evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video muzikore prodhim video Prodhimi i raporteve video


Faqja kryesore Gama e shërbimeve Kërkesë për kuotim Pasqyrë e projektit Kontaktoni

Rezultatet e punës sonë

Në shkollë - mendimi i një qytetari nga rrethi...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Do të doja t'ju inkurajoja të dërgoni një letër dhe t'ju bëj të ditur se edhe ju do të thoni fjalën tuaj. Parashtresa nga distrikti Burgenland me një opinion për problemin e masave të Koronës në shkolla. Nuk ka ujë të ngrohtë, nuk ka sapun dhe, megjithëse korona është kaq e rrezikshme, nuk ka dezinfektues. Pjesëmarrja sociale si kinematë dhe baret janë tabu.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDNjë kërkesë e lartë, por vetëm një buxhet i vogël?

Këto dy gjëra zakonisht nuk shkojnë së bashku. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Përdoren kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit sigurohet edhe në kushte të pafavorshme ndriçimi. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit do të thotë që kamerat mund të përdoren nga distanca, gjë që redukton numrin e personelit të kërkuar dhe kështu ul kostot.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
"Përjetoni historinë nga afër": Një vizitë në Katedralen e Naumburgut me këshilla të brendshme nga Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill në një intervistë

"Një kryevepër gotike": Portreti i Katedrales së Naumburgut si ... »
Stadtwerke Zeitz u dorëzoi kontratat e sponsorizimit klubeve lokale dhe punonjësve të kulturës në manastirin Posa - Lars Ziemann, drejtori menaxhues i Stadtwerke Zeitz, dha informacion në lidhje me sfondin e angazhimit në një intervistë. Një raport televiziv dokumentoi ngjarjen.

Në manastirin Posa: Stadtwerke Zeitz jep një shembull për skenën ... »
Në çfarë epoke po jetojmë? – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

Në çfarë epoke po jetojmë? - Një letër nga një qytetar i ... »
Konferenca për shtyp e SSC Saale-Sport-Club Weissenfels rishikon pikëpamjet e opinioneve pjesa 1

SSC Saalesportclub Weissenfels Rishikime Vështrime Parashikimet Konferenca për shtyp ... »
Policia e trafikut në Zeitz dhe departamenti për çiklizëm SG Chemie Zeitz po organizojnë duatlonin e 19-të të fëmijëve Zeitz, në të cilin pjesëmarrësit vrapojnë dhe ngasin skuter. Kryetari i bashkisë Christian Thieme dhe Carola Höfer do të jenë të pranishëm dhe një raport televiziv do të dokumentojë ngjarjen, e cila zhvillohet në Altmarkt në Zeitz.

Duatloni i 19-të i Zeitz për fëmijë, vrapim, ngasje me skuter, në ... »
Intervistë me Grit Wagner - Si i shkatërroni njerëzit?

Si i shkatërroni njerëzit? - Intervista e Bürgerstimme Burgenlandkreis me Grit ...»
Abacay - Guitar Girl - video muzikore

Guitar Girl nga Abacay (Video ... »
Video incizim i koncertit të dyshes muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në Goseck

Koncert live nga dyshja muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në ... »
-Wir zeitzen- titullohej një tjetër event si pjesë e Festivalit Mendl në Manastirin e Posës më 24 gusht 2019.

Një ngjarje e 24 gushtit 2019 si pjesë e Festivalit Mendl u quajt -Wir ... »
Bilbo Calvez / Saruj - Imagjinoni që nuk ka më para! - Intervistë dhe lexim - Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Intervistë dhe Leximi me Saruj / Bilbo Calvez - Imagjinoni që nuk ka më para! - ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në vende të tjera
español ¦ spanish ¦ španielčina
한국인 ¦ korean ¦ korejski
svenska ¦ swedish ¦ 스웨덴어
deutsch ¦ german ¦ Ġermaniż
bugarski ¦ bulgarian ¦ bolgár
malti ¦ maltese ¦ মাল্টিজ
հայերեն ¦ armenian ¦ armenian
українська ¦ ukrainian ¦ ukrainase
magyar ¦ hungarian ¦ हंगेरी
עִברִית ¦ hebrew ¦ عبری
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ indonesesch
eesti keel ¦ estonian ¦ észt
nederlands ¦ dutch ¦ Голланд
norsk ¦ norwegian ¦ নরওয়েজীয়
Монгол ¦ mongolian ¦ mongolski
македонски ¦ macedonian ¦ makedonski
română ¦ romanian ¦ rumunjski
lietuvių ¦ lithuanian ¦ lituano
ქართული ¦ georgian ¦ georgisk
беларускі ¦ belarusian ¦ belarus
čeština ¦ czech ¦ češki
bosanski ¦ bosnian ¦ בוסנית
gaeilge ¦ irish ¦ ирски
français ¦ french ¦ francia
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ персидская фарсия
türk ¦ turkish ¦ турски
हिन्दी ¦ hindi ¦ hind
қазақ ¦ kazakh ¦ kazah
বাংলা ¦ bengali ¦ bengalesch
latviski ¦ latvian ¦ লাটভিয়ান
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ basa azerbaijan
shqiptare ¦ albanian ¦ albanez
suid afrikaans ¦ south african ¦ sydafrikansk
slovenský ¦ slovak ¦ eslovaco
íslenskur ¦ icelandic ¦ islandų
hrvatski ¦ croatian ¦ kroatesch
dansk ¦ danish ¦ danmhairgis
slovenščina ¦ slovenian ¦ sloveno
english ¦ anglais ¦ englanti
basa jawa ¦ javanese ¦ јавански
عربي ¦ arabic ¦ arabesch
português ¦ portuguese ¦ portugeze
中国人 ¦ chinese ¦ chinese
Русский ¦ russian ¦ rus
Српски ¦ serbian ¦ szerb
日本 ¦ japanese ¦ 日本人
italiano ¦ italian ¦ italiensk
Ελληνικά ¦ greek ¦ грэцкі
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ vijetnamski
suomalainen ¦ finnish ¦ finština
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ luksemburgase
polski ¦ polish ¦ Στίλβωση
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove në Evropë. Këta prodhues video përfshijnë gjithashtu Düsseldorf Medien TV Videoproduktion .

Page update made by Sunita Herrera - 2023.03.23 - 08:59:16