evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video prerje Regjistrimi i Videos së Talk Show Regjistrim video me shumë kamera


Mirë se vini Shërbimet tona Çmimet Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Për të nesërmen tonë të re - letra e një banori - zëri i...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »


Filloi shkëlqyeshëm. Do të donim ta bënim përsëri. Nuk ka problem. Ekonomia botërore, politika botërore është aq e thyer dhe ende po tendoset gjithnjë e më shumë. Pikërisht këtu jemi përsëri në këtë pikë.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
për publikim në ueb, TV, në disk Blu-ray, DVDAmbicioz pavarësisht mundësive të kufizuara financiare?

Zakonisht nuk është e mundur të kesh të dyja. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të përdoren nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit, gjë që minimizon shpenzimet e personelit dhe redukton kostot.


Gama jonë e shërbimeve

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultatet e punës sonë
Prodhohet një katastrofë totale - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Prodhohet një katastrofë totale - mendimi i një banori në rrethin ...»
Një reportazh për xhirimet e filmit artistik të titulluar Vajza me duar të arta me Corinna Harfouch në Zeitz.

Një video-raport mbi xhirimet e filmit artistik me titull The Girl with the Golden Hands ... »
Corona Hits Medley - Yann Song King - Pamja e një banori

Corona Hits Medley - Yann Song King - Opinionet nga distrikti ... »
Stadtwerke Zeitz u dorëzoi kontratat e sponsorizimit klubeve lokale dhe punonjësve të kulturës në manastirin Posa - Lars Ziemann, drejtori menaxhues i Stadtwerke Zeitz, dha informacion në lidhje me sfondin e angazhimit në një intervistë. Një raport televiziv dokumentoi ngjarjen.

Stadtwerke Zeitz janë të përkushtuar ndaj skenës lokale - Manastiri Posa ... »
Çiklizmi në vjeshtë: Uwe Pösniger nga ZweiradRiese në Weißenfels shpjegon pse dritat e biçikletave janë veçanërisht të rëndësishme tani

Ndriçimi i biçikletave në vjeshtë, Uwe Pösniger, gjiganti me dy ... »
Unë e dënoj thellësisht luftën - Pamja e një banori të rrethit Burgenland

Unë e dënoj thellësisht luftën - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
"Ngjarja e vrapimit të klasit të lartë": Raport mbi vrapimin e 7-të të Himmelswege në Arche Nebra me mendime ekspertësh nga Waldemar Cierpinski dhe André Cierpinski.

"Në gjurmët e shtigjeve qiellore": raport televiziv nga Shtigjet e ... »
Asnjë person përgjegjës nuk do të marrë përgjegjësi

Intervistë për mënyrën se si zyra e mirëqenies sociale, agjencia sociale, ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
português · portuguese · portugisisk
deutsch · german · jerman
українська · ukrainian · ウクライナ語
bosanski · bosnian · bosenský
slovenský · slovak · slovak
türk · turkish · turski
Ελληνικά · greek · 그리스 어
română · romanian · ルーマニア語
日本 · japanese · yapon
íslenskur · icelandic · islandski
suomalainen · finnish · fiński
malti · maltese · malteški
हिन्दी · hindi · হিন্দি
македонски · macedonian · makedoonlane
norsk · norwegian · norvegų
lëtzebuergesch · luxembourgish · luxemburgi
shqiptare · albanian · الألبانية
Српски · serbian · সার্বিয়ান
dansk · danish · danimarka
français · french · французька
latviski · latvian · laitvis
한국인 · korean · korejski
বাংলা · bengali · бенгалски
ქართული · georgian · georgiska
čeština · czech · čekų
հայերեն · armenian · 아르메니아 사람
italiano · italian · italiensk
azərbaycan · azerbaijani · ադրբեջաներեն
беларускі · belarusian · 벨라루스어
中国人 · chinese · chino
Русский · russian · russesch
svenska · swedish · швед
عربي · arabic · arabiškas
polski · polish · putsa
hrvatski · croatian · хорватский
magyar · hungarian · ungeriż
فارسی فارسی · persian farsia · persiska farsia
bahasa indonesia · indonesian · indinéisis
english · anglais · engleski
nederlands · dutch · holandský
español · spanish · spagnolo
gaeilge · irish · आयरिश
tiếng việt · vietnamese · ভিয়েতনামী
עִברִית · hebrew · عبری
bugarski · bulgarian · болгар
slovenščina · slovenian · slovenački
lietuvių · lithuanian · リトアニア語
suid afrikaans · south african · jihoafričan
Монгол · mongolian · mongol
қазақ · kazakh · qazax
eesti keel · estonian · estonian
basa jawa · javanese · Яван
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rëndësishëm i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Një tjetër anëtar është Erfurt Video- und Medien-Produktion .

Puslapio atnaujinimas padarė Louise Xin - 2023.03.26 - 20:46:50