evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i Videos së Talk Show prodhim video video muzikore


Mirë se vini Shërbimet Çmimet Projektet e përfunduara Na kontaktoni

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video

Një vrasës? - Mendimi i një punonjësi në shërbimin infermieror -...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »


jam i inatosur! Unë jam infermiere! Unë jam kujdestar! Unë jam gjithmonë atje!


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
për publikim në TV, Web, BluRay, DVDBuxheti i vogël, sfidë e madhe: A i mbani standardet tuaja të larta?

Rrallëherë është e mundur t i kesh të dyja në të njëjtën kohë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamerat e gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç që janë moderne. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit, gjë që redukton fuqinë punëtore dhe kursen kostot.


Gama jonë e shërbimeve

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video
Varfëria, nevojtarët, varfëria në pleqëri në rajon, Matthias Voss në bisedë me Mathias Gröbner

Të varfërit dhe varfëria në pleqëri, Matthias Voss në ... »
Pamja e një arkëtari nga rrethi Burgenland

Letra nga një arkëtar nga distrikti ... »
Parada e përrallave të Bad Bibra 2022: Një pamje paraprake e spektaklit të ardhshëm

Prapa skenave të paradës më të madhe përrallash në Gjermani: raporton ... »
Shoqëruesi i shkollës - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Shoqëruesi i shkollës - zëri i qytetarëve të distriktit ... »
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Letra nga një banor - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Mendimi i një ... »
Videoprodhimi i shfaqjes -Nora oder ein Puppenheim- nga Teatri Naumburg

Teatri Naumburg, video incizim i shfaqjes -Nora ose shtëpi ... »
Intervistë me Katja Rosenbaum: Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i bashkisë së Lützen nënshkruajnë një marrëveshje për zgjerimin e Muzeut Lützen për një varr masiv dhe memorialin e Gustav Adolf me financim dhe kontribute personale.

Kryetari i bashkisë së Lützen dhe administratori i qarkut Götz Urlich ... »
Duhen shumë të vdekur! - Intervistë me një qytetar nga rrethi Burgenland

Duhen shumë të vdekur! - Mendimet e një qytetari - Zëri i ... »
Përfaqësuesi i shitjeve - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Përfaqësuesi i shitjeve - Një banor i rrethit ... »
Ndërtuesi i oxhakut - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Ndërtuesi i oxhakut - Një banor i rrethit ... »
Mirëqenia e asnjë fëmije pa vullnetin e fëmijës - marrëdhënie narcisiste - grupi i vetëndihmës - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Abuzimi narcisist - asnjë mirëqenie e fëmijës pa vullnetin e ...»
Publiku i Burgerstimme Burgenlandkreis në bisedë me Martin Papke (kryetar i bashkisë së qytetit Weissenfels)

Në bisedë me Martin Papke (kryetar i qytetit të Weissenfels) - Zëri i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkufitare
türk ▪ turkish ▪ თურქული
íslenskur ▪ icelandic ▪ исландски
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vietnamci
basa jawa ▪ javanese ▪ яванский
македонски ▪ macedonian ▪ macedonean
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ ázerbájdžánský
français ▪ french ▪ فرنسي
română ▪ romanian ▪ rómáinis
українська ▪ ukrainian ▪ ukrainsk
қазақ ▪ kazakh ▪ कजाख
english ▪ anglais ▪ ingliż
日本 ▪ japanese ▪ jepang
hrvatski ▪ croatian ▪ 크로아티아어
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indonesiano
magyar ▪ hungarian ▪ ungverska, ungverji, ungverskt
Русский ▪ russian ▪ russu
shqiptare ▪ albanian ▪ albánský
español ▪ spanish ▪ Іспанська
suid afrikaans ▪ south african ▪ cənubi afrikalı
suomalainen ▪ finnish ▪ finski
dansk ▪ danish ▪ danmhairgis
हिन्दी ▪ hindi ▪ hindi
中国人 ▪ chinese ▪ chinese
Ελληνικά ▪ greek ▪ græsk
한국인 ▪ korean ▪ Солонгос
հայերեն ▪ armenian ▪ 아르메니아 사람
עִברִית ▪ hebrew ▪ եբրայերեն
deutsch ▪ german ▪ tedesco
বাংলা ▪ bengali ▪ bengálský
svenska ▪ swedish ▪ suédois
bugarski ▪ bulgarian ▪ bulgaru
eesti keel ▪ estonian ▪ ests
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ ルクセンブルク語
gaeilge ▪ irish ▪ iirlane
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ फ़ारसी फ़ारसी
slovenský ▪ slovak ▪ eslovaco
عربي ▪ arabic ▪ अरबी
italiano ▪ italian ▪ italienska
malti ▪ maltese ▪ мальтійська
Српски ▪ serbian ▪ serbu
беларускі ▪ belarusian ▪ wäissrussesch
bosanski ▪ bosnian ▪ boşnakça
polski ▪ polish ▪ 研磨
nederlands ▪ dutch ▪ dutch
Монгол ▪ mongolian ▪ tiếng mông cổ
čeština ▪ czech ▪ tschechesch
lietuvių ▪ lithuanian ▪ لیتوانیایی
slovenščina ▪ slovenian ▪ sloveenia
latviski ▪ latvian ▪ լատվիերեն
norsk ▪ norwegian ▪ norska
ქართული ▪ georgian ▪ georgian
português ▪ portuguese ▪ portugisiska
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është Weissenfels Videoproduktion .

Pārskatīšana Eduardo Guerrero - 2023.03.23 - 03:36:50