evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i raporteve video Raportet televizive Video Produksioni i Koncertit


Mirë se vini Shërbimet Pasqyrë e kostos Nga referencat tona Kontaktoni

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video

E gjithë kjo më frikëson - letra nga distrikti...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »


Dorëzimi nga distrikti Burgenland me një opinion për problemin e masave të Korona. Pse tolerohet që ne të paraqitemi si mohues dhe kundërshtarë të koronës? Pse duhet të ndjek një eksperiment që nuk dua?


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
... për t'i publikuar në TV, internet, DVD, BluRay etj.Realizoni projekte kërkuese me burime të kufizuara?

Zakonisht duhet të përqendroheni në njërën ose tjetrën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë gjenerata e fundit e të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë e shkëlqyer të imazhit. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorizuara, duke reduktuar kostot e punës dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe reportazhe televizive janë prodhuar dhe transmetuar gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video
Një sipërmarrës - Parashtrimi me mendime për masat e Korona.

Pamja e një sipërmarrësi nga rrethi ... »
Bastian Harper - video muzikore: Dashuria për të kërcyer

Dashuria për të kërcyer nga Bastian Harper (video ... »
Konferenca për shtyp SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Rishikimi Vështrime Outlook Pjesa 2

Pjesa 2 SSC Saalesportclub Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime ... »
Video me imazh: -Living concept Streipert- (Stößen pranë Naumburg, rrethi Burgenland) 4K/UHD

Koncepti i jetesës Streipert në (Stößen afër Naumburg, distrikti ... »
Elke Simon-Kuch (Anëtare e Parlamentit Shtetëror të Saksonisë-Anhalt) mbajti një fjalim në demonstratën e kritikëve të qeverisë më 19 shtator 2022

Demonstratë / shëtitje nga kritikët e qeverisë në Weissenfels me ... »
Dorëzimi i një zjarrfikësi nga rrethi Burgenland

Zjarrfikësi - mendimi i tij - zëri i qytetarëve të ...»
Punonjësit në spital - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Punonjësit në spital - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve ... »
I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - Një letër nga një qytetar i ... »
Koncepti i jetesës Streipert: Shëtitja e Pashkëve

Koncepti i jetesës Streipert: Shëtitja e Pashkëve (video me imazhe ... »
Abacay - video muzikore: Bëni një kompromis dhe do të mbijetoni

Abacay - Bëni një kompromis dhe do të mbijetoni - video ... »
Ne nuk jemi minj laboratori - një mendim - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Ne nuk jemi minj laboratori - Letra nga distrikti ... »
Mendimi i një gjysheje nga rrethi Burgenland

Pamja e një gjysheje nga rrethi ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhën tuaj
عربي ▪ arabic ▪ arabisht
हिन्दी ▪ hindi ▪ هندي
íslenskur ▪ icelandic ▪ island
français ▪ french ▪ فرانسوی
italiano ▪ italian ▪ İtalyan
հայերեն ▪ armenian ▪ armênio
eesti keel ▪ estonian ▪ Эстони
한국인 ▪ korean ▪ korejiešu
latviski ▪ latvian ▪ латвиски
magyar ▪ hungarian ▪ hongrois
Ελληνικά ▪ greek ▪ ბერძენი
english ▪ anglais ▪ anglų
shqiptare ▪ albanian ▪ albānis
dansk ▪ danish ▪ դանիերեն
malti ▪ maltese ▪ malta keel
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ Ινδονησιακά
Русский ▪ russian ▪ რუსული
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ azerbejdžanski
português ▪ portuguese ▪ португальский
беларускі ▪ belarusian ▪ белорус
日本 ▪ japanese ▪ जापानी
Монгол ▪ mongolian ▪ mongol
українська ▪ ukrainian ▪ ukrainska
Српски ▪ serbian ▪ serbian
bosanski ▪ bosnian ▪ ボスニア語
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ Персиска фарсија
svenska ▪ swedish ▪ suedez
polski ▪ polish ▪ poljski
nederlands ▪ dutch ▪ галандскі
suid afrikaans ▪ south african ▪ sudafricano
slovenský ▪ slovak ▪ sllovake
ქართული ▪ georgian ▪ georgian
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ luxemburský
română ▪ romanian ▪ rumence
lietuvių ▪ lithuanian ▪ lituanien
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vietnamesisk
hrvatski ▪ croatian ▪ croato
gaeilge ▪ irish ▪ ирландский
中国人 ▪ chinese ▪ çinli
bugarski ▪ bulgarian ▪ болгарский
deutsch ▪ german ▪ limba germana
čeština ▪ czech ▪ cseh
türk ▪ turkish ▪ turco
עִברִית ▪ hebrew ▪ иврит
suomalainen ▪ finnish ▪ finnska
norsk ▪ norwegian ▪ norveġiż
қазақ ▪ kazakh ▪ kazachski
español ▪ spanish ▪ španski
বাংলা ▪ bengali ▪ bengalski
basa jawa ▪ javanese ▪ იავური
slovenščina ▪ slovenian ▪ slowenesch
македонски ▪ macedonian ▪ mazedonisch
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rrjetit evropian të prodhuesve të pavarur të videove. Një prodhues i tillë video është gjithashtu KAISER Video- & TV-Produktion .

Stranica je ažurirana od strane Om Sui - 2023.03.24 - 14:02:43