evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion prodhim video muzikore raportet video video muzikore


Faqja kryesore Gama e shërbimeve Çmimet Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Ray Cooper në koncert në Kishën e Kalasë...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


Ishte koncerti i 5-të i Ray Cooper në kishën e kështjellës së Goseck (Burgenlandkreis, Saksoni-Anhalt). Regjistruar me 6 kamera në 4K/UHD dhe prodhuar në 4K/UHD. Me kërkesë të Ray Cooper, koncerti u publikua në dy pjesë në një javë larg.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar ngjarje, takime, koncerte, biseda, shfaqje teatrale...
për publikim në internet, TV, në Blu-ray Disc, DVDBuxheti i vogël, sfidë e madhe: A i mbani standardet tuaja të larta?

Zakonisht kjo përjashton një mundësi. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamerat e gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit arrihet edhe në kushte të pafavorshme ndriçimi. Kamerat mund të përdoren nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit, gjë që redukton shpenzimet dhe kostot e personelit.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Rezultatet e punës sonë
Talk show në Arche Nebra me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në diskun qiellor të Nebras

Bisedë në Arche Nebra me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në botimin e ... »
E gjithë kjo më frikëson - letra nga distrikti Burgenland

E gjithë kjo më frikëson - zëri i qytetarëve të ... »
Stanislaw Jewgrafowitsch Petrow Friedensengel - Yann Song King - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Yann Song King - Engjëlli i Paqes Stanislaw Jewgrafowitsch Petrov - Zëri i ... »
Demonstratë/shëtitje kritike ndaj qeverisë në Weissenfels me një fjalim nga Elke Simon-Kuch (Anëtare e Parlamentit të Shtetit Saksoni-Anhalt) më 19 shtator 2022

Demonstratë / shëtitje në Weissenfels kundër qeverisë, duke ... »
Abuzimi Narcissistic - Zëri i Qytetarëve të Burgenlandkreis

Abuzimi narcisist - Mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Video muzikore: Tommy Fresh - You are my sunshine

Ti je dielli im - video muzikore nga artisti Tommy ... »
Stadtwerke Zeitz promovon kulturën dhe sportin në nivel lokal - Manastiri Posa si një simbol për angazhimin e Stadtwerke Zeitz: Lars Ziemann shpjegon rëndësinë e kontratave sponsorizuese për skenën lokale. Një raport televiziv nxjerr në pah projektet e ndryshme.

Stadtwerke Zeitz u dorëzoi kontratat e sponsorizimit klubeve lokale dhe punonjësve ... »
Një nënë e re nga Naumburgu - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Një nënë e re nga Naumburgu - Parashtrimi me mendime për masat e ... »
Koncerti live i Wade Fernandez në Burgwerben ishte një kulm muzikor që pushtoi zemrat e audiencës!

Wade Fernandez mahniti audiencën në Burgwerben me muzikën e tij të ... »
Turneu i futbollit të brendshëm për fëmijë për Shën Nikollën: FC Rot-Weiß Weißenfels fton E-Youth dhe G-Youth

Turneu i futbollit për fëmijë FC Rot-Weiß Weißenfels në ambiente ... »
I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - një banor i rrethit Burgenland

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Demoja e Weissenfels të hënën, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, 3 tetor 2022

Shëtitje (demonstratë) në Weissenfels, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, Dita ...»evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion edhe në gjuhë të tjera
suid afrikaans | south african | 南アフリカ
malti | maltese | maltalı
中国人 | chinese | kineski
français | french | فرنسي
فارسی فارسی | persian farsia | persų persų
norsk | norwegian | нарвежская
Русский | russian | russisch
čeština | czech | tschechesch
Ελληνικά | greek | یونانی
basa jawa | javanese | javanese
বাংলা | bengali | бенгальский
íslenskur | icelandic | ισλανδικός
日本 | japanese | ژاپنی
azərbaycan | azerbaijani | azerbaijani
ქართული | georgian | грузијски
português | portuguese | portugiż
slovenščina | slovenian | słoweński
svenska | swedish | švedski
қазақ | kazakh | kazahstanski
latviski | latvian | латиська
gaeilge | irish | iers
hrvatski | croatian | króatíska
عربي | arabic | עֲרָבִית
română | romanian | румунська
suomalainen | finnish | 芬兰
deutsch | german | german
lëtzebuergesch | luxembourgish | լյուքսեմբուրգերեն
dansk | danish | danese
bugarski | bulgarian | bullgare
македонски | macedonian | मेसीडोनियन
shqiptare | albanian | Албанац
magyar | hungarian | 헝가리 인
Монгол | mongolian | 몽고 어
slovenský | slovak | 斯洛伐克语
italiano | italian | italiaans
Српски | serbian | serbe
हिन्दी | hindi | hindi
español | spanish | espagnol
українська | ukrainian | ukrajinski
tiếng việt | vietnamese | वियतनामी
עִברִית | hebrew | 헤브라이 사람
polski | polish | polyak
türk | turkish | turečtina
english | anglais | béarla
lietuvių | lithuanian | litván
nederlands | dutch | hollannin kieli
한국인 | korean | κορεάτης
bosanski | bosnian | bosnijan
беларускі | belarusian | բելառուս
հայերեն | armenian | Армянский
bahasa indonesia | indonesian | indonesio
eesti keel | estonian | virolainen
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve evropianë të videove. Një nga partnerët tanë është Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg .

Përditësuar nga Josef So - 2023.03.23 - 09:14:35