evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i videos me shumë kamera video muzikore video intervistë


Faqja e pare Gama jonë e ofertave Kërkesë për kuotim Projektet e mëparshme Na kontaktoni

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Aktori Michael Mendl - Festivali Mendl në Zeitz - Një homazh për muzikën dhe...

Një homazh për muzikën dhe këndimin - ky ishte titulli i këtij eventi si pjesë e Festivalit Mendl në Zeitz 2019

Punonjësi i kulturës Beat Toniolo ishte organizatori i Festivalit Mendl në Zeitz në vitin 2019. Së bashku me aktorin Michael Mendl janë mbajtur disa evente. Leximi dhe koncerti me titull u regjistrua në këtë seri ngjarjesh. Regjistrimi dhe prodhimi i videove u zhvillua me 7 kamera në 4K/UHD. Nëse dëshironi të dini më shumë për këtë ngjarje, ju lutemi na kontaktoni.

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
për publikim në ueb, TV, BluRay, DVDKërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Këto dy gjëra zakonisht nuk janë të mundshme në të njëjtën kohë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim të njëjtin lloj kamerash të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë e shkëlqyer të imazhit. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorizuara, duke reduktuar kostot e punës dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për televizion dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga referencat tona
Futbollistët e rinj luftojnë për fitore në turneun SV Blau Weiß Muschwitz Zorbau Göthewitz

Stërvitje futbolli për fëmijë: SV Blau Weiß Muschwitz Zorbau ... »
Operatori i sallonit të akullores - Një banor i rrethit Burgenland

Operatori i sallonit të akullores - Një letër nga një qytetar i ... »
Demonstrimi i iniciativës Die Bürgerstimme Burgenlandkreis në Naumburg

Iniciativa Die Bürgerstimme Demonstrata në tregun e Naumburgut në rrethin ... »
Bisedë në Arche Nebra me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në botimin e librit Die Himmelsscheibe von Nebra

Lexim i autorit dhe diskutim me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në librin Disku i ... »
Për të nesërmen tonë të re - një banor i rrethit Burgenland

Për të nesërmen tonë të re - zëri i qytetarëve të ... »
3200 njerëz të varfër dhe nevojtarë në rajon, Matthias Voss foli me Matthias Gröbner nga Naumburger Tafel

Varfëria në rajon, 3200 nevojtarë dhe të prekur nga varfëria ...»
Prodhohet një katastrofë totale - mendimi i një banori në rrethin Burgenland

Prodhohet një katastrofë totale - një intervistë me një qytetar nga ... »
Ndërtuesi i oxhakut - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Ndërtuesi i oxhakut - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Koncepti i jetesës Streipert Stossen Naumburg Burgenlandkreis dizajn individual i dhomës së ndenjes 4K

Filmi i imazhit: Living concept Streipert (Stößen, Naumburg, distrikti Burgenland) ...»
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Mendimet e një ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në vende të tjera
hrvatski - croatian - Хорват
עִברִית - hebrew - यहूदी
Ελληνικά - greek - اليونانية
беларускі - belarusian - bjeloruski
中国人 - chinese - chinese
Монгол - mongolian - mongolisch
عربي - arabic - arabisht
italiano - italian - italijanščina
日本 - japanese - japončina
bugarski - bulgarian - bolgár
Русский - russian - vene keel
polski - polish - lustrui
қазақ - kazakh - ყაზახური
македонски - macedonian - makedonca
bahasa indonesia - indonesian - אינדונזית
magyar - hungarian - hongaars
română - romanian - რუმინული
українська - ukrainian - ukrainska
español - spanish - spāņu valoda
tiếng việt - vietnamese - vietnamski
فارسی فارسی - persian farsia - persiese farsia
norsk - norwegian - ნორვეგიული
dansk - danish - danų
slovenský - slovak - szlovák
svenska - swedish - orang swedia
suomalainen - finnish - фінська
বাংলা - bengali - tiếng bengali
slovenščina - slovenian - slovēņu
nederlands - dutch - tiếng hà lan
ქართული - georgian - gruzijski
malti - maltese - maltesisk
latviski - latvian - латыш
suid afrikaans - south african - südafrikanesch
shqiptare - albanian - albanac
eesti keel - estonian - estonjan
deutsch - german - գերմաներեն
english - anglais - engleză
lietuvių - lithuanian - Литва
français - french - fransk
한국인 - korean - hàn quốc
português - portuguese - portugāļu
Српски - serbian - srpski
türk - turkish - turkiska
gaeilge - irish - irländska
հայերեն - armenian - armênio
azərbaycan - azerbaijani - aserbaidschanisch
basa jawa - javanese - jaavalainen
bosanski - bosnian - boşnakça
íslenskur - icelandic - आइसलैंड का
lëtzebuergesch - luxembourgish - luxemburgs
हिन्दी - hindi - hindi
čeština - czech - צ'כית
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është Naumburg Video- und Multimedia-Produktion .

Stránka aktualizována uživatelem Betty Rios - 2023.03.23 - 08:11:37