evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video muzikore Regjistrim video me shumë kamera Video Regjistrimi i Koncertit


Faqja kryesore Shërbimet Pasqyrë e kostos Projektet e mëparshme Na kontaktoni
Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla!Vendimet politike për të kontrolluar pandeminë e koronës patën një ndikim masiv në sektorin kulturor.

Si rezultat, koncertet dhe ngjarjet e tjera nuk mund të mbaheshin dhe artistët nuk u lejuan të performonin.

Të ardhurat për artistët dhe organizatorët kanë rënë. Shikuesit nuk janë më aq të shumtë. Riinvestimet nuk janë të mundshme.

Me mbështetjen tuaj, pavarësisht rrethanave, mund të realizohen videoproduksione për të gjithë ata artistë që përndryshe nuk kanë mundësi financiare.

Ju mund të dërgoni mbështetjen tuaj duke përdorur opsionet e pagesës të listuara më poshtë. Ne dëshirojmë të realizojmë sa më shumë videoproduksione. Faleminderit shume!


pronari i llogarisë:


https://paypal.me/evovi/12


brenda dhe jashtë SHBA-së
Banka: Evolve Bank and Trust / Wise
Kodi i rendit: 084009519
Numri i llogarisë bankare: 9600003534133794
Lloji i llogarisë: Llogaria rrjedhëse po kontrollohet


brenda dhe jashtë BE-së dhe SEPA
Banka: Wise
BIC: TRWIBEB1XXX
IBAN: BE85 9672 8524 2206
Numri i llogarisë: 2852422


brenda Kanadasë
Banka: Peoples Trust / Wise
Numri i institucionit: 621
Numri i llogarisë: 200110250921
Numri i tranzitit: 16001


Brenda dhe jashtë MB
Banka: Wise
Kodi i renditjes: 23-14-70
Numri i llogarisë: 44714956
IBAN: GB87 TRWI 2314 7044 7149 56
SWIFT/BIC: @TRWIGB2 @ @

brenda Singaporit
Banka: Wise Asia-Pacific Pte. sh.pk (Dikur TransferWise)
Kodi i renditjes: 0516
Numri i llogarisë bankare: 407-150-2


brenda Turqisë
IBAN: TR58 0010 3000 0000 0043 3580 89


brenda Zelandës së Re
Banka: JPMorgan Chase / Wise
Numri i llogarisë bankare: 04-2021-0102224-25


brenda Australisë
Banka: Moneytech / Wise
Kodi BSB: 802-985
Numri i llogarisë: 712099577Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i bashkisë së Lützen nënshkruajnë një marrëveshje për zgjerimin e Muzeut Lützen për varrezat masive dhe një memorial të Gustav Adolf me financim dhe kontribut personal - Intervistë me Katja Rosenbaum.

Kryetari i bashkisë së Lützen dhe administratori i qarkut Götz Urlich ... »
Abacay - Vajza me kitarë (Video muzikore)

Video muzikore: Abacay - Guitar ...»
Një nënë e re nga Naumburgu - Parashtrimi me mendime për masat e Korona.

Një nënë e re nga Naumburgu - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Abuzimi Narcissistic - Zëri i Qytetarëve të Burgenlandkreis

Abuzimi narcisist - Intervistë me një qytetar nga rrethi ... »
Unë dënoj thellësisht luftën - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Unë e dënoj thellësisht luftën - mendimi i një qytetari nga ... »
Duhet të biem shumë më thellë! - Intervistë me një qytetar nga rrethi Burgenland

Duhet të biem shumë më thellë! - Letra e një banori - Zëri i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion edhe në gjuhë të tjera
қазақ • kazakh • ყაზახური
čeština • czech • চেক
latviski • latvian • letonă
slovenščina • slovenian • 斯洛文尼亚语
हिन्दी • hindi • hindi
Ελληνικά • greek • grieg
norsk • norwegian • ნორვეგიული
Српски • serbian • סרבית
eesti keel • estonian • Эстони
dansk • danish • danska
ქართული • georgian • 조르지아 주 사람
中国人 • chinese • ķīniešu
română • romanian • roumain
português • portuguese • portuguese
bugarski • bulgarian • bugarski
فارسی فارسی • persian farsia • الفارسية الفارسية
deutsch • german • limba germana
lëtzebuergesch • luxembourgish • Люксембург
polski • polish • পোলিশ
magyar • hungarian • مجارستانی
gaeilge • irish • İrlandalı
한국인 • korean • कोरियाई
suomalainen • finnish • finlandês
íslenskur • icelandic • ايسلندي
lietuvių • lithuanian • লিথুয়ানিয়ান
shqiptare • albanian • албански
日本 • japanese • Ġappuniż
svenska • swedish • स्वीडिश
українська • ukrainian • ukrayna
Монгол • mongolian • mongol
italiano • italian • italienesch
malti • maltese • malteški
azərbaycan • azerbaijani • ażerbajġani
suid afrikaans • south african • suður afrískur
bosanski • bosnian • tiếng bosnia
basa jawa • javanese • јавански
বাংলা • bengali • benggala
عربي • arabic • arabiškas
tiếng việt • vietnamese • vietnamesesch
עִברִית • hebrew • hebrejski
беларускі • belarusian • bjellorusisht
español • spanish • ესპანური
english • anglais • englesch
türk • turkish • tyrkisk
hrvatski • croatian • хорват
français • french • francés
հայերեն • armenian • Армянский
македонски • macedonian • macedonisch
bahasa indonesia • indonesian • 印度尼西亚
slovenský • slovak • slovaque
nederlands • dutch • nizozemščina
Русский • russian • rosyjski
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu STUTTGART VIDEOPRODUKTION .

Leathanach nuashonraithe ag Rakesh Teng - 2023.03.23 - 08:47:37