evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i raporteve video video muzikore prodhim video


Mirë se vini Gama e ofertave Kërkesë për kuotim Projektet e përfunduara Personi kontaktues

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos

Pikërisht në mes - biseda për hendbollin - Lutz...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Lutz Walter prezantuesi i Leutzscher Welle intervistoi Dr. Jürgen Hahn (ish hendbollisti SC progres Weissenfels), Maik Wolf (ish hendbollisti DHfK Leipzig), Franz Semper (hendbollist dhe lojtar kombëtar) - të regjistruar në Gasthof Weißenfels. Mike Wolf ka lindur në vitin 1984, vjen nga Oschatz, ka luajtur hendboll për SV Concordia Delitzsch, SG Motor Gohlis Nord dhe më pas për SC DHFK Leipzig. Biseda u regjistrua në kushte të improvizuara në Gasthof Weißenfels.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
... për t'i publikuar në TV, internet, DVD, BluRay etj.Pak mjete financiare, por pretendime të mëdha?

Këto dy gjëra zakonisht nuk janë të mundshme në të njëjtën kohë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë modele moderne, të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Pavarësisht kushteve të vështira të ndriçimit, arrihet cilësia e imazhit të klasit të parë. Fakti që kamerat mund të përdoren nga distanca me anë të pjerrësive të programueshme të motorit çon në një reduktim të shpenzimeve të personelit dhe në këtë mënyrë në kursime të kostos.


Gama jonë e shërbimeve

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Ronald Knoll në bisedë - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Ronald Knoll - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i ...»
Unë jam duke shkuar për një shëtitje - Një banor i rrethit Burgenland

Unë jam duke shkuar për një shëtitje - Një letër nga një ... »
Përfaqësuesi i shitjeve - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Përfaqësuesi i shitjeve - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve ... »
Duhet të biem shumë më thellë! - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Duhet të biem shumë më thellë! – Zëri i Qytetarëve ... »
Zjarrfikësi - mendimi i tij - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Letra nga një zjarrfikës nga distrikti ...»
Video incizim i shfaqjes -Nora oder ein Puppenheim- në Teatrin Naumburg

Teatri Naumburg, shfaqje -Nora ose shtëpi kukulle- video ...»evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në shumë gjuhë të ndryshme
Српски   serbian   серб
عربي   arabic   арабська
eesti keel   estonian   estone
español   spanish   স্পেনীয়
basa jawa   javanese   javanese
azərbaycan   azerbaijani   আজারবাইজানি
suid afrikaans   south african   দক্ষিণ আফ্রিকান
հայերեն   armenian   armenac
қазақ   kazakh   kazakh
íslenskur   icelandic   Íoslainnis
magyar   hungarian   maďarský
ქართული   georgian   Гүрж
Русский   russian   ruština
हिन्दी   hindi   hindčina
tiếng việt   vietnamese   вьетнамский
english   anglais   angol
slovenščina   slovenian   slovenački
português   portuguese   portugalski
lietuvių   lithuanian   litovský
中国人   chinese   китайский язык
čeština   czech   češki
română   romanian   roumain
dansk   danish   danimarka
norsk   norwegian   Норвеги
malti   maltese   malta keel
bugarski   bulgarian   bulgarialainen
lëtzebuergesch   luxembourgish   লাক্সেমবার্গিশ
한국인   korean   Корейский
latviski   latvian   letton
עִברִית   hebrew   иврит
日本   japanese   japansk
فارسی فارسی   persian farsia   persian farsia
bosanski   bosnian   Βόσνιος
deutsch   german   Немецкий
বাংলা   bengali   bengaals
bahasa indonesia   indonesian   индонезиски
slovenský   slovak   slóvakíu
svenska   swedish   sualainnis
türk   turkish   טורקי
suomalainen   finnish   finski
беларускі   belarusian   wit-russisch
українська   ukrainian   უკრაინული
gaeilge   irish   אִירִית
italiano   italian   italien
polski   polish   putsa
français   french   francuski
македонски   macedonian   macedônio
hrvatski   croatian   克罗地亚语
shqiptare   albanian   албански
nederlands   dutch   هولندي
Ελληνικά   greek   gréigis
Монгол   mongolian   Մոնղոլական
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është anëtar i rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është KAISER Video- & TV-Produktion .

Aktualizaci provedl Ravi Yusuf - 2023.03.24 - 14:27:46