evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrim video me shumë kamera raportet video Raportet televizive


Faqja e pare Gama e shërbimeve Çmimet Pasqyrë e projektit Kontaktoni

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Demonstratë / shëtitje nga kritikët e qeverisë në Weissenfels me...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Gjithashtu të hënën, më 19 shtator 2022, u zhvillua një demonstrim / një shëtitje e së hënës në Weißenfels (Saale). Ndër të tjera në mikrofon folëse ishte edhe Elke Simon-Kuch. Ajo është një sipërmarrëse dhe prej një viti është deputete e parlamentit të shtetit në Saksoni-Anhalt. Ajo u bëri thirrje qytetarëve dhe sipërmarrësve që të paraqesin raporte të përditësuara për gjendjen e tyre ekonomike. Elke Simon-Kuch dëshiron t'ia përcjellë këto raporte parlamentit të shtetit dhe Bundestagut.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
për publikim në ueb, TV, në disk Blu-ray, DVDArritni rezultate mbresëlënëse me një buxhet?

Zakonisht njëra nuk mund të pajtohet me tjetrën. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë modele moderne të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte sfiduese ndriçimi. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara mundësojnë kontrollin në distancë të kamerave, duke reduktuar kështu nevojën për staf, duke rezultuar në kursime në kosto.


Gama jonë e shërbimeve

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video
Si duam të jetojmë në të ardhmen?

Një zemër për njerëzit ... »
Dukshmëria e vjeshtës në një biçikletë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels rekomandon dritat e duhura të biçikletës

Të sigurt në lëvizje në errësirë: Uwe Pösniger nga ... »
Stadtwerke Zeitz u dorëzoi kontratat e sponsorizimit klubeve dhe punonjësve të kulturës në manastirin Posa, intervistë me Lars Ziemann (Drejtor Menaxhues)

Stadtwerke Zeitz u dorëzoi kontratat e sponsorizimit klubeve lokale dhe punonjësve ... »
"Bukuroshja e Katedrales së Naumburgut": Raport mbi trashëgiminë e rëndësishme kulturore me një intervistë ekskluzive me Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill

"Katedralja e Naumburgut - një vend i historisë dhe artit": reportazh ...»
Intervistë me Gunter Walther, Bündnis 90 / Die Grünen, anëtar i këshillit të qytetit në Weissenfels

Të gjithë fajësojnë tjetrin për dështimin! - Zëri i ... »
Video kontribut në xhirimin e filmit artistik The Girl with the Golden Hands me Corinna Harfouch në Zeitz.

Një reportazh për xhirimet e filmit artistik të titulluar Vajza me duar ... »
Corona godet medley - Yann Song King - Një qytetar në rrethin Burgenland

Corona Hits Medley - Yann Song King - Opinionet nga distrikti ... »
Dëgjoni në vend që të jeni të bindur - Një letër nga një qytetar i distriktit Burgenland

Të dëgjosh në vend që të jesh i bindur - mendimi i një banori ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhë të tjera
latviski ⋄ latvian ⋄ latvijščina
türk ⋄ turkish ⋄ tork
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ Грек
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazachs
shqiptare ⋄ albanian ⋄ אלבני
čeština ⋄ czech ⋄ чэшскі
Монгол ⋄ mongolian ⋄ монголски
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ бугарски
українська ⋄ ukrainian ⋄ 乌克兰
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ Ինդոնեզերեն
Српски ⋄ serbian ⋄ सर्बियाई
nederlands ⋄ dutch ⋄ 荷兰语
español ⋄ spanish ⋄ spanisch
eesti keel ⋄ estonian ⋄ észt
македонски ⋄ macedonian ⋄ macedonisch
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finski
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandsk
română ⋄ romanian ⋄ rómáinis
magyar ⋄ hungarian ⋄ maďarský
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ לוקסמבורג
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ slovensk
中国人 ⋄ chinese ⋄ китайський
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ persų persų
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ აზერბაიჯანული
عربي ⋄ arabic ⋄ arabisht
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengali
norsk ⋄ norwegian ⋄ norveški
gaeilge ⋄ irish ⋄ ирландский
italiano ⋄ italian ⋄ italiaans
français ⋄ french ⋄ француз
ქართული ⋄ georgian ⋄ georgískt
deutsch ⋄ german ⋄ allemand
bosanski ⋄ bosnian ⋄ босниялық
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebreska
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litauesch
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
Русский ⋄ russian ⋄ ruski
dansk ⋄ danish ⋄ deens
polski ⋄ polish ⋄ polandia
hrvatski ⋄ croatian ⋄ horvātu
svenska ⋄ swedish ⋄ schweedesch
malti ⋄ maltese ⋄ maltneska
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnameze
português ⋄ portuguese ⋄ portaingéilis
հայերեն ⋄ armenian ⋄ jermenski
english ⋄ anglais ⋄ ইংরেজি
日本 ⋄ japanese ⋄ jepang
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovakisk
한국인 ⋄ korean ⋄ карэйская
basa jawa ⋄ javanese ⋄ яванський
беларускі ⋄ belarusian ⋄ baltarusių
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ południowa afryka
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është Weissenfels Videoproduktion .

Paġna aġġornata minn O Tian - 2023.03.23 - 08:00:20