evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video prerje Regjistrimi i Videos së Talk Show Video Regjistrimi i Koncertit


Faqja kryesore Shërbimet Çmimet Projektet e përfunduara Personi kontaktues

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Administrata në shtëpinë e të moshuarve - letra nga një banor -...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Unë kam 25 vjet që punoj si menaxhere e mirëmbajtjes në një institucion kujdesi. Për momentin kemi pothuajse 30 për qind punonjës të pavaksinuar në të gjitha fushat. Ata janë jashtëzakonisht të shqetësuar. Youtube e fshiu këtë video. Ju mund ta gjeni lidhjen me atë të pacensuruar në përshkrimin e videos në YouTube.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDKërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Si rregull, është e pamundur të realizohen të dyja në të njëjtën kohë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera me gjeneratën e fundit të sensorëve të mëdhenj të imazhit 1 inç të të njëjtit lloj. Cilësia e jashtëzakonshme e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit mundëson funksionimin e kamerave nga distanca, gjë që redukton shpenzimet e personelit dhe mundëson kursime në kosto.


Gama jonë e shërbimeve

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
FC Rot-Weiß Weißenfels ju fton në turneun e futbollit të brendshëm Nikolaus për fëmijët e E-Youth dhe G-Youth

Turneu i futbollit për fëmijë FC Rot-Weiß Weißenfels në ...»
Intervistë me Elmar Schwenke, Peter Lemar

Ne nuk duam të bëhemi zombie që janë sjellë në linjë - ... »
Administratori i rrethit Götz Urlich dhe kryetari i bashkisë së Lützen nënshkruajnë një marrëveshje për zgjerimin e Muzeut Lützen për varrezat masive dhe memorialin e Gustav Adolf me financimin dhe kontributin e tyre. Intervistë me Katja Rosenbaum.

Intervistë me Katja Rosenbaum: Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i ... »
Intervistë me Nadine Weeg: Kandidatët e rinj të sekretarit të distriktit në distriktin Burgenland të betuar - trajnimi dyvjeçar në karrierën e shërbimit civil fillon pas emërimit nga Administratori i Qarkut Götz Ulrich.

Intervistë me Nadine Weeg: Administratori i qarkut Götz Ulrich betohet për ... »
Intervistë me Gunter Walther, Bündnis 90 / Die Grünen, anëtar i këshillit të qytetit në Weissenfels

Të gjithë fajësojnë tjetrin për ... »
Koncert live nga dyshja muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në Goseck

Dyshja muzikore RoCoco live dhe e shkëputur në koncert në kishën e kështjellës në ... »
Tommy Fresh - video muzikore: Ti je dielli im

You Are My Sunshine nga Tommy (Video ...»
Valixhe Saale-Unstrut 2018/2019: fotosesion me kompaninë e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt - intervistë me Thomas Böhm, kreu i Zyrës Ekonomike Burgenlandkreis.

Raport televiziv në lidhje me fotosesionin për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 ... »
Ronald Knoll në bisedë - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Ronald Knoll - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - ...»
Konferenca për shtyp SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Rishikimi i Vështrimeve Outlook Pjesa 3

SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime Vështrime ... »
Corona Hits Medley - Yann Song King - Këngëtar-Këngëtar-Këngëtar - The Citizens' Voice of Burgenlandkreis

Corona Hits Medley - Yann Song King - Pamja e një ... »
Festivali Zeitz Mendl - Luther, Brecht & Frisch - dhe Michael Mendl e ka fjalën e fundit - në manastirin françeskan në qytetin e Zeitz (Saksoni-Anhalt)

Festivali Mendl - Martin Luther, Bertolt Brecht & Max Frisch - dhe Michael Mendl ka ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ndërkombëtare
shqiptare » albanian » arnavut
magyar » hungarian » mađarski
Монгол » mongolian » المنغولية
dansk » danish » 丹麦语
日本 » japanese » اليابانية
español » spanish » španski
বাংলা » bengali » бенгальская
italiano » italian » italienesch
íslenskur » icelandic » islandais
lëtzebuergesch » luxembourgish » luxemburgi
bugarski » bulgarian » bulgaria
українська » ukrainian » ukrayna
қазақ » kazakh » カザフ語
Ελληνικά » greek » griechisch
ქართული » georgian » gruzijski
norsk » norwegian » النرويجية
עִברִית » hebrew » hebreska
bahasa indonesia » indonesian » indonēziešu
Српски » serbian » serbo
lietuvių » lithuanian » لیتوانیایی
slovenský » slovak » slovak
македонски » macedonian » macedoński
فارسی فارسی » persian farsia » الفارسية الفارسية
română » romanian » rumunų
deutsch » german » ドイツ人
français » french » prantsuse keel
gaeilge » irish » iirlane
hrvatski » croatian » क्रोएशियाई
беларускі » belarusian » belarusia
azərbaycan » azerbaijani » azerbaidžaniečių
português » portuguese » portugiesisch
svenska » swedish » rootsi keel
हिन्दी » hindi » Хинди
latviski » latvian » latvijščina
čeština » czech » Τσέχος
malti » maltese » maltesiska
eesti keel » estonian » estoniano
slovenščina » slovenian » slovėnų
tiếng việt » vietnamese » вијетнамски
suid afrikaans » south african » zuid-afrikaans
polski » polish » польский
한국인 » korean » קוריאנית
Русский » russian » рускі
suomalainen » finnish » fínsky
عربي » arabic » আরবি
türk » turkish » turc
english » anglais » Αγγλικά
nederlands » dutch » nederlands
中国人 » chinese » chinez
bosanski » bosnian » boşnakça
basa jawa » javanese » Ява
հայերեն » armenian » armensk
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu Erfurt Video-, TV-, Medien-Produktion .

Uppfærsla á þessari síðu fyrir Ricardo Hughes - 2023.03.24 - 03:13:57