evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i videove të teatrit video muzikore prodhim video muzikore


Faqja e pare Gama e shërbimeve Pasqyrë e kostos Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Rezultatet e punës sonë

Corona virus kundër klubeve të futbollit dhe sportit, Matthias Voss në...


Një intervistë tjetër nga seriali Matthias Voss në bisedë. Matthias Voss foli me Uwe Abraham dhe Maik Zimmermann për efektet dramatike të masave të Corona, Saale Sport Club në Weissenfels, ish 1. FC Weissenfels, shkrirja e klubeve sportive, kundërshtari SV Zorbau, një penallti klubi, derbi. dhe skandale. Regjistrimi është bërë me 4 kamera. Është prodhuar në 4K/UHD. Regjistrimi është bërë në kushte të improvizuara. Kjo është gjithashtu e mundur!


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
… për t'i publikuar ato në TV, internet, DVD, Blu-Ray Disc etj.Kërkesa të larta pavarësisht financave të kufizuara?

Zakonisht duhet të zgjidhni njërën ose tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Kamerat tona janë të të njëjtit lloj dhe të gjeneratës së fundit, por kanë sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorit, duke minimizuar kështu shpenzimet e personelit, gjë që çon në kursime të kostos.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Siguria në dy rrota në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels jep këshilla për dritat e biçikletave

Të sigurt në lëvizje në errësirë: Uwe Pösniger nga ... »
Pamja e një arkëtari nga rrethi Burgenland

Arkëtari në supermarket - një opinion - zëri i qytetarëve të ... »
Festivali Mendl - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Festivali Mendl 2019 - Një homazh ndaj muzikës dhe këndimit me aktorin Michael Mendl në ... »
Koncepti i jetesës Streipert: Shëtitja e Pashkëve (video me imazh)

Koncepti i jetesës Streipert: Shëtitja e Pashkëve (video me imazhe për mediat ... »
Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i Shoqatës Droyßiger-Zeitzer Forst)

Matthias Voss në bisedë me Uwe Kraneis (kryetar i ... »
Në shkollë - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland

Në shkollë – Parashtrimi me mendime për situatën në ... »
Ne nuk jemi minj laboratori - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland

Ne nuk jemi minj laboratori - një mendim - zëri i qytetarëve të ... »
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimi i një banori në rrethin Burgenland

Duartrokitje për personat që mbajnë maska ​​- Letra e një banori - ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
lietuvių • lithuanian • литовський
Ελληνικά • greek • greco
українська • ukrainian • ukrajinski
malti • maltese • maltesiska
עִברִית • hebrew • hebrejčina
español • spanish • španělština
suid afrikaans • south african • cənubi afrikalı
english • anglais • Английский
magyar • hungarian • maghiară
中国人 • chinese • кинески
gaeilge • irish • ιρλανδικός
íslenskur • icelandic • исландский
dansk • danish • 덴마크 말
Српски • serbian • sârb
türk • turkish • basa turki
বাংলা • bengali • bengáli
lëtzebuergesch • luxembourgish • luksemburški
deutsch • german • Німецький
slovenský • slovak • словак
عربي • arabic • arabisk
français • french • französisch
hrvatski • croatian • クロアチア語
қазақ • kazakh • kazakstan
italiano • italian • italyan
nederlands • dutch • olandese
ქართული • georgian • gruzinų
shqiptare • albanian • alban
Русский • russian • rusă
հայերեն • armenian • ormiański
norsk • norwegian • नार्वेजियन
Монгол • mongolian • монгольский
فارسی فارسی • persian farsia • персидская фарсия
हिन्दी • hindi • hindí
latviski • latvian • латвиски
svenska • swedish • rootsi keel
suomalainen • finnish • finlandez
português • portuguese • người bồ Đào nha
bahasa indonesia • indonesian • indonesisch
беларускі • belarusian • белорус
slovenščina • slovenian • 斯洛文尼亚语
한국인 • korean • koreaans
bugarski • bulgarian • البلغارية
polski • polish • polonisht
日本 • japanese • ճապոներեն
azərbaycan • azerbaijani • azerbaijan
basa jawa • javanese • iávais
eesti keel • estonian • estónsky
română • romanian • roemeense
bosanski • bosnian • bosnisk
tiếng việt • vietnamese • vijetnamski
čeština • czech • cseh
македонски • macedonian • македон
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është HAMBURG - VIDEOPRODUKTION .

Opdateer Subhash Pires - 2023.03.23 - 09:30:37