evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Regjistrimi i Videos së Talk Show Prodhimi video i raporteve televizive Produksion video teatrale


Mirë se vini Gama e ofertave Kërkesë për kuotim Nga referencat tona Kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Askush përgjegjës nuk do të marrë përgjegjësi - zëri i...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Si po ja kalon? Unë jam gjithmonë i lumtur të them: në këto rrethana është mirë! Ju po thoni që njerëzit me aftësi të kufizuara kanë të drejta, por nuk është aq e lehtë t'i marrësh ato të drejta. Vajza jonë ka të drejtë për ndihmë për integrim. Ds rregullohet me ligj sepse duhet të ketë pjesëmarrje të barabartë në jetën publike. Shkolla u bezdis nga kjo dhe më pas drejtoresha thirri zyrën e mirëqenies sociale.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.



Pritshmëri të larta pavarësisht burimeve të kufizuara?

Zakonisht njëra nuk mund të pajtohet me tjetrën. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e jashtëzakonshme e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Me pjerrësi të programueshme të motorizuara, kamerat mund të kontrollohen nga distanca, duke minimizuar fuqinë punëtore dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Gama jonë e shërbimeve

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Diskriminimi në shkolla - Një banor i Burgenlandkreis

Diskriminimi në shkolla - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »
Konferenca për shtyp e SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e pjesës 1

SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospektiva Vështrime Vështrime Konferenca për ... »
Kërkesë për politikën lokale - letra e një banori - zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Kërkesë për politikën lokale - zëri i qytetarëve të ... »
Në çfarë epoke po jetojmë? - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Në çfarë epoke po jetojmë? – Mendimi i një banori ...»
Punonjësit në spital - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Punonjësit në spital - Një banor i ... »
Ky është nxitim! - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Ky është nxitim! - Një banor i rrethit ... »
Video muzikore: Tommy Fresh - You are my sunshine

Tommy Fresh - You are my sunshine - video ... »
Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Ronald Knoll - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - ... »
Open Neuland Zeitz - në Zeitz

Video raport: Open Neuland Zeitz - në ... »
Lauterbach në një shëtitje të së hënës - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Lauterbach në një shëtitje të së hënës - një banor ... »
Biseda për hendbollin - mu në mes - Lutz Walter

Leutzscher Welle - Handball Talk - mu në ... »
- Liria dua të them. Në kërkim të gjurmëve - 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit - dua të them lirinë. ... »



evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
bugarski » bulgarian » người bungari
slovenščina » slovenian » স্লোভেনীয়
deutsch » german » tedesco
中国人 » chinese » kínai
nederlands » dutch » holandés
עִברִית » hebrew » hebrejski
हिन्दी » hindi » хинди
Монгол » mongolian » монголски
հայերեն » armenian » ermeni
ქართული » georgian » грузин
македонски » macedonian » macedonean
italiano » italian » italien
português » portuguese » portugiż
suid afrikaans » south african » południowa afryka
magyar » hungarian » húngaro
basa jawa » javanese » jaava keel
қазақ » kazakh » kazakh
Српски » serbian » serbisch
bosanski » bosnian » bosníska
한국인 » korean » koreyalı
bahasa indonesia » indonesian » Индонез
română » romanian » rumänska
türk » turkish » اللغة التركية
english » anglais » Англи
shqiptare » albanian » albānis
čeština » czech » التشيكية
tiếng việt » vietnamese » vietnamese
français » french » fransız dili
azərbaycan » azerbaijani » azerbaidjan
عربي » arabic » arabic
eesti keel » estonian » estonia
latviski » latvian » Латви
فارسی فارسی » persian farsia » persialainen farsia
lëtzebuergesch » luxembourgish » luxembourgsk
українська » ukrainian » украин
日本 » japanese » اليابانية
suomalainen » finnish » suomių
Ελληνικά » greek » Грек
español » spanish » orang spanyol
বাংলা » bengali » bengali
dansk » danish » 丹麦语
gaeilge » irish » ιρλανδικός
svenska » swedish » suedeze
íslenskur » icelandic » исландский
беларускі » belarusian » baltkrievu
hrvatski » croatian » کروات
polski » polish » تلميع
norsk » norwegian » norveški
lietuvių » lithuanian » litva dili
malti » maltese » Мальтийский
slovenský » slovak » словацкий
Русский » russian » ռուսերեն




evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga anëtarët e shumtë të rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove. Një tjetër anëtar dhe partner është Die Bremer Videonauten - Die Videoproduzenten .

Siduppdatering gjord av Pei Ortiz - 2023.03.24 - 14:10:50