evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i videove të teatrit Raportet televizive Produksion video teatrale


Faqja e pare Shërbimet Çmimet Projektet e përfunduara Personi kontaktues

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Një mendim i një nëne të re nga Naumburg - Zëri i...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Një parashtrim nga një nënë e re nga distrikti Burgenland me një opinion mbi masat e Corona. Ajo dëshiron që miqtë të mund të përqafohen përsëri pa pyetur për statusin e vaksinimit. Për disa njerëz, vaksinimi madje duket të jetë një simbol statusi. Duhen bërë studime për të treguar se cila është e vërteta.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
për publikim në internet, TV, DVD, BluRay...Buxheti i vogël kundrejt kërkesave të larta?

Këto opsione zakonisht i pengojnë njëri-tjetrit. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim të njëjtin lloj kamerash të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Llojet e programueshme të panës së motorit mundësojnë funksionimin e kamerave nga distanca, duke minimizuar kostot e personelit dhe duke ulur kostot për ju si klient.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Të gjithë vendosin vetë - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
Duke folur me Nijan për derdhjen: Rrezik për të pavaksinuarit? - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Derdhja: rrezik për të pavaksinuarit? - Zëri i Qytetarëve të ... »
Përfaqësuesi i shitjeve - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Përfaqësuesi i shitjeve - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Prodhohet një katastrofë totale - një intervistë me një qytetar nga rrethi Burgenland

Prodhohet një katastrofë totale - mendimi i një banori në rrethin ... »
Virusi korona kundër klubeve të futbollit dhe sportit, Matthias Voss në bisedë me Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham nga SSC Weissenfels

Virusi korona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss foli me Uwe Abraham ... »
Pjesa 2 SSC Saalesportclub Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime Vështrime

Konferenca për shtyp e SSC Saale-Sport-Club Weissenfels rishikon pikëpamjet e opinioneve ... »
Gara e 15-të e rosave të gomës Zeitz në Mühlgraben në Zeitz për fëmijë nga shkollat ​​fillore dhe kopshtet, raporti televiziv nga Annica Sonderhoff, intervistë me Stafan Pöschel (zot i rosave të gomës Zeitz)

Fëmijët nga shkollat ​​fillore dhe kopshtet konkurrojnë në garën ... »
Koncepti i jetesës Streipert në (Stößen afër Naumburg, distrikti Burgenland, Saksoni-Anhalt) dizajn individual i dhomës së ndenjes, video me imazh

Koncepti i jetesës Streipert, film imazhi, dizajn i hapësirës individuale ... »
Një vrasës? - Mendimi i një punonjësi në shërbimin infermieror - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Një vrasës? - Mendimet e një punonjësi në sektorin e kujdesit - Zëri ... »
Operatori i sallonit të akullores - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Operatori i akullores - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Pjesa 3 SSC Saalesportclub Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime Vështrime Vështrime

Konferenca për shtyp SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e ... »
Në shkollë - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Në shkollë – Parashtrimi me mendime për situatën në ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion botëror
हिन्दी   hindi   hindi
українська   ukrainian   ukrán
nederlands   dutch   Голланд
עִברִית   hebrew   hebrejština
norsk   norwegian   Νορβηγός
Српски   serbian   セルビア語
bosanski   bosnian   bosníska
magyar   hungarian   헝가리 인
ქართული   georgian   gruzīnu
dansk   danish   ড্যানিশ
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxemburgsk
Ελληνικά   greek   greek
slovenščina   slovenian   Σλοβενική
svenska   swedish   suedez
français   french   француз
tiếng việt   vietnamese   vietnameze
íslenskur   icelandic   islandský
Русский   russian   russian
basa jawa   javanese   javanese
bugarski   bulgarian   bulgāru
čeština   czech   tékkneska
malti   maltese   wong malta
italiano   italian   итальян
беларускі   belarusian   בלארוסית
қазақ   kazakh   kasakhisk
日本   japanese   Ġappuniż
eesti keel   estonian   эстонскі
shqiptare   albanian   basa albania
english   anglais   englesch
hrvatski   croatian   hrvatski
فارسی فارسی   persian farsia   perzsa perzsa
deutsch   german   njemački
suomalainen   finnish   finlandais
türk   turkish   tyrkisk
português   portuguese   portugheză
suid afrikaans   south african   দক্ষিণ আফ্রিকান
gaeilge   irish   irlandez
বাংলা   bengali   Бенгал
polski   polish   lustrui
bahasa indonesia   indonesian   indonesesch
հայերեն   armenian   armenac
latviski   latvian   łotewski
Монгол   mongolian   монгольский
azərbaycan   azerbaijani   azerbajdžanski
한국인   korean   coreano
lietuvių   lithuanian   lituano
română   romanian   ルーマニア語
slovenský   slovak   სლოვაკური
español   spanish   Шпански
عربي   arabic   arabíska
македонски   macedonian   马其顿语
中国人   chinese   Ċiniż
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të shumë prodhuesve video falas. Një tjetër prodhues i pavarur video është Medien- und Videoproduktion Frankfurt am Main .

Бетті жаңарту жасаған Pauline Edwards - 2023.03.24 - 14:14:17