi i 28-të TWN City, Raporti televiziv, meshkuj, femra, Ditët Sportive Naumburg 2018


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
... për t'i publikuar në TV, ueb, në disk Blu-Ray, DVD.Një kërkesë e lartë, por vetëm një buxhet i vogël?

Zakonisht njëra nuk mund të pajtohet me tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit arrihet edhe në kushte të pafavorshme ndriçimi. Kamerat mund të përdoren nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit, gjë që redukton shpenzimet dhe kostot e personelit.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Një vrasës? - Mendimet e një punonjësi në sektorin e kujdesit - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Një vrasës? - Mendimi i një punonjësi në shërbimin infermieror ... »
Përfaqësuesi i shitjeve - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Përfaqësuesi i shitjeve - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve ... »
Momentet e jetës në ekuilibër: 10 leksione nga nata Pecha Kucha

Rezistenca përmes momenteve të kthimit: Përvoja nga Manastiri i Posa ... »
Teatri Naumburg shfaqi "Tom Sojer dhe Hukleberri Fin" në auditorin e shkollës Salztor me fëmijë nga projekti i edukimit teatror. Një raport televiziv raporton për performancën e suksesshme dhe tregon pamje mbresëlënëse nga skena. Në një intervistë, regjisorja dhe skenografja Katja Preuss tregon se si lindi produksioni dhe puna me aktorët e rinj.

Një raport televiziv raporton për shfaqjen e suksesshme të "Tom Soyer dhe ... »
"Jubile në Naumburg: SG Friesen feston 35 vjetorin e shkollës së arteve marciale me demonstrata mbresëlënëse" - raport televiziv me intervista me Gerold Käßler dhe Peter Bittner.

"35 vjet SG Friesen: Shkolla e arteve marciale në Naumburg mbështetet në Jiyu ... »
Dorëzimi i një arkëtari nga distrikti Burgenland

Arkëtari në supermarket - një opinion - zëri i qytetarëve të ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
македонски ‐ macedonian ‐ makedonia
Српски ‐ serbian ‐ сербская
suid afrikaans ‐ south african ‐ sydafrikanska
eesti keel ‐ estonian ‐ virolainen
magyar ‐ hungarian ‐ macarca
gaeilge ‐ irish ‐ iers
Ελληνικά ‐ greek ‐ grčki
türk ‐ turkish ‐ турски
svenska ‐ swedish ‐ швед
basa jawa ‐ javanese ‐ cava
فارسی فارسی ‐ persian farsia ‐ ফারসি ফারসি
norsk ‐ norwegian ‐ norský
հայերեն ‐ armenian ‐ أرميني
nederlands ‐ dutch ‐ ჰოლანდიური
čeština ‐ czech ‐ tsjechisch
tiếng việt ‐ vietnamese ‐ vietnam
한국인 ‐ korean ‐ koreansk
中国人 ‐ chinese ‐ kínai
latviski ‐ latvian ‐ Латышскі
bosanski ‐ bosnian ‐ bosniska
Монгол ‐ mongolian ‐ mongolesch
suomalainen ‐ finnish ‐ finn
ქართული ‐ georgian ‐ грузинский
Русский ‐ russian ‐ рускі
español ‐ spanish ‐ испанский
हिन्दी ‐ hindi ‐ hiondúis
عربي ‐ arabic ‐ arabíska
português ‐ portuguese ‐ portekizce
қазақ ‐ kazakh ‐ kazakstan
deutsch ‐ german ‐ almanca
беларускі ‐ belarusian ‐ բելառուս
українська ‐ ukrainian ‐ ukrajinski
lietuvių ‐ lithuanian ‐ lietuviešu
italiano ‐ italian ‐ italia
bugarski ‐ bulgarian ‐ болгар
日本 ‐ japanese ‐ japanski
íslenskur ‐ icelandic ‐ исландски
dansk ‐ danish ‐ דַנִי
bahasa indonesia ‐ indonesian ‐ indonesio
עִברִית ‐ hebrew ‐ hebreiska
shqiptare ‐ albanian ‐ albanesch
slovenščina ‐ slovenian ‐ slovène
polski ‐ polish ‐ polonês
english ‐ anglais ‐ енглески језик
română ‐ romanian ‐ rumunský
azərbaycan ‐ azerbaijani ‐ azerbaijan
hrvatski ‐ croatian ‐ хорватский
malti ‐ maltese ‐ máltai
lëtzebuergesch ‐ luxembourgish ‐ ルクセンブルク語
français ‐ french ‐ 法语
বাংলা ‐ bengali ‐ bengali
slovenský ‐ slovak ‐ slovakisk


Revisión de la página hecha por Alfredo Ly - 2024.05.29 - 14:39:46