evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi video i raporteve televizive regjisor dokumentarësh Regjistrimi i video teatrit


Faqja kryesore Gama e ofertave Çmimet Nga referencat tona Na kontaktoni

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Në kuadër të Festivalit Mendl, më 24 gusht 2019 në ish-manastirin e...

Një ngjarje e 24 gushtit 2019 si pjesë e Festivalit Mendl u quajt -Wir zeitzen-.
Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »-Wir zeitzen jetzt Mal!- quhej ngjarja e 24 gushtit 2019. Kjo ishte pjesë e Festivalit Mendl me aktorin Michael Mendl. Beat Toniolo kishte ftuar në këtë event shumë artistë dhe muzikantë të tjerë. Kjo ngjarje është regjistruar me 7 kamera.

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
për publikim në internet, TV, DVD, BluRay...Përfitoni sa më shumë nga pak para pa sakrifikuar të drejtën?

Zakonisht ju duhet të bëni një zgjedhje pasi këto opsione janë reciprokisht ekskluzive. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Përdoren kamera aktuale të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet edhe në kushte sfiduese ndriçimi. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorizuara lejon kontrollin në distancë të kamerës dhe redukton fuqinë punëtore, duke rezultuar në kursime të kostos.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Gruaja e Bardhë e Nessa: Një takim i frikshëm me Reese dhe Ërnst

Shfaqja e pashpjegueshme: Reese & Ërnst dhe historia e gruas së bardhë ... »
Lexim i autorit dhe diskutim me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në librin Disku i qiellit të Nebras

Disku i qiellit të Nebras: Shfaqje bisede në Arche Nebra me Prof. Dr. Harald Meller dhe ... »
Abacay - Luka - video muzikore

Video muzikore: Abacay - ... »
Kongregacioni i Göthewitz-it punon shumë për të shpëtuar kishën e tyre nga kalbja. Ky reportazh televiziv paraqet historinë dhe rëndësinë e kishës dhe përpjekjet për të shpëtuar ndërtesën. Intervistë me Frank Leder, anëtar i këshillit të kishës së famullisë Hohenmölsener Land.

Një nismë e re për të shpëtuar kishën në Göthewitz - ... »
Raport historik mbi historinë e festivalit vendas të SV Großgrimma dhe rëndësinë e klubit për komunitetin lokal, me fokus në aktivitetet e festivalit dhe një intervistë me Anke Färber.

Raport mbi sukseset e SV Großgrimma në vitet e fundit dhe rëndësinë e ... »
Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar (gazetar, autor, muzikant)

Ne nuk duam të bëhemi zombie të përshtatur - Intervistë me Elmar ... »
Ekipet më të mira të futbollit të brendshëm në distriktin Burgenland u takuan për Kupën e 20-të të Këshillit të Distriktit. SC Naumburg ishte një nga pjesëmarrësit dhe Stefan Rupp, nënkryetar i klubit, raporton në një intervistë për turneun dhe sfidat e futbollit të brendshëm.

SC Naumburg ishte një nga pjesëmarrësit në kupën e 20-të të ... »
Elke Simon-Kuch (Anëtare e Parlamentit Shtetëror të Saksonisë-Anhalt) mbajti një fjalim në demonstratën / shëtitjen në Weissenfels më 19 shtator 2022

Demonstratë/shëtitje kritike ndaj qeverisë në Weissenfels me një fjalim ...»evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion edhe në gjuhë të tjera
eesti keel ▪ estonian ▪ естонски
қазақ ▪ kazakh ▪ kasakhisk
deutsch ▪ german ▪ gearmáinis
čeština ▪ czech ▪ tsjekkisk
հայերեն ▪ armenian ▪ ерменски
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indonēziešu
français ▪ french ▪ perancis
english ▪ anglais ▪ inglês
română ▪ romanian ▪ ルーマニア語
中国人 ▪ chinese ▪ cina
हिन्दी ▪ hindi ▪ hindi
magyar ▪ hungarian ▪ macar
português ▪ portuguese ▪ người bồ Đào nha
polski ▪ polish ▪ פולני
íslenskur ▪ icelandic ▪ islandzki
ქართული ▪ georgian ▪ georgisch
українська ▪ ukrainian ▪ ukrainia
slovenský ▪ slovak ▪ slovacco
dansk ▪ danish ▪ daniż
hrvatski ▪ croatian ▪ croata
বাংলা ▪ bengali ▪ бенгалски
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ persneska farsía
日本 ▪ japanese ▪ ژاپنی
Монгол ▪ mongolian ▪ mongolsk
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ লাক্সেমবার্গিশ
norsk ▪ norwegian ▪ norvegų
bosanski ▪ bosnian ▪ bosnijan
Русский ▪ russian ▪ rusų
gaeilge ▪ irish ▪ irish
македонски ▪ macedonian ▪ người macedonian
italiano ▪ italian ▪ italienisch
lietuvių ▪ lithuanian ▪ литва
suomalainen ▪ finnish ▪ Финланд
Српски ▪ serbian ▪ סרבית
nederlands ▪ dutch ▪ オランダの
suid afrikaans ▪ south african ▪ दक्षिण अफ़्रीकी
slovenščina ▪ slovenian ▪ словеначки
español ▪ spanish ▪ spansk
عربي ▪ arabic ▪ arabo
Ελληνικά ▪ greek ▪ 그리스 어
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vietnamci
עִברִית ▪ hebrew ▪ іўрыт
türk ▪ turkish ▪ basa turki
bugarski ▪ bulgarian ▪ Болгар
basa jawa ▪ javanese ▪ जावानीस
svenska ▪ swedish ▪ Švedijos
한국인 ▪ korean ▪ κορεάτης
беларускі ▪ belarusian ▪ bielorruso
latviski ▪ latvian ▪ Латышский
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ Азербайджанский
malti ▪ maltese ▪ maltesisk
shqiptare ▪ albanian ▪ albanų


Ревизију странице урадио James Leng - 2024.02.23 - 10:02:18