evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion producent video Regjistrimi i video teatrit drejtor kreativ


Mirë se vini Shërbimet Çmimet Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos

You Are My Sunshine nga Tommy (Video...


Kjo është një punë tjetër pak më e vjetër. Kënga e artistit Tommy Fresh është Ti je dielli im. Xhirimi i videos u organizua në një njoftim të shkurtër. Fatkeqësisht, në atë kohë nuk kishte 4K/UHD.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Realizoni projekte kërkuese me burime të kufizuara?

Si rregull, është e pamundur të realizohen të dyja në të njëjtën kohë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera aktuale me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet edhe në kushte sfiduese ndriçimi. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorizuara lejon kontrollin në distancë të kamerës dhe redukton fuqinë punëtore, duke rezultuar në kursime të kostos.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Ne përdorim kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Nata e 4-të Pecha Kucha në bashkinë e Zeitz, tema: utopi, organizator: Manastiri Posa, hapësirë ​​e hapur

Video incizim i natës së 4-të Pecha Kucha në bashkinë e Zeitz, ... »
Orë e frikshme me Reese & Ërnst: Ndryshimi i Rössuln - Një histori shtëpie që ju bie nën lëkurë!

Reese & Ërnst prezantojnë: Ndryshimi i Rössuln - Një histori e ... »
Eksitim i pastër: HC Burgenland kundër SV 04 Plauen Oberlosa në ligën e lartë të distriktit Burgenland - regjistruar plotësisht në 4K/UHD.

Vëmendje e tifozëve të hendbollit: HC Burgenland kundër SV 04 Plauen Oberlosa ... »
Uragani Friederike: Si brigada e zjarrit Weißenfels lufton dëmet e stuhisë në rrethin Burgenland - një intervistë me shefin lokal të zjarrfikësve Steve Homberg

Stuhia e ulët Friederike: Një gjurmë shkatërrimi - raport televiziv ... »
Një raport i shkurtër televiziv tregon Edwina Teichert, Felicitas Jordan dhe Cornelia König duke u prezantuar me distinktivin e nderit për punën e tyre të jashtëzakonshme në Goethegymnasium gjatë pritjes së Vitit të Ri nga Kryetari i Bashkisë së Weißenfels, Robby Risch. Në një intervistë, Lord Mayor jep informacion për rëndësinë e çmimit për qytetin.

Një raport televiziv paraqet Edwina Teichert, Felicitas Jordan dhe Cornelia ... »
Magjepsja e teatrit të kukullave: Teatri i Naumburgut feston artin e kukullave në "Holzköppe und Strippengler".

Teatri i këndshëm Erfurt si i ftuar: kukulltari Ronald Mernitz frymëzon ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkombëtare
қазақ ▪ kazakh ▪ казахська
svenska ▪ swedish ▪ swedia
slovenský ▪ slovak ▪ slowaaks
français ▪ french ▪ francuski
deutsch ▪ german ▪ გერმანული
عربي ▪ arabic ▪ arabisk
magyar ▪ hungarian ▪ ungarisch
eesti keel ▪ estonian ▪ Эстони
беларускі ▪ belarusian ▪ wäissrussesch
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ ইন্দোনেশিয়ান
Монгол ▪ mongolian ▪ монгольська
Српски ▪ serbian ▪ Серб
shqiptare ▪ albanian ▪ албан
íslenskur ▪ icelandic ▪ isländska
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ Люксембургскі
বাংলা ▪ bengali ▪ bengaliska
Русский ▪ russian ▪ 俄语
македонски ▪ macedonian ▪ makedonski
հայերեն ▪ armenian ▪ armenia
suomalainen ▪ finnish ▪ فنلاندی
lietuvių ▪ lithuanian ▪ litauisch
español ▪ spanish ▪ اسپانیایی
gaeilge ▪ irish ▪ irlandez
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vietnamez
polski ▪ polish ▪ lustrui
nederlands ▪ dutch ▪ галандскі
bugarski ▪ bulgarian ▪ bugarski
日本 ▪ japanese ▪ japončina
עִברִית ▪ hebrew ▪ hebrajų
한국인 ▪ korean ▪ कोरियाई
中国人 ▪ chinese ▪ chinese
norsk ▪ norwegian ▪ norra keel
basa jawa ▪ javanese ▪ jaava keel
latviski ▪ latvian ▪ 라트비아 사람
čeština ▪ czech ▪ tschechesch
dansk ▪ danish ▪ danski
english ▪ anglais ▪ ingilizce
українська ▪ ukrainian ▪ ukraiński
bosanski ▪ bosnian ▪ bosniac
hrvatski ▪ croatian ▪ croato
suid afrikaans ▪ south african ▪ јужно Африканец
português ▪ portuguese ▪ portugalski
türk ▪ turkish ▪ tork
slovenščina ▪ slovenian ▪ स्लोवेनियाई
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ azerbaijan
Ελληνικά ▪ greek ▪ gréigis
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ pärsia farsia
हिन्दी ▪ hindi ▪ hindi
malti ▪ maltese ▪ მალტური
română ▪ romanian ▪ румынский
ქართული ▪ georgian ▪ georgian
italiano ▪ italian ▪ italisht


Ажурирање извршио Wenjie Thakor - 2024.02.23 - 10:18:41