evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video intervistë redaktimi i videos video prerje


Faqja e pare Gama e shërbimeve Çmimet Projektet e mëparshme Personi kontaktues

Rezultatet e punës sonë

Konferenca për shtyp e SSC Saale-Sport-Club Weissenfels rishikon pikëpamjet e...


Retrospektivat, njohuritë dhe perspektivat e SSC Weissenfels në sezonin 2019/2020 dhe sezonin e ardhshëm 2020/2021 ishin temat për të cilat folën Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham. Kjo konferencë shtypi është prodhuar në 4K/UHD dhe në 3 pjesë. Meqenëse regjistrimi ishte planifikuar në një njoftim të shkurtër, seti ishte relativisht i improvizuar. Pjesën e dytë mund ta gjeni në: https://youtu.be/iwgX88Mi6GM | pjesa e tretë në: https://youtu.be/QOy6EKSwxjg


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale për të regjistruar ngjarje, konferenca, koncerte, diskutime, shfaqje teatrale ...
... për t'i publikuar në TV, internet, DVD, BluRay etj.Përfitoni sa më shumë nga pak para pa sakrifikuar të drejtën?

Zakonisht nuk është e mundur të kesh të dyja. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që ne përdorim kanë sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç dhe janë të të njëjtit lloj si gjenerata e fundit. Kushtet e vështira të ndriçimit nuk janë pengesë për cilësinë e imazhit të klasit të parë. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke ulur kostot duke minimizuar fuqinë punëtore.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Demonstrimi i iniciativës Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland në Naumburg për dorëzimin e katalogut të kërkesave

Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstrim në treg në Naumburg në ... »
Intervistë për trajtimin e zyrës së mirëqenies sociale, agjencisë sociale, gjykatave sociale, gjykatave administrative, shkollave dhe autoriteteve

Asnjë person përgjegjës nuk do të marrë ... »
Demo / shëtitje Weissenfels, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, Dita e Unitetit Gjerman, 3 tetor 2022

Kurt Tucholsky, shëtitje / demo, kritika mediatike, Weissenfels, Dita e Unitetit ... »
Rezervistët e Bundeswehr-it përgatiten për Marshimin Blücher në Zeitz: Vështrim mbi stërvitjen dhe përgatitjet për konkursin shtetëror, shoqëruar nga një intervistë me Hans Thiele, kryetari i grupit shtetëror të rezervistëve në Saksoni-Anhalt.

Një ditë në jetën e një rezervisti: raport mbi stërvitjen dhe ... »
Ne nuk duam të bëhemi zombie të përshtatur - Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar (muzikant, gazetar, autor)

Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar (muzikant, gazetar, ... »
nuk ju intereson – Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

nuk ju intereson - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve ... »
SV Blau Weiß Muschwitz Zorbau Göthewitz organizon turne futbolli për fëmijë dhe të rinj

Futbollistët e rinj luftojnë për fitore në turneun SV Blau Weiß ...»
Mendimi i një gjysheje nga rrethi Burgenland

Gjyshja - Një mendim - Zëri i qytetarëve të distriktit ... »
Leximi - Ëndrra e violinës - Andreas Friedrich - në Bibliotekën e qytetit Hohenmölsen

Ëndrra e violinës - Andreas Friedrich - ... »
Video raport - Racionaliteti i energjisë! Tani!- në emër të EnergieVernunft Mitteldeutschland eV në IHK Halle

Video reportazh me titull -Racionaliteti i energjisë! Tani!- për EnergieVernunft ... »
Krishtlindjet me oborrte në oborret e Naumburgut: Raport nga reporterja e vogël Annica Sonderhoff dhe intervistë me kryebashkiakun Bernward Küper gjatë sezonit të Ardhjes

Naumburg në Ardhje: Krishtlindjet me oborr në oborre me një raport nga gazetarja e ... »
Përfaqësuesi i shitjeve - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Përfaqësuesi i shitjeve - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
қазақ · kazakh · kazakh
basa jawa · javanese · javanska
íslenskur · icelandic · ایسلندی
română · romanian · roemeens
Српски · serbian · صربی
ქართული · georgian · georgisk
deutsch · german · գերմաներեն
english · anglais · engels
français · french · franséisch
فارسی فارسی · persian farsia · Պարսկական Պարսկաստան
lietuvių · lithuanian · リトアニア語
हिन्दी · hindi · hindi
svenska · swedish · sualainnis
tiếng việt · vietnamese · виетнамски
nederlands · dutch · डच
bugarski · bulgarian · bułgarski
Монгол · mongolian · Мангольская
polski · polish · פולני
dansk · danish · danese
македонски · macedonian · macedónsky
日本 · japanese · japonés
gaeilge · irish · irlandês
türk · turkish · თურქული
bahasa indonesia · indonesian · indonezyjski
suomalainen · finnish · финский
Русский · russian · russisk
বাংলা · bengali · bengalsk
عربي · arabic · arabisk
bosanski · bosnian · bosniska
azərbaycan · azerbaijani · aserbaidžaan
한국인 · korean · korea keel
eesti keel · estonian · eston
español · spanish · orang spanyol
slovenský · slovak · словачки
suid afrikaans · south african · lõuna-aafrika
latviski · latvian · lotyšský
italiano · italian · talijanski
português · portuguese · portuqal
עִברִית · hebrew · hebrejski
lëtzebuergesch · luxembourgish · लक्जमबर्गिश
hrvatski · croatian · харвацкая
հայերեն · armenian · Армянский
Ελληνικά · greek · greek
malti · maltese · maltese
magyar · hungarian · унгарски
čeština · czech · чешский язык
中国人 · chinese · chiński
norsk · norwegian · norweski
shqiptare · albanian · albanska
беларускі · belarusian · wäissrussesch
українська · ukrainian · אוקראינית
slovenščina · slovenian · اسلوونیایی
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të shumë prodhuesve video falas. Një tjetër prodhues i pavarur video është Merseburg Medien- & Videoproduktion .

Абнаўленне старонкі зроблена Mukesh Xu - 2023.03.26 - 20:15:14