evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i video intervistave Regjistrimi i Videos së Talk Show video intervistë


Faqja e pare Gama jonë e ofertave Çmimet Pasqyrë e projektit Personi kontaktues

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.

SSC Saalesportclub Weissenfels Rishikimi i Vështrimeve Outlook Konferenca e shtypit...


Kjo është pjesa 2: Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham flasin për rishikimet, njohuritë dhe perspektivat e SSC Weissenfels në sezonin 2019/2020 dhe sezonin e ardhshëm 2020/2021. Konferenca për shtyp është prodhuar në 3 pjesë dhe në 4K/UHD. Kuptohet, seti ishte relativisht i improvizuar. Regjistrimi ishte shumë spontan. Pjesën e parë mund ta gjeni në: https://youtu.be/ALr40P_zfao | pjesa e tretë në: https://youtu.be/QOy6EKSwxjg


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
për publikim në internet, TV, DVD, BluRay...Një kombinim sfidues: kërkesa dhe një buxhet i ngushtë?

Zakonisht duhet të përqendroheni në njërën ose tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Përdoren kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet pavarësisht kushteve të vështira të ndriçimit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit lejon që kamerat të kontrollohen nga distanca dhe minimizon fuqinë punëtore, gjë që redukton kostot.


Gama jonë e shërbimeve

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert

Video e imazhit: Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së ... »
Mirëqenia e asnjë fëmije pa vullnetin e fëmijës - abuzim narcisist - grupi i vetëndihmës - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Abuzimi narcisist - asnjë mirëqenie e fëmijës pa vullnetin e ... »
Festivali Mendl 2019 në Zeitz me aktorin Michael Mendl - Një homazh për muzikën dhe këndimin

Festivali Mendl 2019 - Një homazh ndaj muzikës dhe këndimit me aktorin Michael Mendl në ... »
Demonstrimi i iniciativës Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland në Naumburg për dorëzimin e katalogut të kërkesave

Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstratë në Naumburg në distriktin ... »
Matthias Voss në bisedë me Stefan Hebert (Ins Finish - Dart & Sky Sportsbar)

Matthias Voss dhe Stefan Hebert në ... »
Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në një bisedë pranë zjarrit në Naumburg

Bisedë pranë zjarrit në Naumburg me Mechthild Reinhard dhe Matthias ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkufitare
bahasa indonesia | indonesian | indoneziečių
dansk | danish | orang denmark
türk | turkish | turco
বাংলা | bengali | bengálsky
basa jawa | javanese | javanese
polski | polish | Пољски
lietuvių | lithuanian | litva dili
македонски | macedonian | maķedonietis
magyar | hungarian | ungāru
қазақ | kazakh | казахська
日本 | japanese | japanese
deutsch | german | saksan kieli
беларускі | belarusian | wit-russies
українська | ukrainian | ukrainisch
norsk | norwegian | 挪威
Српски | serbian | serbu
svenska | swedish | zweeds
suid afrikaans | south african | 南アフリカ
español | spanish | spansk
bosanski | bosnian | 보스니아어
فارسی فارسی | persian farsia | persisch farsie
Ελληνικά | greek | graikų
Монгол | mongolian | Μογγόλος
gaeilge | irish | ایرلندی
eesti keel | estonian | естонски
azərbaycan | azerbaijani | azerbaïdjanais
հայերեն | armenian | armenska
shqiptare | albanian | albanac
中国人 | chinese | κινέζικα
suomalainen | finnish | finski
हिन्दी | hindi | hindski
lëtzebuergesch | luxembourgish | lüksemburq
ქართული | georgian | người gruzia
bugarski | bulgarian | bulgarų
hrvatski | croatian | hrvatski
čeština | czech | český
tiếng việt | vietnamese | فيتنامي
latviski | latvian | lätlane
italiano | italian | talijanski
עִברִית | hebrew | यहूदी
malti | maltese | maltština
english | anglais | engleski
íslenskur | icelandic | アイスランド語
한국인 | korean | coréen
română | romanian | romanian
português | portuguese | պորտուգալերեն
Русский | russian | ռուսերեն
slovenský | slovak | slovački
nederlands | dutch | holandês
عربي | arabic | arābu
slovenščina | slovenian | Словен
français | french | francosko
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg .

পৃষ্ঠা আপডেট করা হয়েছে Salma Jean - 2023.03.24 - 14:05:49