evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion videograf i ngjarjes Regjistrimi i Videos së Talk Show raportet video


Faqja kryesore Gama jonë e ofertave Pasqyrë e kostos Nga referencat tona Na kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Konferenca për shtyp SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Rishikimi i Vështrimeve Outlook...


Kjo është pjesa 3: Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham flasin për rishikimet, njohuritë dhe perspektivat e SSC Weissenfels në sezonin 2019/2020 dhe sezonin e ardhshëm 2020/2021. Kjo konferencë shtypi është prodhuar në 4K/UHD dhe në 3 pjesë. Meqenëse regjistrimi ishte planifikuar në një njoftim të shkurtër, seti ishte relativisht i improvizuar. Pjesën e parë mund ta gjeni online në: https://youtu.be/ALr40P_zfao | dhe pjesa e dytë në: https://youtu.be/iwgX88Mi6GM


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Buxheti i vogël, sfidë e madhe: A i mbani standardet tuaja të larta?

Kjo zakonisht nuk shkon së bashku. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera aktuale me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë optimale të imazhit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit mundëson kontrollimin e kamerave nga distanca dhe kështu kontribuon në kursimin e kostove duke minimizuar kostot e personelit.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet e punës sonë
Sfondi i themelimit të nismës qytetare Flut 2013 në Zeitz - Një bisedë me Dirk Lawrenz.

Dirk Lawrenz, themeluesi i nismës qytetare Flut 2013 në Zeitz, flet për sfidat dhe ... »
Intervistë me administratorin e qarkut Götz Ulrich dhe dëshmitarin bashkëkohor Hans-Peter Müller në përurimin e urës së re në Großjena në Unstrut pas dëmeve nga përmbytjet.

Intervistë me administratorin e qarkut Götz Ulrich dhe dëshmitarin ...»
E gjithë kjo më frikëson - një nënshtrim në distriktin Burgenland

E gjithë kjo më tremb - një mendim - zëri i qytetarëve të ... »
Aksesueshmëria si përgjegjësi sociale: Katedralja e Naumburgut merr vulën e miratimit Një raport i shkurtër mbi rëndësinë e aksesueshmërisë si përgjegjësi sociale dhe se si Katedralja e Naumburgut mori vulën e miratimit për akses pa pengesa.

Aksesueshmëria për të gjithë: Katedralja e Naumburgut merr vulën e ... »
Raport televiziv mbi panelin e diskutimit mbi temën e "heqjes së qymyrit dhe ndryshimeve strukturore" në qendrën e arsimit të të rriturve në Naumburg, intervistë me Holger Stahlknecht (deputete e CDU-së), Johanna Kuschel (aktiviste për klimën), Naumburg.

Raport televiziv mbi prezantimin e raportit të komisionit të qymyrit në Bundestag, ... »
Burgenlandkreis: Klubi i kalërimit dhe vozitjes Zeitz Bergisdorf si pjesë integrale e kulturës rajonale të kalërimit.

Në turneun sportiv popullor për fëmijë dhe të rinj të klubit ... »
Varkat e shpëtimit në veprim: Një raport mbi varkat e reja të shpëtimit të DLRG Weißenfels-Hohenmölsen në veprim. Raporti tregon varkat që shpëtojnë njerëz në ujë dhe përmban intervista me rojet e shpëtimit dhe Ronny Stoltze për avantazhet e varkave të reja për punën e DLRG.

Puna efikase e shpëtimit: Një raport mbi punën e DLRG ... »
Brigada e zjarrfikësve të të rinjve në distriktin Burgenland: Delegatët diskutojnë dhe planifikojnë - Një raport televiziv mbi konferencën e zjarrfikësve të fëmijëve dhe të rinjve në distriktin Burgenland, me një intervistë me Rüdiger Blokowski, kryetarin e brigadës së zjarrfikësve të të rinjve në distriktin Burgenland.

Brigada e zjarrfikësve të të rinjve në fokus: Konferenca e delegatëve ... »
"Truck-Trail in Teuchern: Kryetari Steve Weber raporton për një raund spektakolar të 4-të të Kampionatit Ndërkombëtar"

"Truck-Trail-Club Deutschland eV prezanton: Benno Winter dhe ... »
Në shtëpinë e të moshuarve - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Në shtëpinë e të moshuarve - Një banor i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion globale
svenska / swedish / suedez
bugarski / bulgarian / bułgarski
türk / turkish / turku
polski / polish / poljski
azərbaycan / azerbaijani / আজারবাইজানি
македонски / macedonian / makedonietis
italiano / italian / ítalska
latviski / latvian / latvian
deutsch / german / vokiečių kalba
français / french / француски
日本 / japanese / japonés
norsk / norwegian / norsk
українська / ukrainian / orang ukraina
dansk / danish / danez
português / portuguese / ポルトガル語
عربي / arabic / арабська
íslenskur / icelandic / Исланд
עִברִית / hebrew / եբրայերեն
bahasa indonesia / indonesian / indonezijski
bosanski / bosnian / بوسنیایی
қазақ / kazakh / kasachisch
Монгол / mongolian / mongolia
magyar / hungarian / Унгар
eesti keel / estonian / estonski
nederlands / dutch / голланд
беларускі / belarusian / 白俄罗斯语
suomalainen / finnish / fínsky
हिन्दी / hindi / Χίντι
lietuvių / lithuanian / litovský
basa jawa / javanese / jávský
فارسی فارسی / persian farsia / perska farsia
lëtzebuergesch / luxembourgish / lussemburghese
slovenščina / slovenian / szlovén
slovenský / slovak / slovak
română / romanian / rumunský
gaeilge / irish / ирландский
Српски / serbian / Σέρβος
中国人 / chinese / סִינִית
malti / maltese / マルタ語
english / anglais / Αγγλικά
tiếng việt / vietnamese / orang vietnam
հայերեն / armenian / armenski
hrvatski / croatian / kroatialainen
한국인 / korean / 韓国語
čeština / czech / чешский язык
Русский / russian / ռուսերեն
suid afrikaans / south african / sydafrikansk
español / spanish / スペイン語
ქართული / georgian / georgian
Ελληνικά / greek / հունարեն
বাংলা / bengali / Бенгал
shqiptare / albanian / 알바니아


Mise à jour faite par Rajesh Jamal - 2023.09.25 - 21:14:30