evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Ligjërata video incizim Produksion video teatrale projektuesi i lëvizjes


Faqja kryesore Gama jonë e ofertave Pasqyrë e kostos Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.

3200 nevojtarë dhe të varfër, Matthias Voss në bisedë me Mathias...


Një intervistë tjetër nga seriali Matthias Voss në bisedë. Temat e diskutuara përfshinin rritjen e varfërisë në rajon dhe themelimin e shoqatës Naumburger Tafel eV. Gjithashtu në Weissenfels, Lützen dhe Lauche kishte ose ka degë të Naumburger Tafel. Biseda u zhvillua në Naumburg Tafelstube.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
për publikim në ueb, TV, BluRay, DVDKërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Zakonisht ju duhet të bëni një zgjedhje pasi këto opsione janë reciprokisht ekskluzive. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Si rezultat, cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kontrollueshmëria në distancë e arritur në këtë mënyrë minimizon shpenzimet e personelit dhe ul kostot për ju si klient.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
Fuqia e natyrës: Nata e Pecha Kucha në Manastirin Posa Zeitz në fokusin e momenteve të bakshishit

Shpalosja e momenteve mbresëlënëse: Pikat kryesore të Natës ... »
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Letra nga një banor ... »
Raport televiziv mbi restaurimin e gjerë të dritareve me njolla në Katedralen e Naumburgut, me intervista nga Dr. Holger Kunde (Dhuruesit e Bashkuar të Katedrales së Merseburgut dhe Naumburgut dhe Manastirit kolegjial ​​të Zeitz), Sarah Jarron (Menaxheri kryesor i punëtorisë së restaurimit të MA York ACR ICON) dhe Ivo Rauch (Menaxheri i Projektit).

Raport televiziv mbi restaurimin e gjerë të dritareve historike me njolla në ... »
Raport televiziv mbi rëndësinë e punës së menaxherëve të shërbimit infermieror duke përdorur shembullin e Monika Kaeding në klinikën Burgenlandkreis në Zeitz.

Raport televiziv për punën e Monika Kaeding si ish-shefe e infermierisë ... »
Lumturia e trefishtë e Salzburgut - histori lokale me Reese & Ërnst - mami nën stres, të mërguarit përjetojnë zgjerimin e familjes.

Binjakët e Salzburgut trefishohen - Reese & Ërnst në një histori ... »
Thesaret e fshehura të Weißenfels: Reese & Ërnst zbulojnë misteret e urës Pfennig

Tregime emocionuese lokale: Reese & Ërnst zbulojnë sekretet e urave ... »
Për një udhëtim të sigurt në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels këshillon për ndriçimin më të mirë të biçikletave

Të sigurt në lëvizje në errësirë: Uwe Pösniger nga ... »
Raport televiziv për kampin e 3-të të të rinjve të AOK-ut në Weißenfels në MBC (Mitteldeutscher Basketballclub) me fokus në rolin e teknologjisë në kamp, ​​intervista me ekspertë të teknologjisë dhe trajnerë të MBC-së dhe njohuri mbi zhvillimet më të fundit në fushën e sportit.

Raport televiziv mbi kampin e tretë të të rinjve të AOK-ut në ... »
Distrikti i Burgenlandit është krenar për vendin e tij të Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s: Reiner Haseloff dhe Götz Ulrich duke paraqitur certifikatën për Katedralen e Naumburgut.

intervistë me dr Holger Kunde: Rëndësia e Katedrales së Naumburgut si ... »
Intervistë me Thomas Reichert, President i Shoqatës së Futbollit të Distriktit Burgenland, në lidhje me çmimet e dhëna për ekipet e të rinjve në Superkupën e meshkujve dhe ndeshjen midis SV Burgwerben dhe SV Wacker 1919 Wengelsdorf.

Ekipet e të rinjve në qendër të vëmendjes në ... »
Historia dramatike e dashurisë: Vrasja dhe djalli në Kayna - historitë lokale zbulojnë fundin fatal të një dashnori.

Tregime në shtëpi të dashurisë, vrasjes dhe djallit në Kayna - ... »
Gjuetia fatale e shtrigave: Reese & Ërnst eksplorojnë historinë tragjike të një mamie.

Kapitulli i errët i Schkortleben: Reese & Ërnst zbulojnë fatin e një mamie ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhën tuaj
Русский ¦ russian ¦ ruso
ქართული ¦ georgian ¦ bahasa georgia
svenska ¦ swedish ¦ swedish
latviski ¦ latvian ¦ letonca
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ Азербайджанский
বাংলা ¦ bengali ¦ benqal dili
čeština ¦ czech ¦ cseh
عربي ¦ arabic ¦ арапски
slovenščina ¦ slovenian ¦ slowenesch
magyar ¦ hungarian ¦ hungarian
dansk ¦ danish ¦ δανικός
українська ¦ ukrainian ¦ ukrainlane
беларускі ¦ belarusian ¦ белоруски
қазақ ¦ kazakh ¦ kasakska
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ 印度尼西亚
eesti keel ¦ estonian ¦ אסטונית
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ Парсы Фарсиясы
Монгол ¦ mongolian ¦ mongolski
gaeilge ¦ irish ¦ airių
hrvatski ¦ croatian ¦ kroasia
malti ¦ maltese ¦ cây nho
shqiptare ¦ albanian ¦ albanac
македонски ¦ macedonian ¦ მაკედონელი
հայերեն ¦ armenian ¦ אַרְמֶנִי
english ¦ anglais ¦ anglų
Ελληνικά ¦ greek ¦ grški
deutsch ¦ german ¦ գերմաներեն
한국인 ¦ korean ¦ korea
suomalainen ¦ finnish ¦ finska
română ¦ romanian ¦ রোমানিয়ান
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ tiếng luxembourg
norsk ¦ norwegian ¦ norwegia
Српски ¦ serbian ¦ セルビア語
polski ¦ polish ¦ polnisch
bosanski ¦ bosnian ¦ boisnis
bugarski ¦ bulgarian ¦ bulgaars
türk ¦ turkish ¦ түрік
português ¦ portuguese ¦ portugalčina
हिन्दी ¦ hindi ¦ hiondúis
lietuvių ¦ lithuanian ¦ litvanski
basa jawa ¦ javanese ¦ javanisch
日本 ¦ japanese ¦ Японскі
íslenskur ¦ icelandic ¦ islandsk
中国人 ¦ chinese ¦ kinesisk
nederlands ¦ dutch ¦ holandeze
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ vietnamien
עִברִית ¦ hebrew ¦ eabhrais
español ¦ spanish ¦ স্পেনীয়
suid afrikaans ¦ south african ¦ dél-afrikai
slovenský ¦ slovak ¦ স্লোভাক
français ¦ french ¦ francés
italiano ¦ italian ¦ ইতালীয়


Թարմացնել Hongyan Bell - 2024.04.24 - 09:58:06