evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i video intervistave Video regjistrimi i koncertit Talk Show Video Production


Faqja e pare Shërbimet Çmimet Projektet e përfunduara Kontaktoni

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Bodo Pistor - Mendimi i një qytetari nga rrethi...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »


Bodo Pistor paraqet pikëpamjen e tij për situatën në vend. Në atë kohë ai ishte 56 vjeç dhe tashmë kishte dy nipër e mbesa. Mjaftojnë 2 vjet regjim krize dhe fushatë vaksinimi. Videoja mund të publikohej në YouTube vetëm në formë të shkurtuar.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
... për t'i publikuar në TV, ueb, në disk Blu-Ray, DVD.Arritni rezultate mbresëlënëse me një buxhet?

Shumicën e kohës ju duhet të vendosni midis këtyre opsioneve. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Si rezultat, cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kontrollueshmëria në distancë e arritur në këtë mënyrë minimizon shpenzimet e personelit dhe ul kostot për ju si klient.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Open Neuland Zeitz - në Zeitz në rrethin Burgenland

Open Neuland Zeitz - në ...»
Ky është nxitim! – Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Ky është nxitim! - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve ...»
Demonstratë / shëtitje në Weissenfels kundër qeverisë, duke përfshirë një fjalim nga Elke Simon-Kuch (Anëtare e Parlamentit të Shtetit Saksoni-Anhalt) më 19 shtator 2022

Demonstratë / shëtitje në Weissenfels me një fjalim nga Elke Simon-Kuch ... »
I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - Një letër nga një qytetar ... »
Ndërtuesi i oxhakut - Një banor i rrethit Burgenland

Ndërtuesi i oxhakut - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të ... »
Corona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss foli me Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham nga SSC Weissenfels

Corona virus kundër klubeve të futbollit dhe sportit, Matthias Voss në ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
беларускі | belarusian | белорусский
latviski | latvian | латвиски
македонски | macedonian | masedonies
magyar | hungarian | mađarski
malti | maltese | malta keel
english | anglais | inggris
bosanski | bosnian | بوسنیایی
한국인 | korean | корей
dansk | danish | daniż
Русский | russian | russisch
қазақ | kazakh | kazak
slovenský | slovak | סלובקית
বাংলা | bengali | bengalski
basa jawa | javanese | javaans
Монгол | mongolian | mongolo
日本 | japanese | јапански
українська | ukrainian | ukrainiečių
hrvatski | croatian | क्रोएशियाई
עִברִית | hebrew | hebrejski
nederlands | dutch | holland
italiano | italian | ইতালীয়
bugarski | bulgarian | 保加利亚语
norsk | norwegian | norsk
Ελληνικά | greek | yunan
čeština | czech | チェコ語
lëtzebuergesch | luxembourgish | luksemburški
slovenščina | slovenian | slovence
lietuvių | lithuanian | ליטאית
polski | polish | 광택
中国人 | chinese | chinez
íslenskur | icelandic | islandski
deutsch | german | alman
suid afrikaans | south african | sudafricano
español | spanish | スペイン語
türk | turkish | török
tiếng việt | vietnamese | víetnamska
Српски | serbian | sırpça
français | french | người pháp
azərbaycan | azerbaijani | 阿塞拜疆
bahasa indonesia | indonesian | indoneesia
română | romanian | رومانیایی
svenska | swedish | स्वीडिश
հայերեն | armenian | armenian
ქართული | georgian | bahasa georgia
shqiptare | albanian | albanian
suomalainen | finnish | fince
eesti keel | estonian | estnies
gaeilge | irish | irlandczyk
português | portuguese | ポルトガル語
हिन्दी | hindi | Хінді
فارسی فارسی | persian farsia | perzsa perzsa
عربي | arabic | Араб
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve evropianë të videove. Një nga partnerët tanë është Zeitz Videoproduktion .

Uppdatering gjord av Ursula Bo - 2023.03.23 - 09:37:53